Jump to content



Laptop + Vista = drivers ηχου , ηχος?...


Louris7

Recommended Posts

Εχω ενα Laptop Fujitsu Siemens Amilo Μ1437G και θελω να του βαλω τα Vista.

Ομως οταν βαζω το cd και κανει εγκατασταση τα αρχικα αρχεια, μετα , στους δισκους που μου βγαζει για να επιλεξω που θα κανω εγκατασταση δεν δειχνει κανεναν!!!

Αυτο μου ειχε συμβει και με Xp που ηθελα να βαλω απο αλλο Cd περαν αυτου που εχω του Laptop.

Μονο το δικο του cd δηλαδη με Xp βλεπει μετα τον σκληρο...

Φανταζομαι λοιπον οτι περναει καποια αρχεια το συγκεκριμενο cd αλλα ποια ειναι αυτα και πως να τα παρω?...

Link to comment
Share on other sites

Μετα λοιπον απ'την εγκατασταση αντιμετωπιζω το εξης προβλημα....

ΗΧΟ απτα ηχεια του λαπτοπ δεν εχω!!!!....

Μπαινω παλι στο site της εταιρειας και για vista drivers δεν βρηκα.....

Παιζει καμια ιδεα?..

Επισης θελω να ομολογησω πως το μηχανημα περιμενα να γονατησει, ωστοσο πηγαινει μια χαρα...!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ήχο?? Περίεργο... Realtek HD δεν έχει? Έχει περάσει τους drivers λειτουργικό? Τα vista σε πολλά λάπτοπ με το HD που τα έχω βάλει πάντα βρίσκουν τους drivers. Για δοκίμασε τους επίσημους, γίνεται τίποτα?

http://www.realtek.com.tw/downloads/

Link to comment
Share on other sites

εναλλακτικα μεσα απο την διαχειριση συσκευων μπορεις να δοκιμασεις να κανεις ενημερωση οδηγων για την συγκεκριμενη συσκευη. ετσι το εκανα και εγω και δεν ειχα κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

το εκανα αυτο που λες αλλα δεν αλλαξε τιποτα....

Θα δοκιμασω να κατεβασω αυτους τους drivers που λεει ο whitesnake και θα δουμε....

Παντως ηχο απτα ηχειακια με τους drivers που βαζουν τα vista δεν ακουω....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.