Jump to content



24" LCD Monitors Roundup


def

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Αν σου τα βγάζει όντως έτσι κάτι δεν πάει καλά man...

Ή δεν έχεις τη native ανάλυση ή είναι εντελώς απορυθμισμένη.

Μόλις τσέκαρα μια L245WP 24'' που έχω και παίζει δυστιχώς εξαναγκασμένα σε αναλογική (είναι πάνω σε μια fx5600 και το dvi της δεν σηκώνει 1920χ1200 αλλά 1920χ1024 κάτι τέτοιο...) και η εικόνα δεν έχει καμία σχέση με αυτό που δείχνεις. Επίσης είχα μια 19αρα sony mva panel που είχε μόνο αναλογική και η εικόνα της ήταν άψογη. Τέλος μια benq 22" που έχω(ΤΝ panel) την είχα δοκιμάσει πριν κάτι μήνες και σε dvi και σε αναλογική για να επιβεβαιώσω ακριβώς αυτό και όντως δεν βλέπεις διαφορά, στη ποιότητα που μπορεί να βγάλει μια ΤΝ φυσικά μιας και το βάθος χρώματος σε αυτές είναι πολλαπλάσιες φορές μικρότερο απο τις mva,pva,sips.

Ελπίζω να μη είναι σε τόσο μεγάλο βαθμό η αναισθησία μου και η στραβομάρα μου :D

ΥΓ. Η σύγκριση που έχω κάνει σε όλες είναι με το μάτι φυσικά δεν έβαλα κ φακό όπως εσύ που τράβηξες τις φότο. Ίσως ο φακός να δίνει υπερμεγέθης διαστάσεις σε αυτή τη απαρατήρητη διαφορά που έχουν οι 2 συνδεσιμότητες.

Link to comment
Share on other sites

Το Dsub μου δεν έχει κανένα πρόβλημα και οι ρυθμίσεις και στις 2 περιπτώσεις είναι default. Κι εμένα μια χαρά θα μου φαινόταν η αναλογική αν δεν δούλευα πάντα Dvi...

Νομίζω ότι οι φωτογραφίες τα λένε όλα, δεν χρειάζεται να αποδείξουμε το αυταπόδειχτο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.