Jump to content



διευκρίνηση προς όσους έχουν αγοράσει λάπτοπ με λειτουργικό


cypherth

Recommended Posts

Αγοράστηκε λάπτοπ από μεγάλη αλυσίδα καταστημάτων, ας μην καταφύγω στο να πω ακόμα ποια είναι.

Προεγκατεστημένα vista home edition, αξία λάπτοπ 1200, είναι φυσιολογικό κατά το πρώτο μπουτάρισμα να λέει ότι τα windows have been recovered και μετά στο desktop ότι δεν έκλεισαν κανονικά και αν θέλω να τρέξω διαγνωστικό?

Θέλω να μου πείτε γνώμες σας παρακαλώ, γιατί πριν από 6 μήνες που αγόρασα άλλο λάπτοπ πάλι με βίστα, πάλι από την ίδια αλυσίδα, με το πρώτο μπουτάρισμα, έκανα εγώ τις ρυθμίσεις μέχρι και για τη γλώσσα., Αυτό φαίνεται σαν να έχει ξαναχρησιμοποιηθεί, αφού λέω να βάλω το everest να δω πόσο καιρό το έχουν δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

είναι acer το πισι, και είχε στο κουτί εκεί που το ανοίγεις την κλασσική ταινία που γράφει if not sealed or broken, check content before accepting ή κάπως έτσι τέλος πάντων, αυτό ήταν σφραγισμένο δηλαδή αν λέμε για το ίδιο πράγμα, και άνοιξε με μαχαίρι

Link to comment
Share on other sites

κοιτα αν υπήρχε αυτο και οντως ηταν sealariσμένο τουλάχιστον εισαι σίγουρος οτι η ταινία δεν μπηκε απο κάποιον τυχαίο αλλα απο την αντιπροσωπεία ειτε εδώ ειτε αλλου...... αρα εισαι σίγουρος οτι αν κάποιος εβαλε χερι ή το ειχε ανοιξει...ηταν κάποιος εξουσιοδοτημένος να το κάνει και το μηχανημα δεν εχει πρόβλημα....

Μηπως απλα το μηχανημα απο το εργοστάσιο δεν βγήκε με VISTA αλλα του τα φόρεσαν εδω? Γιατι και αυτο γίνεται....

Κοιτα λιγο ποτε βγηκε το μοντέλο... μπορει το αρχικο revision πχ να ειχε XP αλλα εν τέλει να περάστηκαν VISTA για να γινει πιο εμπορικο.... με πιάνεις....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μου θύμισες μια φορά που πήγα να πάρω laptop για την αδερφή μου από Πλαίσιο επαρχίας... και όταν πήγαμε εκεί... είδα με έκπληξη τον υπάλληλο να πακετάρει το μηχάνημα της βιτρίνας και να μας το πασάρει...

Στην απλοϊκή ερώτηση "Συγγνώμη, το χρησιμοποιημένο θα μας δώσετε?"

πήρα την απάντηση "Α δεν θέλετε αυτό?"

Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.