Jump to content



Προβλημα με Asus8800 ultra


Morgan

Recommended Posts

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Ώπα τώρα είδα τι CPU ψύκτρα έχεις.... οι ανεμιστήρες που έχεις βάλει πάνω της... βάζουν αέρα από έξω προς τα μέσα ή το αντίθετο?

Αν δεν το έχεις καταλάβει τόση ώρα προσπαθώ να πάρω πρέφα τι γίνεται στην 8800 σου από αέρα εισαγωγής.

edit: ναι βάλε φωτό

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι σε ότι έχει σχέση με CPU... απλά κάτω μπροστά υπάρχει κάνας ανεμιστήρας να βάζει αεράκι μέσα? Έτσι όπως το βλέπω οι 2 ανεμιστήρες της CPU ρουφάνε αέρα... ο αριστερός βγάζει... ωραία μέχρι εδώ.. κάτω όμως από εκεί που πραγματικά ρουφάει αέρα η 8800 έχουμε εγκλωβισμένο αέρα που σίγουρα είναι πάνω από 32c. Με το φτωχό μου το μυαλό μιλάω πάντα ε. Μου κάνεις μια χάρη? κάτω στο πάτωμα.. να πατάει κάτω δηλαδή έτσι απλά αν έχεις ένα 12άρι για βάλτωνα ανάμεσα από τον κάτω δίσκο και την 8800 με φορά όπως βλέπω να βάζει αέρα από μπροστά και να το στέλνει προς την 8800... και 8άρι αν έχεις βάλτον... δοκιμή θα κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlueChris [19-10-2007 21:45]

Οκ το είδα... όντως παίζει λίγο... και νομίζω σε προηγούμενες απαντήσεις το έχουμε συζητήσει αυτό... αν πχ πατάει καλά το καπάκι και είναι βιδωμένη σωστά εργοστασιακά αλλά θέλω να ξέρω στο κουτί σου τι θερμοκρασίες έχεις... πρέπει να καταλάβεις πως η κάρτα είναι ίσως από τις ποιο θερμές που υπάρχουν και αν πχ η κάρτα ρουφάει αέρα από τον ανεμιστήρα της τις τάξεως των 40 βαθμών ασυζητητί θα ανέβει πολύ σε idle. Motherboard θερμοκρασία θέλω να μου πεις... όχι CPU (αν και ο αισθητήρας θερμοκρασίας του mobo έχει 30 πόντους απόσταση από την κάρτα... τεσπα κάτι θα καταλάβουμε)

mobo θερμοκρασια ειναι 38 βαθμους.

Τωρα χωρις να παιζω εχω το pc ανοιχτο για download και η καρτα γραφικων ειναι στους 100 βαθμους να μην δουλευει σωστα το SmartDoctor?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από BlueChris

Δεν νομίζω... όσο φοβάσαι να τη λύσεις τόσο θα μένουμε όλοι με την απορία μαζί με εσένα.

Δεν γινετε ρε φιλε να μην παιζω game και να ειμαι στους 100 βαθμους και οταν παιζω καποιες φορες να ειμαι στους 80

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από giorgos th.

βγαλτο αυτο το Smartdoctor....απο εποχης FX5200 δεν δουλευε σωστα....

βαλε riva tuner και φιξαρε το φανακι της καρτας να δουλευει δυνατα..

Δεν ξερω πως δουλευει το προγραμμα αυτο

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς είμαι σε φάση ανασυγκρότησης του PC σπίτι για να σε βοηθήσω... + της άλλης πούλησα την κάρτα μου στον petr00kos και περιμένω 9800..... θα πω στον Πέτρο να μας πει θερμοκρασίες αν και όταν τον ρώτησα μου είπε idle 70 περίπου και full load όχι πάνω από 80-85 με αέρα. Θα σου πω σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

εγω της εχω ριξει ενα φαν ακριβως μπροστα της οπως ειναι στην φωτο...

2005487146823114282_rs.jpg

Morgan ασχετο εχεις και καλο vid στον g0...κανουμε καμια τραμπα...:hehe:

Την ιδια δεν εχουμε?

Xμ οχι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.