Jump to content



Ποιο είναι το αγαπημένο σας αλκοολούχο ποτό;;;[18+ ONLY.]


LevelOne

Recommended Posts

Βέλγικες μπύρες και τίποτα άλλο στον κόσμο....

Όσοι έχουν πάει Βέλγιο ξέρουν...

Για πείτε brands όσοι ξέρετε από βέλγικες.

Θα πάω την άλλη βδομάδα με παρέα τριήμερο.

Οι αγαπημένες μου (για να καταλάβαιτε γούστο): Paulaner, Primator, Weihenstephaner. (Weisse μπίρες)

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Άμα σου δώσω λεφτά θα μου φέρεις μια μπύρα (2 μπουκαλάκια 330ml έτσι για τη γεύση )

Αν μου φας τα λεφτά, φάτα σε αυτή τη μπύρα που θα σου παραγγείλω, μαμάει :crazy_pilot:

Hoegaarden Grand Cru

357_1_large.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να πιει και μπυρες που δεν παιζουν ελλαδα..

Tip of the day :αν ειναι να πιεις καπουτσινο καφε,αν παραγγεολεις διπλο,θα σου χρεωσουν 2 μονους...

Εκει δεν εχουν διπλο καπουτσινο οπως εμεις εδω. Εμενα προσπαθουσαν να με πεισουν οτι ο μονος ειναι υπεραρκετος σαν ποσοτητα.ΝΟΤ

Link to comment
Share on other sites

Ο μονός καφές είναι για φτύσιμο.

Θα τις δοκιμάσω λοιπόν αυτές! Λόγω ελάχιστου χώρου στις αποσκευές θα το προσπαθήσω! Αν και σκέφτομαι να πάρω κανα τσαντικό παραπάνω - άδειο. Πού θα βρούμε τέτοιες μπίρες εδώ... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν το ψάξεις, θα βρεις και εδώ πολύ αξιόλογες μπύρες... Λίγο τσιμπημένες οι τιμές, αλλά βρίσκεις.

Προχθές για τριήμερο 25ης πήγαινα χωριό και σταμάτησα στο Θανόπουλο στην Κηφισιά να πάρω μερικά ψιλοπράματα.

Είχε Weihenstephan(er) σε πακέτο 3 μπύρες + 1 ποτήρι, 5.95€.

Έτσι είχα πάρει και Franziskaner Weiss από Σκλαβενίτη

Και Paulaner Weiss από Βασιλόπουλο.

6€ για 3 μπύρες και ένα ποτήρι είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε brands όσοι ξέρετε από βέλγικες.

Θα πάω την άλλη βδομάδα με παρέα τριήμερο.

Οι αγαπημένες μου (για να καταλάβαιτε γούστο): Paulaner, Primator, Weihenstephaner. (Weisse μπίρες)

Όλες τις βρίσκεις και εδώ. Απλά για να δεις διαφορά ζήτα βαρελίσια.

Link to comment
Share on other sites

Beer-shop.gr - Delivery Παγωμένης Μπύρας

Πολύ καλό παιδί, κάνει και delivery ακόμα και σε μακρινές περιοχές της Αθήνας επιτόπου (οχι βεβαια μια φιαλη αλλα you get the point). Τις φέρνει και παγωμένες, και καλη ποικιλία και καλούτσικες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για το Beer-shop.gr . Άψογο μαγαζί με πολύ καλή εξυπηρέτηση. Παίρναμε καμιά φορά σε σπίτι φίλου που ήταν κοντά του.

Τιμές supermarket όπως είναι λογικό δεν μπορεί να πετύχει. Καμία κάβα δεν μπορεί να πετύχει τέτοιες τιμές. Το +10% για τέτοια ποικιλία μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το σάββατο που μας πέρασε είχα την τιμή να επισκευτώ την μεγαλύτερη συλλογή από ουίσκι στον κόσμο. Κανείς δε μας είπε πόσο κόστισε αλλά η τιμή είναι στα πολλά.. ΠΟΛΛΑ εκατομμύρια ευρώ. Μερικά μπουκάλια είναι τόσο παλιά που το μισό αλκοόλ έχει εξατμιστεί. Δε ξέρω γιατί κάποιος να έχει τέτοια συλλογή αν δε τα δοκιμάζει, εκτός αν τα έπαιρνε όλα επί 2.. χεχε

Μερικές φώτος.

1-8491.jpg

2-8492.jpg

3-8493.jpg

4-8494.jpg

5-8495.jpg

6-8496.jpg

Αν δεν βγάζετε τι λέει η τιμή.. τότε είναι 17.500 αγγλικές λίρες.. :-O

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ακούσει τίποτα για ένα τσίπουρο φοβερό που βγάζουν στο Άγιο Όρος;

Ένας φίλος μου μου έδωσε και δοκίμασα και έπαθα πλάκα. Και να φανταστείτε δεν είμαι μαθημένος στα τσίπουρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχετε ακούσει τίποτα για ένα τσίπουρο φοβερό που βγάζουν στο Άγιο Όρος;

Ένας φίλος μου μου έδωσε και δοκίμασα και έπαθα πλάκα. Και να φανταστείτε δεν είμαι μαθημένος στα τσίπουρα!

Μάλλον βρήκαμε γιατί ξετρελάθηκες. Καλή αρχή! :p

Σαν Βολιώτης προτείνω αυτό του Αποστολάκη πάντως.

Εδώ στην Αθήνα παίρνω βιολογικό Νάξου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.