Jump to content



Προβλημα με HD2600 Pro 512MB AGP


Maximvs

Recommended Posts

Παιδιά για να μην ανοίγω και εγώ νέο θέμα . Έχω μια 800GTO και θέλω να πάρω μια καρτούλα γύρω στα 150. Το θέμα είναι ότι έχω 400άρι Enermax Liberty τροφοδοτικό και δεν ξέρω αν θα υπάρχει πρόβλημα. Σκέφτομαι κάτι σε 2600 XT ή να περιμένω την καινούρια σειρά 3800 (μόνο που εδώ προτείνει 450 Watt τροφοδοτικό και πάνω και δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν θα λειτουργεί). Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

εχτες εφτιαξα σε ενα φιλο ενα ΑΜ2 6000 σε μια asrock AM2NF3 με 2 GB Twinmos και την παλια του X1950 Pro 512 AGP.Τα βαλαμε ολα αυτα σε ενα Antec 480W και παιξαμε ολα τα παιχνιδια σε 1920Χ1080 χωρις το παραμικρο κολημα.Ειδικα NFS Prostreet ολα στο High και επαιζε τελεια!.

Link to comment
Share on other sites

fraps βαζετε ποτε? ή "κολλημα" ενοειτε να υπαρξει χρονος για ενα κατουρημα η ενα τσιγαρο! Ελεος ο ενας θελει crysis και 2600pro και ο αλλος χ1950 σε 1920 και pro street...

Καλα πού βρηκατε agp σε am2?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω σας λεω αυτο που βλεπω...τι να τα κανω τα fraps??..να παιξω σωστα θελω οχι να καθομαι να βλεπω νουμερα.Και παιζω μια χαρα.Ειδικα με το συστημα του ΑΜ2 και την Χ1950 τα παιχνιδια πανε σφαιρα..Call Of Duty 4 σε 1920Χ1080 παιζει τελεια!..Oταν λεω κολημα εννοω ενα απλο stop-care της εικονας το οποιο δε το κανει.Οσο για το agp το ειπα πριν...Asrock AM2NF3-VSTA...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Maximvs [Σήμερα, στις 15:43]

ρε παιδια εγω σας λεω αυτο που βλεπω...τι να τα κανω τα fraps??..να παιξω σωστα θελω οχι να καθομαι να βλεπω νουμερα.Και παιζω μια χαρα.Ειδικα με το συστημα του ΑΜ2 και την Χ1950 τα παιχνιδια πανε σφαιρα..Call Of Duty 4 σε 1920Χ1080 παιζει τελεια!..Oταν λεω κολημα εννοω ενα απλο stop-care της εικονας το οποιο δε το κανει.Οσο για το agp το ειπα πριν...Asrock AM2NF3-VSTA...

Ναι σου παιζει σταθερα και ομαλα με 8 fps !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Maximvs

παιζει ρολο???...σε 40" samsung στα 1920Χ1080 παιζουν μια χαρα....τι να τα κανω τα 8 και τα 60 frames??...αφου παιζουν μια χαρα .

Μπορείς να μας περιγράψεις το μηχάνημά σου?:unsure: :magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από steve_m

Ναι σου παιζει σταθερα και ομαλα με 8 fps !

Αρχική απάντηση από Maximvs

παιζει ρολο???...σε 40" samsung στα 1920Χ1080 παιζουν μια χαρα....τι να τα κανω τα 8 και τα 60 frames??...αφου παιζουν μια χαρα .

Η ουσία κατ' εμέ είναι αυτή, να ευχαριστιέσαι με αυτό που έχεις! Και άσε τους άλλους με το τρελό high end hardware να παίζουν στα 500fps (χωρίς να θέλω να θίξω κανένα).

Όπως είπε και ένας φίλος ’ραβας: Το να ικανοποιείσαι με τα λίγα, είναι μια ευτυχία που δεν τελειώνει ποτε.

’μα αρχίσεις βέβαια να μπαίνεις στο lab και να πορώνεσαι αγρίως (σαν και του λόγου μου), πάει, το έχασες το παιχνίδι :p

Link to comment
Share on other sites

bezdim Ο φίλος σου ο άραβας μπορεί να έχει 25 πετρελαιοπηγές και να συγκρίνει τον εαυτό του με άλλους που έχουν 500 και να θεωρεί τα δικά του (λίγα).

Και για τον Maximvs (περι ορέξεως ουδείς λόγος) εφ όσων σε ικανοποιεί το πισι σου εμάς περισσεύει. :magic:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από bezdim [Σήμερα, στις 16:07]

Η ουσία κατ' εμέ είναι αυτή, να ευχαριστιέσαι με αυτό που έχεις!

Όπως είπε και ένας φίλος ’ραβας: Το να ικανοποιείσαι με τα λίγα, είναι μια ευτυχία που δεν τελειώνει ποτε.

Ωραιες αυτες οι δυο φρασεις.Αν και αστοχες στην περιπτωση αυτη,καθως οταν καποιος ικανοποιειται με αυτο που εχει-με τα λιγα (amd 3200,x1950pro,hd 2600pro) τοτε λεει: "εφοσον αυτα διαθετω με αυτα θα προσπαθησω,αρα 800χ600 ή 1024χ768 στην περιπτωση μας.Αντιθέτως οταν καποιος δεν ικανοποιειται με τιποτα θα παρασυρθει (οπως κι εγινε εδω οπου "τρεχουν" με αυτο το hardware παιχνιδια συγχρονα σε 1920 )

Link to comment
Share on other sites

:OT:

Αρχική απάντηση από VIL

bezdim Ο φίλος σου ο άραβας μπορεί να έχει 25 πετρελαιοπηγές και να συγκρίνει τον εαυτό του με άλλους που έχουν 500 και να θεωρεί τα δικά του (λίγα).

Και για τον Maximvs (περι ορέξεως ουδείς λόγος) εφ όσων σε ικανοποιεί το πισι σου εμάς περισσεύει. :magic:

Για την ιστορία, η οικογένεια του φίλου μου μπορεί να έχει 6-7 αμάξια (ο ίδιος ο σουλτάνος του Ομάν τους έκανε και δώρο μια 7'αρα BMW που προοριζόταν για τον ίδιο τον σουλτάνο) και ο πατέρας του να είναι στην Υπηρεσία Πληροφοριών του Ομάν, αλλά ζεί πολύ απλοϊκά με τα λίγα λεφτά που του στέλνει ο πατέρας του και γενικότερα είναι εξαιρετικά προσιτός και ευγενής και σε καμία περίπτωση 'καβαλημένος'. Έχω γνωρίσει τουλάχιστον 6-7 ’ραβες από πολλές και διάφορες χώρες και κανένας μα κανένας τους δεν το παίζει μάγκας και νεόπλουτος.

Αρχική απάντηση από steve_m

Ωραιες αυτες οι δυο φρασεις.Αν και αστοχες στην περιπτωση αυτη,καθως οταν καποιος ικανοποιειται με αυτο που εχει-με τα λιγα (amd 3200,x1950pro,hd 2600pro) τοτε λεει: "εφοσον αυτα διαθετω με αυτα θα προσπαθησω,αρα 800χ600 ή 1024χ768 στην περιπτωση μας.Αντιθέτως οταν καποιος δεν ικανοποιειται με τιποτα θα παρασυρθει (οπως κι εγινε εδω οπου "τρεχουν" με αυτο το hardware παιχνιδια συγχρονα σε 1920 )

Δεκτή και η γνώμη σου εφόσον επιχειρηματολόγησες.

:OT:

Link to comment
Share on other sites

αμα παιζει η καρτα σου η 2600 pro crysis και call of duty 4 σε αναλυση 1920χ1080

τωρα την αγοραζω 500 ευρο να μου την στειλεις να την βαλω επανω και αμα παιζει

μαρτυρας ολα τα παιδια στο σιτε θα σου στειλω τα λεφτα.περιμενω με αγωνια

ΥΓ ας μην κοροιδευομαστε

το προβλημα ειναι οτι παρακολουθουν το site και ανυποψιαστοι και μπορει να προβουν σε αγορα

βασει αυτων που λες ειναι κριμα να παρεις καποιον στο λαιμο σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ultraex2005 [Σήμερα, στις 18:51]

αμα παιζει η καρτα σου η 2600 pro crysis και call of duty 4 σε αναλυση 1920χ1080

τωρα την αγοραζω 500 ευρο να μου την στειλεις να την βαλω επανω και αμα παιζει

μαρτυρας ολα τα παιδια στο σιτε θα σου στειλω τα λεφτα.περιμενω με αγωνια

ΥΓ ας μην κοροιδευομαστε

το προβλημα ειναι οτι παρακολουθουν το site και ανυποψιαστοι και μπορει να προβουν σε αγορα

βασει αυτων που λες ειναι κριμα να παρεις καποιον στο λαιμο σου

φιλε δεν παιρνω κανενα στο λαιμο μου...ουτε προτεινα σε καποιον να παει να την αγορασει...οκ?...αν σε πηρε εσενα η Vidia στο λαιμο της , δεν φταιω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.