Jump to content



Πρόβλημα με ήχο HD


kyma

Recommended Posts

Γειά σας, έκανα format στον υπολογιστή μιανού φίλου μου με μητρική MSI 975 Platinum PowerUp Edition. Μετά το format δούλευουν όλα εκτός τον ήχο. :( Έβαλα πρώτα και το hot fix για το high definition audio και μετά τους drivers αλλά τίποτα... Στη διαχείρηση συσκευών όλα φαίνονται μια χαρά. Το Hot Fix εν τω μεταξύ δεν το εμφάνιζε στην Προσθαφαίρεση προγραμμάτων. Έκανα πάλι format και κατέβασα τα νέα drivers από τη σελίδα της MSI και πάλι ούτε και μ'αυτά έπαιξε... Τί άλλο μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το σωστό hotfix? Εϊναι το ΚΒ888111. Προσωπικά χθες το έβαλα σε 2 λαπτοπ αλλά και τις δύο φορές ξεχάστηκα και το έβαλα μετά τους drivers, δούλεψε όμως και στα 2. Επίσης δοκίμασε τους τελευταίους drivers από την Realtek (www.realtek.com.tw)

Link to comment
Share on other sites

Το service pack 1 έχουν μόνο τα windows, δεν έχω βάλει ακόμα το sp2. Παίζει ίσως ρόλο αυτό;

Κατέβασα και drivers από τη σελίδα που μου είπες Whitesnake αλλά και πάλι δεν έκανα δουλειά.

Σημ. Την πρώτη φορά είχα περάσει το sp2

Link to comment
Share on other sites

κοιτα μια και στο bios αν ειναι ενεργοποιημενο
Στο bios είναι ενεργοποιημένο το high definition.

Έχω περάσει το hot fix για SP1, σκέφτομαι να περάσω από πάνω τώρα το sp2...

Ενημερώνω σε λίγο για νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.