Jump to content



δεν μπαiνει στο bios


osiris

Recommended Posts

labιτες καλησπερα σας..

ειμαι κατοχος του συστηματος της υπογραφης κ σημερα μετα απο προσπαθεια για οverclocking η οποια απετυχε δεν μπορω να μπω καν στο bios..

τι εννοω?

προσπαθησα να ανεβασω τη cpu κτλ με αποτελεσμα να μην μπουταρει.. εκανα cmos κ ολα οκ.. εβαλα default settings k τον αφησα γιατι εφυγα..

ερχομαι σπιτι, αναβω το pc κ κολλαει στην πρωτη εικονα ποu φαινεται που λεει πατηστε del για bios κ τετοια.. ρεσταρτ και παλι τα ιδια.. οταν κανω ρεσταρτ σβηνει στιγμιαια και αναβει παλι..

cmos και f2 και μπαινει κανονικα.. ολα οκ..

ρεσταρτ κ αντε παλι τα ιδια (κολλημα στην πρωτη εικονα)

τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

πιθανον να εχουν πειραχτει οι μνημες απο την αυξηση της συχνοτητας τους (που λογικα για να μην ξεκιναει το συστημα θα ηταν μεγαλη.) αν εχεις τιποτα αλλες δοκιμασε τες και δες τι γινεται...δεν παει καπου αλλου το μυαλο μου αυτη τη στιγμη...

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το καλώδιο ρέυματος, αφαίρεσε την μπαταρία, μετακίνησε το jumper στην θέση clr cmos, άστο 5 λεπτάκια, βάλε το jumper πίσω, βάλε την μπαταρία και το ρεύμα και δοκίμασε.

Θα πρέπει να τα γυρίσει όλα στα defaults.

Link to comment
Share on other sites

δεν καναμε καμια καφριλα, τις μνημες στα 875 με 5-5-5-15@1,9V και fsb350*8@1,38V

υπαρχει περιπτωση με το f2 να boot-αρει μονο εκεινη τη φορα με defaults και στην επομενη επανεκκινηση να χανει τα defaults και να μπαινει με το o/c prof?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX [31-10-2007 19:13]

Βγάλε το καλώδιο ρέυματος, αφαίρεσε την μπαταρία, μετακίνησε το jumper στην θέση clr cmos, άστο 5 λεπτάκια, βάλε το jumper πίσω, βάλε την μπαταρία και το ρεύμα και δοκίμασε.

Θα πρέπει να τα γυρίσει όλα στα defaults.

τιποτα.. τζιφος..

ετρεξα orthos με priority 5 cpu kai ram περιπου 8 ωρες και ολα οκ..

εχω απογοητευτει πληρως..

παιζει να εχει πειραχτεi καμια mobo?

δεν ξερω τι αλλο κανω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από johnysb [Σήμερα, στις 20:51]

μηπως να περασουμε παλι το bios που υπαρχει στο cd της μητρικης?

μπππρρρρρρ.... εγω να το κανω αυτο?

χμμμμμμμμμμ...

κομματακι δυσκολο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.