Jump to content



οθόνη TFT φτηνή άμεσα....


DarkSaga

Recommended Posts

παίδες κάηκε η οθόνη crt(20)

και λειτουργώ με την tv.....

ποια προτείνετε?

ποια πραγματικά αξίζει τα λεφτά της?

μaξ 250-270

στο ram βρήκα κάτι xlάσκια

και δίναν καλά σχόλια στις

PHILIPS 200AW8FS/00 270 20,1 1680x1050

LG FLATRON L225WS 259 22 1680x1050

LG Flatron Wide L196WTQ-SF 229 19 1440x900, wide

SM940BW 195 19 1440 x 900

Thanx....

Link to comment
Share on other sites

Πάνε μια βόλτα σε ένα media markt - multirama - Πλαίσιο αν έχεις κοντά και πάρε ότι σου αρέσει περισσότερο στα λεφτά αυτά.

Κοίτα και την εγγύηση zero pixel Που δίνουν μερικές εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι χωρίς dvi δεν αξίζει να κοιτάς σε αυτές τις ίντσες και αναλύσεις.

Κατόπιν τούτου η 22αρα των ~200 δεν παίζει.

Από εκεί και πέρα το δίλλημα είναι απλό: ~200 για 20αρα ή ~300 για 22αρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Η γνώμη μου είναι ότι χωρίς dvi δεν αξίζει να κοιτάς σε αυτές τις ίντσες και αναλύσεις.

Κατόπιν τούτου η 22αρα των ~200 δεν παίζει.

Από εκεί και πέρα το δίλλημα είναι απλό: ~200 για 20αρα ή ~300 για 22αρα.

μοντέλα?

Αρχική απάντηση από .38-.45

μετα απο 5 διαφορετικες 200w6, το μονο που μπορω να πω: ποτέ ξανά Philips.

και πήγαινα καρφωτός.....για την ποιότητα της....

ξενέρα....

τώρα τι?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga [Σήμερα, στις 13:59]

και πήγαινα καρφωτός.....για την ποιότητα της....

το προβλημα δεν ειναι η ποιοτητα της. το προβλημα ειναι πως αν κατι παθει η πρωτη, την οποια αλλαζουν χωρις 2η κουβεντα, δεν ερχεται καινουργια, ουτε καν ανακατασκευασμενη. η "καινουργια" που θα ερθει, δεν ξερεις τι θα εχει, και δεν ξερεις για ποιο λογο την αλλαξε ο προηγουμενος.

η πρωτη εβγαλε καμμενο πιξελ, την εστειλα πισω, μου εφεραν μια αλλη που εβγαλε γραμμες στον πρωτο ανοιγμα (λιγο μετα κατεληξε στα χερια καποιου απο δω μεσα, επιβεβαιωμενο με SN), η 3η που μου εστειλαν ηταν η πρωτη που ειχα αγορασει, τους πηρα ξανα για μου τηλεφωνησει την επομενη ελληνας και μου ζητησει συγνωμη, ηρθε η 4η, η οποια στα καλα καθουμενα πεθανε ενα βραδυ. στειλανε μια τωρα, που φευγει ελαφρα προς το μπλε. εχει το απειρο leak (δειγμα ποιοτητας κατασκευης) για το οποιο ειναι γνωστες οι philips, αλλα με μια ελαφρια μπλε αποχρωση.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έχω την 200W6, χρειάστηκα το RMA επειδή είχε μια αστοχία υλικού. Την είχα πάρει από pixmania. Μίλησα μαζί τους και μετά από μερικές μέρες ήρθε η DHL, πήρε την παλιά και άφησε μια καινούρια. Κανένα πρόβλημα και εξαιρετική εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Benq 202W στα 230ευρω νομιζvγια μενα απο τις καλυτερες που εχω δει....αλλα το μεγααααααααααααλο PLUS,μετα απο 8 μηνες τους πηρα τηλ στην αντιπρωσοπεια τους ειπα οτι η οθονη ασπριζει στο περιθωριο...σε 2 μερες ειχα καινουργια σπιτι μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Όχι!

Μονολεκτικές απαντήσεις ή απαντήσεις όχι απόλυτα συνδεδεμένες με το εκάστοτε θέμα δεν απαγορεύονται ωστόσο καλό θα ήταν να αποφεύγονται
:p (humor κάνουμε, μην δω κανένα ban :rolleyes: )

Explain please :D

Link to comment
Share on other sites

Η Dell δεν το κάνει αυτό. Αν η καινούρια οθόνη είναι DOA, σου στέλνουνε καινούρια. Αν δεν είναι καινούρια, σου στέλνουνε refurbished, αλλά δοκιμασμένη.

Έχει πολλές διαδικασίες που δεν είναι διατυπωμένες στα T&Cs, αλλά γίνονται ούτως ή άλλως σαν παράδοση (ad hoc). Αν γίνουνε 2 αλλαγές εντός εγγύησης και πάρεις πάλι χαλασμένη, σου στέλνουνε καινούρια, δεν ρισκάρουνε 3η refurbished αντικατάσταση.

Τέλος, μπορεί να μην έχει zero pixel εγγυήσεις σαν την LG, αλλά σε ολόκληρη την περιοχή UK-Ireland, παίρνουνε γύρω στις 50-80 κλήσεις τον χρόνο για καμμένο Pixel, και μιλάμε για πωλήσεις περί των 400-600 χιλιάδων κομματιών τον χρόνο.

Εγώ προσωπικά έχω αναβαθμίσει 3 φορές την οθόνη μου (19" LG -> 20" Wide Dell -"> 20" normal ratio Dell -> 27" Dell) και καμία από τις 3 Dell δεν είχε καμμένο pixel :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.