Jump to content



Tιθεται θεμα bottleneck??


jimakos21

Recommended Posts

Λοιπον, παιδια σε ενα παλιο ποστ που ειχα κανει (asus vs xfx) μου ειχατε πει οτι με το παρον συστημα μου αν παω σε 8800 θα εχω bottleneck.

Με την m2n32 sliDeluxe

mushkin στα 800mhz (4-4-4-10)

Athlon 64 X2 (sAM2) 6000

θα υπαρχει προβλημα με την HD 2900 Pro 512MB ??:help: :help: :help: :help:

Περιμενω απαντησεις, ευχαριστω.;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι κατι ακομα, εχω chipset nForce! Ισχυει οτι επειδη η vga που επελεξα ειναι της ati ισως να χανει λογο chipset η κατι τετοιο? Τι λετε? θα αντιμετωπιζω καποιο προβλημα??

@δλδ μηπως να παω σε 8800 :sick: :sick: :sick: :sick:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jimakos21

Kαι κατι ακομα, εχω chipset nForce! Ισχυει οτι επειδη η vga που επελεξα ειναι της ati ισως να χανει λογο chipset η κατι τετοιο? Τι λετε? θα αντιμετωπιζω καποιο προβλημα??

@δλδ μηπως να παω σε 8800 :sick: :sick: :sick: :sick:

Πολύ από κάτω σε έχει πάρει φίλος....

Θα χαλαστεί λίγο το chipset στην αρχή αλλά θα την συνηθίσει....

Μια χαρά θα παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Πολύ από κάτω σε έχει πάρει φίλος....

Θα χαλαστεί λίγο το chipset στην αρχή αλλά θα την συνηθίσει....

Μια χαρά θα παίξει.

Χμμμμ οταν λες θα την συνηθισει?? :wassat: :wassat: :wassat:

Δλδ μια χαρα θα πηγαινει αυτο που προτεινω?

Link to comment
Share on other sites

’μα λέω ότι είσαι τσιτωμένος :p

Πλάκα έκανα για την συνήθεια.

Την αγορά της κάρτας να την βασίσεις αποκλειστικά στην απόδοση σε σχέση με το budget σου, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, είτε πάρεις nvidia είτε ATi.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

’μα λέω ότι είσαι τσιτωμένος :p

Πλάκα έκανα για την συνήθεια.

Την αγορά της κάρτας να την βασίσεις αποκλειστικά στην απόδοση σε σχέση με το budget σου, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα, είτε πάρεις nvidia είτε ATi.

Nαι ειμαι λιγο αγχωμενος γτ θελω να κανω καλη επιλογη για τα λεφτα π εχω τωρα! Μια αναβαθμιση σε cpu+ vga βσκ χρειαζομαι. Και το budget μου σπανια υφιστατε για τετοιου ιδους αγορες. ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα και μην μασας.....και ετσι και αλλιως θα εισαι best...κανενα προβλημα με ατι και τα ρεστα....αλλα καλυτερα αμα τσιτωνεις τοσο παρε nvidia να εχεις το κεφαλι σου ησυχο με τα παιχνιδια.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από chrisnitro2000

Προχωρα και μην μασας.....και ετσι και αλλιως θα εισαι best...κανενα προβλημα με ατι και τα ρεστα....αλλα καλυτερα αμα τσιτωνεις τοσο παρε nvidia να εχεις το κεφαλι σου ησυχο με τα παιχνιδια.:T:

Ναι βασικα εκει ειναι το θεμα, ειδα οτι η ατι αυτη εχει πεσει παρα πολυ...! Κ με βολευη παρα πολυ οικονομικα κ με τον 6000+ δεν νομιζω να εχω bottleneck!?? Ειδα κ οτι στα clocks ειναι παρα πολυ καλη ειναι και dx10 ε... με τραβηξε 80 ευρο λιγοτερα απο την 8800! :p :P :p :P :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από junior-21-

Εγώ είμαι με 8800 gtx και 6000+ και παίζουν όλα νεράκι. Μια χαρά θα είσαι και με την ΑΤΙ. Προχώρα με την αναβάθμιση!!! (αρκεί να είσαι ΟΚ με το τροφοδοτικό σου)

Οχ, καλα που το πες, εχω ενα 550W? φτανει? οριακα ε? :sick: :sick:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγειλα κι εγω την GT, δεν αντεξα αλλο με τις 2900 ΜΕ ΓΚΑΣΤΡΩΣΑΝ :p το bottleneck θα το εχεις αλλα μονο σε συγκεκριμενες περιπτωσεις http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=84176

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR

Παραγγειλα κι εγω την GT, δεν αντεξα αλλο με τις 2900 ΜΕ ΓΚΑΣΤΡΩΣΑΝ :p το bottleneck θα το εχεις αλλα μονο σε συγκεκριμενες περιπτωσεις http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread.php?t=84176

Nαι αν ειδα καλα το forum που λες μιλαει για την GTX εννω εγω μιλαγα για την GTS.

Τεσπα παιδες εγω αγορασα την XFX Geforce 8800GTS 320mb και τον amd 6000+ και ολα πανε ρολοι!

Δεν νομιζω οτι το θεμα χρειαζετε να συνεχιστη...

Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια που προσφερατε! ;) ;)

Cu Lab team! :):)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.