Jump to content



8800GT VS 8800GTS;;;;;


mitsos1os

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα λίγη βοήθεια στο θέμα της νέας 8800 GT ενάντια στην 8800 GTS. Διάβασα αρκετά forum και αλλού λέγανέ ότι η 8800 GT είναι πιο γρήγορη από την άλλη αν δεν ανοίξεις κάποια φίλτρα, αλλού ότι είναι πιο γρήγορη έτσι και αλλιώς..... Ναι μεν έχει πιο γρήγορα ρολόγια, αλλά η μνήμη της είναι 256 bit αντί για 320 της 8800. Πόση διαφορά κάνει αυτό; Αυτό που θα ήθελα να μου πείτε, είναι (μιας και είμαι αρχάριος), μια απλή απάντηση χωρίς ορολογίες, αν βάλω ένα καινούργιο απαιτητικό παιχνίδι και θέλω να το παίξω σε μέτρια-καλή ανάλυση (από 1024Χ768 και πάνω) με καλά γραφικά, ποια θα αποδώσει καλύτερα, η 8800 ΓΤ ή η GTS; Παρακαλώ ας απαντήσουν αυτοί που έχουν κάποιες γνώσεις και όχι με απλές υποθέσεις. Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mitsos1os [Χθες, στις 22:48]

.... αν βάλω ένα καινούργιο απαιτητικό παιχνίδι και θέλω να το παίξω σε μέτρια-καλή ανάλυση (από 1024Χ768 και πάνω) με καλά γραφικά, ποια θα αποδώσει καλύτερα, η 8800 ΓΤ ή η GTS; ...

Ρίξε μια ματιά σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.