Jump to content



24" LCD Monitors Roundup


def

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

αμερικη η 25αρα κανει 2500. την 24 την ειχα πετυχει pixmania πριν 3 μηνες στα 3000 αν δεν κανω λαθος. απο review που ειχα διαβασει τα εσπαγε

οριστε και ενα λινκ να δειτε πως μοιαζει http://www.lacie.com/us/products/product.htm?pid=10897

ΥΓ. αν μου δοσεις τα λεφτα να την παρω στην φερνω ΟΠΟΥ θελεις :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν θυμάμε ποιο ακριβώς μοντέλο ήταν για την κάθε μία, στο πλαίσιο στην θεσσαλονίκη υπάρχουν δίπλα δίπλα και παίζουν τρεις 24. Eizo, Samsung και LG. Υποκειμενικά να πώ ότι δεν είδα διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 12:47]

Για αυτή τη Lacie λέτε? Συγκρίνουμε jeep με roadster... Αν θέλεις να βάλεις αυτή, βάλε τη δίπλα σε αυτή: http://www.eizo.com/products/graphics/cg241w/index.asp ;)

Είναι και στα ίδια χρήματα

ενταξει τα σπανε και οι δυο απλα !!! :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από katevastiras

Υποκειμενικά να πώ ότι δεν είδα διαφορά...

Και με τα splitters που χρησιμοποιούν δύσκολα θα δεις. Από την άλλη, αν δε βλέπεις διαφορά, δε χρειάζεται να την πληρώσεις ;)

Εγώ που βλέπω την πληρώνω. Δεν "βλέπουμε" όλοι τα ίδια. Αυτό ισχύει παντού. Αν βλέπαμε όλοι τα ίδια, θα υπήρχε ΜΙΑ σύνθεση pc για κάθε οικονομικό μέγεθος και δε θα διαφωνούσαμε πουθενά :)

Link to comment
Share on other sites

Wizard ελεος... Ουτε την μανα να σου βριζανε! Εχεις το κλασικο που εχουν οι περισσοτεροι κατοχοι EIZO οθονης : "Η δικια μου ειναι η καλυτερη και τις μαμαει ολες". Απλα πολυς κοσμος εδω μεσα (και εγω αναμεσα σε αυτους) δεν αμφιβαλουμε για το αν ειναι απο τις καλυτερες οθονες, αμφιβαλουμε αν θα επρεπε να κανουν οσο κανουν. BTW, ισχυει οτι τις apple τις κατασκευαζει η DELL? κατι τετοιο ειχα ακουσει, σορρυ αν ειναι πατατα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 13:28]

Και με τα splitters που χρησιμοποιούν δύσκολα θα δεις. Από την άλλη, αν δε βλέπεις διαφορά, δε χρειάζεται να την πληρώσεις ;)

Εγώ που βλέπω την πληρώνω. Δεν "βλέπουμε" όλοι τα ίδια. Αυτό ισχύει παντού. Αν βλέπαμε όλοι τα ίδια, θα υπήρχε ΜΙΑ σύνθεση pc για κάθε οικονομικό μέγεθος και δε θα διαφωνούσαμε πουθενά :)

:dots:

Είμαι ανώτερος άνθρωπος, δεν απαντώ....:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από CrazyAnt [Σήμερα, στις 18:15]

μιλαμε για αυτην εδω?

http://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=4790&catid=85

24αρα χωρις dvi ομως?δεν 8α εχει μεγαλες απωλειες στη 8εαση?

Εννοείται ότι 24 ίντσες και χωρίς DVI δεν το κάνεις με ΤΙΠΟΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

Why not??????????/

Στο review αυτος λεει οτι δεν υπαρχει προβλημα και απο προσωπικη εμπειρια σου λεω οτι στην 22αρα μου LG το αναλογικό παιζει τελια............Και μαλιστα ενας τεχνικός του πλαισιου που ρωτησα ακριβως αυτ μου ειπε οτι τρεχει την 24αρα του LG με d15-sub και δεν εχει καμια διαφορα...............

Εγω προσωπικα θα την χτυπαγα χαλαρα αντι να σκασω 800++ ευρω ή και 600 ακομα για πραγματα που δεν χρειαζομαι...........

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να το δω.................

Απλως μη λεμε οτι το VGA εχει θολουρα δεν βλεπετε κτλπ...........απο προσωπικη εμπειρια στις 22 ιντσες δεν ισχυει..............

Εχει τοσο μεγαλη διαφορα το dvi απο το vga?????????

Πάντως θα ειχε ενδιαφερερον ενα συγκριτικο VGA vs DVI vs HDMI.........

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

θες να σου τραβήξω 2 φωτογραφίες με την δική μου LG, μία σε Dsub και μία με HDMi και μετά να μας πεις εσύ? Μη λέμε αστεία...

Φιλε καντο αν μπορεις θα μας βοηθουσες παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω να συμφωνησω, σε lg 22αρα με d-sub εχω δει μια χαρα καθαρη εικονα.

Οτι δινεις παιρνεις, αν ισχυει στην 24αρα οτι ειδα σε 22ιντσες, και εχει και pva panel, αξιζει τα λεφτα της.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.