Jump to content



μεταβαση σε core2


dimitris74

Recommended Posts

μιας και πλησιαζουν χριστουγεννα και μου ηρθε και στα χερια ενα Mobo που παιρνει core 2 asus p5n-sli της asus με επιασε το μικροβιο να παρω ενα core2.

αυτη την στιγμη εχω εναν d930 που παιζει default.

δεν τον clockaro γιατι ανεβαζει θερμοκρασιες και μιας και το κρεβατι μου ειναι κοντα στο pc προτιμω δουλευει σε silent mode.

λογω αποχης αρκετο καιρο απο την αγορα βλέπω οτι υπαρχουν 3 ειδών core2. οι e21ΧΧ οι e4X00 και e6X00 και τέλος οι 65Χ0

απο οτι ειδα το Mobo υποστηρίζει μονο τα δυο πρωτα ειδη core Οποτε προς τα εκει λέω να στραφώ.

η ερωτηση τωρα ειναι η εξης. σε σχέση με τον δικο μου θα έχω διαφορά? δεν με ενδιαφέρει να ειμαι 30% πχ καλύτερος απλα να μην ειμαι σε χειρότερη κατάσταση.

oc θα γινει αν θα γινει ελαφρύ ετσι ώστε να μην χρειαστει να εχω δυνατα τους ανεμιστήρες. εχω μια ψυκτρα xp120 λαπαρισμενη με 12αρι ανεμιστηρα επανω και θελω να μεινω σε αυτην με χαμηλες στροφές.

μνημες εχω του κιλού corsair 533 αν θυμαμαι καλά value select.

προς τα που να κοιτάξω? 2160, 4300, 6300?

απο θέμα χρήσης, ιντερνετ κανα office και απο gaming call of duty 2 και 4.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.