Jump to content



Best buy στα 500 ?


K0STAS

Recommended Posts

Διαβάζω τόσην ώρα στο forum γιατί ενδιαφέρομαι για οθόνη και μου χουν βγει τα μάτια. :boxed:

Απο λεφτά διαθέτω μέχρι 500 (και αυτά με βαριά καρδιά)

Η χρήση που προορίζεται :

Internet (forum) 50%

Movies 25 %

Games (GoW Crysis CSS source) 25%

Απόσταση 1μέτρο.

Προηγούμενη οθόνη μπαουλέ. Ουτε καν flat.

Θέλω να αποφύγω το TN palen, αλλά εκτός του ότι χάνω 1080p δεν ξέρω αν όντως αξίζει να το αποφύγω μιας και ποτέ δεν το έχω γνωρίσει.

Επίσης.. αξίζει να περιμένω μέχρι τις γιορτές? Βέβαια.. τα μάτια μου τα χουν φτύσει και νιώθω πως τυφλώνομαι τώρα που λιώνω πάλι σε 24/7 χρήση.. αλλά αν πρόκειται να γλυτώσω πολλά.. θα το υπομένω και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από K0STAS [Σήμερα, στις 13:48]

Απ'ότι διαβάζω τώρα στο forum μου φαίνεται πως πρέπει να κοιτάξω την LG L245WP-BN που είναι με mpva panel. Θα μου κάνει λες αυτή?

Αυτή πάρε

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν υπήρχε ετοιμοπαράδοτη η οθόνη και μου είπε απο εβδομάδα.

Επειδή όμως εμένα κάτι μου λέει οτι μες την βδομάδα αυτή θα με ενημερώσει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη, πάω μια βόλτα τώρα απο πλαίσιο για να συγκρίνω 20άρες 22άρες και 24άρες με TN panel. Αν υποθέσουμε δλδ ότι δεν με χαλάει το TN panel υπάρχει κάποια καλή πρόταση σε 24άρα?

Αξίζει να αποφύγω το TN panel και να καταλήξω σε καμιά 20άρα με s-ips ή να προτιμήσω 24άρα κι ας είναι και TN?

GMt.. τι πακέτο και αυτή η επιλογή της οθόνης..

Link to comment
Share on other sites

παντως αν ειναι να παρεις ΤΝ παρε μια 22αρα

η διαφορα στο μεγε8ος απο την 24αρα ειναι μικρη και συμφερει τα ~250 ευρω λιγοτερο που 8α δωσεις

διαφορετικα κανεις αυτο που λεει ο FLO

αν και μπροστα στα 500 τα εξτρα 80-100 για pva panel αξιζουν με το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από K0STAS

Απ'ότι διαβάζω τώρα στο forum μου φαίνεται πως πρέπει να κοιτάξω την LG L245WP-BN που είναι με mpva panel. Θα μου κάνει λες αυτή?

H Οθόνη αυτή ξεφέυγει απο τα 500 κατα 70-80 και υπάρχει τώρα μόνο στο pixmania

και εκει όχι για πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.