Jump to content



Forthnet ή HOL ?


Alexandros

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:08]

Min 16Μbps - Max 19,5Mbps...."παίζει" γιατί κλεινω το router συχνά πυκνά και κάθε φορά συγχρονίζει και αλλου... πιο κάτω απο 16 δεν εχω δει ποτε όπως και πάνω απο 20...δεν ξέρω ειμαι πολυ ευχαριστήμενος... ουτε διακοπες, ουτε τράβαλα, ουτε τίποτα...

768 ειχα και εγω στην Forthent, στην αρχή πηγα στα 10, μετα στα 24 και απο τον Μαιο δεν τους εχω ξαναπάρει ποτε τηλέφωνο καθως δεν χρειάστηκε (φτου-φτου)

δεν είσαι 2play ετσι?

ποιο router εχεις?

@hayabusa Παντως το κεντρο της Θεσσαλονικης εχει μεγάλες διαφορές με άλλες περιοχες.

Αν και νομιζω γενικα στην Αθηνα είναι καλυτερα τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Dem

@ hayabusa τι εννοεις στα "στα ποσα mbps συγχρονιζει η γραμμη"

εγώ απλα διαβασα τις οδηγιες και του εγκατεστησα...σε μενα δεν εχει ερθει ακομη

οποτε δεν ξερω και πολλα...αλλα για πες τι ειναι αυτο να ξερουμε εχει σημασια?

εννοω στα ποσα mbps σου λεει οτι συνδεεται καθε φορα που μπαινεις ιντερνετ ή αν θελεις στα ποσα mbps "ανιχνευει " την γραμμη το access runer( αφου ειπες forthnet) ή το οποιο αλλο...(της οτενετ πχ λεγεται dsl monitor...)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 00:14]

δεν είσαι 2play ετσι?

ποιο router εχεις?

@hayabusa Παντως το κεντρο της Θεσσαλονικης εχει μεγάλες διαφορές με άλλες περιοχες.

Αν και νομιζω γενικα στην Αθηνα είναι καλυτερα τα πραγματα

2play εχω κανονικά.... ουτε με το τηλέφωνο κανένα πρόβλημα...ολα καλα...

Ρουτερ το USR 9108..... αυτοι μου εστειλαν ενα Crypto F550 το οποιο βαρεθήκα μέχρι και να ανοίξω την συσκευασία του να το δώ... ακόμα τυλιγμένο ειναι.... :hehe:

Εντάξει αυτο με την Αθήνα vs αλλες περιοχες παίζει αλλα δεν ξέρω κατα πόσον υπάρχουν τόσες διαφορες με την Θεσσαλονίκη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

@hayabusa Παντως το κεντρο της Θεσσαλονικης εχει μεγάλες διαφορές με άλλες περιοχες.

και εδω υπαρχουν τεραστιες διαφορες στα εντος Αττικης κεντρα...για παραδειγμα Αθηνα-Πειραιας και γυρω-γυρω μια χαρα...Στις Αφιδνες ομως (ή Ιπποκρατειος Πολιτεια) δεν υπαρχει ουτε καν δικτυο adsl...

Link to comment
Share on other sites

@ hayabusa ααα αυτο λες, μαιστα

@ perp ποιο ειναι αυτο ρε σεις τα χω μπερδεψει

τελευταιες ερωτησεις.

ασυρματο ειναι?

μηπως ειναι αυτό?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978253&product=902063

όλο ακουω καλα λόγια γι αυτό

θελω να πάρω το ίδιο για γουρι :p

Έχω αλλάξει 10 γνωμες για το router εδω και 2 μερες :p

Αλλά εχω φαει στη μαπα διαφορα χαζομοντεμ και θελω να παρω ενα καλο

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αυτο ειναι...

το γράφω και στην υπογραφή μου εξάλλου... κοιτα το εχω απο Δεκέμβριο του 2005 και σκυλι... τώρα απο range πιάνει άνετα απο τον 2ο ορόφο στο δρόμο.... (μια φορά χρειάστηκα το laptop στο αυτοκίνητο και το Wi-Fi είχε super σήμα).... γενικά ειναι πολύ καλο και αν δεις το εχει αρκετος κόσμος και εδω... ;)

ΒΤW H τιμή του ΔΕΝ εχει πέσει...109 το ειχα πάρει τότε... 109 εχει και τώρα στο κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp [Σήμερα, στις 00:36]

Σωστά αυτο ειναι...

το γράφω και στην υπογραφή μου εξάλλου...

όχι απλα δεν ηξερα αν ειναι αυτό που έδωσα παραπάνω στο link

οποτε δεν υπάρχει προβλημα...το φοβομουν λίγο το wireless να πω την αληθεια.

Αλλά θα βάλω και ακομα ενα pc και δεν θελω να μπλεξω με καλωδια, αρκετα έχω.

Ωραια μετα την Forthnet 2play κατεληξα και σε router

αυτό....http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978253&product=902063

thanks Perp. Us Robotics ω ναι . Αυτο θα πάρω. Ψαρωτικο όνομα έχει.

αντε να δουμε μπας και δουμε και μεις καμια ασπρη μερα με το net.

@ hayabusa Tον ρωταω τωρα τον άλλον αλλά δεν ξερει.... που να κοιταξει λεει, του εξηγω

και παλι μου λεει δεν ξερει:p και γω δεν θυμαμαι να σου

πω την αληθεια, στησαμε όλο το pc και στο τελος έβαλα και την συνδεση και τα εχκανα όλα μηχανικά. Θα σου στειλω πμ όταν μαθω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

r

@ hayabusa Tον ρωταω τωρα τον άλλον αλλά δεν ξερει.... που να κοιταξει λεει, του εξηγω

και παλι μου λεει δεν ξερει:p και γω δεν θυμαμαι να σου

πω την αληθεια, στησαμε όλο το pc και στο τελος έβαλα και την συνδεση και τα εχκανα όλα μηχανικά. Θα σου στειλω πμ όταν μαθω...

ok bro, δεν πειραζει....μη σε βαζω σε κοπο χωρις λογο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 00:48]

όχι απλα δεν ηξερα αν ειναι αυτό που έδωσα παραπάνω στο link

οποτε δεν υπάρχει προβλημα...το φοβομουν λίγο το wireless να πω την αληθεια.

Αλλά θα βάλω και ακομα ενα pc και δεν θελω να μπλεξω με καλωδια, αρκετα έχω.

Ωραια μετα την Forthnet 2play κατεληξα και σε router

αυτό....http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978253&product=902063

thanks Perp. Us Robotics ω ναι . Αυτο θα πάρω. Ψαρωτικο όνομα έχει.

αντε να δουμε μπας και δουμε και μεις καμια ασπρη μερα με το net.

Και ψαρωτικό όνομα και όπως σου είπα θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο, εντάξει τα αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω... φαντάσου ότι υποστηριζε ADSL2+ γραμμές όταν στην Ελλάδα ειχαμε ακόμα διαδομένες τις 256/384/768 γραμμές μέσω OTE.... και 1 λόγος που το πηρα ηταν η μελλοντική υποστήριξη για όταν θα βλέπαμε στην Ελλάδα 24άρες γραμμές όπως και εγινε 1-1,5 χρόνο σχεδον μετά.... και όπως βλέπεις και ακομα την ίδια τιμή έχει, και ακομα πουλάει και ακόμα στην αγορά ειναι... σημαίνει πολλά πιστεύω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem

αυτό....http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=23&category=69978253&product=902063

thanks Perp. Us Robotics ω ναι . Αυτο θα πάρω. Ψαρωτικο όνομα έχει.

Με αυτό και Forthnet 2play είχα 2-3 φορές την εβδομάδα αποσυγχρονισμό :TD:

Με ένα Vigor, έστω και το 2700, θα είσαι τέλεια :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.