Jump to content



καρτα ηχου απο 80 ευρω και πανω


unknown

Recommended Posts

Επειδή με έφαγε η περιέργεια ...

Με μία γρήγορη ματιά στο φορουμ της Creative είδα πως δουλεύει ο Auzentech driver σε κάρτες της Creative.

Παίζει αυτός ο "κάποιος" να είμαι εγώ...:D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από perp [29-11-2007 03:41]

ακουσα και μουσικη και με onboard κάρτα ήχου σε συστημα με ηλεκτροστατικά ηχεία μέσω ενισχυτη βέβαια και ταυτόχρονα με μια auzentech πάνω...... καμια διαφορά...εκει που είδαμε διαφορα αλλα και παλι ψιλοι στα άχυρα ήταν με μια pro αλλα εχει και 300 οπότε ευχαριστώ πολύ....

Τις On-board κάρτες ήχου πλέον δεν τις έχω σε καθόλου εκτιμήση. Παλαιότερα πίστευα ότι οι κάρτες ήχου τις Creative το μόνο που έχουν παραπάνω από τις On-board είναι το EAX, είναι γενικά καλύτερες για παιχνίδια, ότι χρησιμοποιούνε λιγότερους πόρους από το σύστημα άντε και το Creative ASIO (που κιόλας υποστηρίζεται από τα περισσότερα προγράμματα δημιουργίας μουσικής)

Και όμως έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικές on-board κάρτες ήχου σύνολο (η μία από αυτές μάλιστα υποστηρίζει τους HD Audio drivers της Realtek) και παρατηρούσα διαφορά (μικρή μεν αισθητή δε) ακόμη και στην απλή αναπαραγωγή Mp3 σε σύγκριση πάντα με την παλιά Audigy Player 1 (την είχα πάρει σε Retail έκδοση 120 Euros :rip: αλλά τα έβγαλε τα λεφτά της, βέβαια με τα Vista έχω ξενερώσει λίγο...)

Και εννοείται πάντα με τα ίδια ηχεία (κάτι τυπικά 2.1 Philips 40 Euros τα χα πάρει πριν κάτι χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.