Jump to content



Νεο PC Αναμενω τις συστασεις σας.


Melkon

Recommended Posts

Γεια σε ολους μεχρι τωρα ειχα το εξης συστημα τι συστημα καρβουνι!.

Pentium 4 3.2 Ht

1024 RAM δεν θυμαμαι κατασκευαστη

8500 GT 256

160gb WD

Ολα αυτα λοιπον σε stock συχνοτητες γιατι μεχρι τωρα δεν ηξερα απο OC.(θελω να μαθω απο τους καλυτερους!)

Τεσπα!

Εγω βγαλει αυτο το συστημα για αναβαθμιση εσεις τι λετε. Το budged μου ειναι 1000-1100E

και ψαχνω ενα συστημα που να ειναι καλο στα games θα θελησω να κινηθω σε OC σε επιπεδα rock stable. λοιπον συνεχισω το post κατα τις 2,10 γιατι τωρα πρπει να φυγω.Εσεις τι μου προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον να το συστημα που εχω βγαλει Υποψην δισκο θα χρησιμοποησω απο προηγουμενο pc

bb0780lsj5jpuuew4x5k.png

Θελω επισης να ρωτησω ο Q6600 ειναι ευκολος για ενα OC πανω απο τα 3,00 ετσι ωστε να ειναι ικανοποιητικος για games και rock stable?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Melkon

Λοιπον να το συστημα που εχω βγαλει Υποψην δισκο θα χρησιμοποησω απο προηγουμενο pc

bb0780lsj5jpuuew4x5k.png

Θελω επισης να ρωτησω ο Q6600 ειναι ευκολος για ενα OC πανω απο τα 3,00 ετσι ωστε να ειναι ικανοποιητικος για games και rock stable?

Θα σου πρότεινα εναν c2d 6750 ,μιας και θα ειναι ευκολότερος στο o/c και γρηγορότερος απο τον quad...Ετσι και αλλιως αν δεν κάνεις video encoding και παρα πολύ multitasking ο

quad θα είναι λίγο πιο αργός στα παιχνίδια από οτι ο 6750. Παρόλα αυτα και ο quad ειναι καλός. Οποιον και να διαλέξεις θα εχεις ενα αρκετα δυνατό σύστημα για τα μελλοντικά παιχνίδια ! :)

Link to comment
Share on other sites

παιρνεις ενα CPU στην πιο λαθος εποχη βεβαια γιατι σε κανα μηνα θα ερθουν οι καινουριοι aka penryn και ισως με λιγοτερα λευτα παρεις κατι καλυτερο ... αλλα ο καθενας κανει τις επιλογες του... :o

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.