Jump to content



αλλαγή vista se xp?


ΑΧΙΛΕΑΣ

Recommended Posts

Αγόρασα ενα toshiba a210-133 και θα ηθελα να του αλλάξω τα προεγκατεστημένα <vista με xp? εριξα μια ματια αλλα δεν βρηκα drivers., μου ειπαν ομωσ οτι υπαρχουν. Μπορει κανενας να με βοηθησει μιας και ειμαι λιγο άσχετος και να μου πειτε να βρω drivers και αν αξιζει τον κόπο η αλλαγη μηπωσ μου βγάλει τιποτα προβλήματα? >Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ιδιο θεμα ειχα...με τον δικο μου φορητο.

Μια λυση ειναι αυτη.

http://www.pcidatabase.com/

Αν κανεις δεξι κλικ ιδιοτητες της αγνωστης συσκευης πας Λεπτομερειες μπορεις να δεις τον κατασκευαστη Vendor Id και την συσκευη Device Id.

Τα βαζεις στο παραπανω site και εισαι οκ.

Αν και γω τα περισσοτερα εμπειρικα τα βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vasot [Σήμερα, στις 12:14]

Υπαρχουν αρκετοι που προτιμουν τα ΧP απο τα Vista για πολλους λογους

Δεν αντιλέγω, αλλά από την στιγμή που τα πλήρωσε μαζί με το φορητό γιατί να μην τα χρησιμοποιήσει;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dpolal2

Δεν αντιλέγω, αλλά από την στιγμή που τα πλήρωσε μαζί με το φορητό γιατί να μην τα χρησιμοποιήσει;

Δεν ξερεις τι προγραμματα που εχει ο καθενας...εμενα τα δικα μου μονο σε ΧΡ τρεχουν.

Το καλυτερο ειναι dual boot.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ευχαριστω για την αναταπόκριση. Αποφάσισα να τα βάλω διοτι σε σχέση με τα vista ειναι πιο γρήγορα και επίσης τα εχω καλοσυνηθισει( για να κανω απλεσ λειτουργιεσ εκανα 3πλασιο χρονο). Χωρια οτι 2 προγραμματα που ετρεξα μου βγαζουν προβληματα.. το οτι τα αγορασα δε σημαινει οτι μπορουσα να κανω κι αλλιως γι αυτο θελω να επαναφερω τα xp απλα δε θελω να μπς στη διαδικασια φορμαρισματος και να εχω προβληματα. διοτι ακουσα οτι οι εταιριεσ αποσυρουν τουσ drivers xp για να προμοταρουν τα vista. Γι αυτο ηθελα να ρωτησω τουσ πιο εμπειρουσ . θα το επιχειρισω και θα σασ πω .

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΧΙΛΕΑΣ [Σήμερα, στις 13:36]

καταρχην ευχαριστω για την αναταπόκριση. Αποφάσισα να τα βάλω διοτι σε σχέση με τα vista ειναι πιο γρήγορα και επίσης τα εχω καλοσυνηθισει( για να κανω απλεσ λειτουργιεσ εκανα 3πλασιο χρονο). Χωρια οτι 2 προγραμματα που ετρεξα μου βγαζουν προβληματα.. το οτι τα αγορασα δε σημαινει οτι μπορουσα να κανω κι αλλιως γι αυτο θελω να επαναφερω τα xp απλα δε θελω να μπς στη διαδικασια φορμαρισματος και να εχω προβληματα. διοτι ακουσα οτι οι εταιριεσ αποσυρουν τουσ drivers xp για να προμοταρουν τα vista. Γι αυτο ηθελα να ρωτησω τουσ πιο εμπειρουσ . θα το επιχειρισω και θα σασ πω .

ευχαριστω

Προσωπικά θα σου πρότεινα να τους δώσεις μια εβδομάδα καιρό και να τα δοκιμάσεις.

Όλοι οι φίλοι ή γνωστοί μου που πέρασαν σε αυτά μετά από μερικές μέρες προσαρμογής δεν ήθελαν να επιστρέψουν στα ΧΡ.

Εγώ δεν δυσκολεύτηκα παραπάνω από 2-3 ώρες για να τους πάρω τον αέρα αλλά επέστρεψα στα ΧΡ αναγκαστικά λόγο παλαιού h/w.

Για τις εφαρμογές που αναφέρεσαι φαντάζομαι ότι έψαξες αντίστοιχα για νέες εκδόσεις ή αναβαθμίσεις τους για vista.

Γνώμη μου είναι, όπως είπα και πριν, δεν τα προμοτάρω, εσύ έχεις τον τελευταίο λόγο.

:innocent:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΧΙΛΕΑΣ [Σήμερα, στις 13:36]

απλα δε θελω να μπς στη διαδικασια φορμαρισματος και να εχω προβληματα.

δεν γίνεται αυτό.

χρειάζεσαι φορματ για να πας από εγκατάσταση vista σε xp.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.