Jump to content



Πιθανες αιτιες που δεν συγχρονιζει το ρουτερ


hayabusa

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Wizard!

Πέραν αυτού, για ποιό λόγο να πληρώνεις ISDN? Παλιότερα το πληρώναμε για καλύτερο internet και ελεύθερη γραμμή όση ώρα ήμασταν συνδεδεμένοι. Τώρα πλέον γιατί να το πληρώνεις?

Το ειχα βαλει για να φυγει η γραμμη απο το PCM και να μπορει να μπει adsl...Hτνα οπως καταλαβαινεις λυση αναγκης γιατι αν προτιμουσα να κανει εργασιες στην γραμμη ο ΟΤΕ (οπως μου ειπε και καποιος γνωστος που δουλευε εκει μεσα τοτε) θα περιμενα πολυυυυ καιρο....Με αυτη το "τρικ" σε μια εβδομαδα ηρθε τεχνικος και βολευτηκαν ολα...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Wizard!

Εγώ είχα κάνει το αντίθετο :hehe:

Δηλαδη; :blink:

Με ΟΤΕ δεν μιλησα αφενος γιατι τα τηλεφωνα βαρανε συνεχεια απο το πρωι και αφετερου γιατι απ'οτι διαβασα μεχρι το τελος του μηνα θα κανουν εργασιες (και στην περιοχη μου) οποτε οτι προβλημα και να υπαρχει θα το φορτωσουν εκει για να ειναι καλυμμενοι και δεν θα βγει ακρη :D

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον ο ΟΤΕ λεει οτι "εγω κανω εργασιες στο δικτυο ΜΟΥ κυριε και μπορει να επηρεαστει η συνδεση σου" οχι οπως η 4νετ και η καθε 4νετ που λενε "Συγνωμη αλλα επειδη κανει εργασιες ο ΟΤΕ στο δικτυο ΤΟΥ θα επηρεαστουν και οι συνδεσεις που βρισκονται στο (και καλα) ΙΔΙΟΚΤΙΤΟ δικτυο ΜΑΣ..." :worship:

Αρχική απάντηση από Wizard!

Εγώ είχα κάνει το αντίθετο :hehe:

ποιο αντιθετο ειχες κανει ντε; :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hayabusa

τουλαχιστον ο ΟΤΕ λεει οτι "εγω κανω εργασιες στο δικτυο ΜΟΥ κυριε και μπορει να επηρεαστει η συνδεση σου" οχι οπως η 4νετ και η καθε 4νετ που λενε "Συγνωμη αλλα επειδη κανει εργασιες ο ΟΤΕ στο δικτυο ΤΟΥ θα επηρεαστουν και οι συνδεσεις που βρισκονται στο (και καλα) ΙΔΙΟΚΤΙΤΟ δικτυο ΜΑΣ..."

Έλα, τα έχουμε ξαναπεί. Δεν υπάρχει "ιδιόκτητο" δίκτυο ;) Μόνο ιδιόχρηση.

Αρχική απάντηση από hayabusa

ποιο αντιθετο ειχες κανει ντε;

Είχα ISDN κι επειδή είχε διαθεσιμότητα μόνο σε PSTN, την έκανα "υποβάθμιση" για να βάλω ADSL

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Έλα, τα έχουμε ξαναπεί. Δεν υπάρχει "ιδιόκτητο" δίκτυο ;) Μόνο ιδιόχρηση.

ΑΚΡΙΒΩΣ....!!!

Αρχική απάντηση από Wizard!

Είχα ISDN κι επειδή είχε διαθεσιμότητα μόνο σε PSTN, την έκανα "υποβάθμιση" για να βάλω ADSL

εμενα παλι ετσι οπως ηταν η γραμμη (αν και υπηρχει διαθεσιμοτητα για PSTN) δεν μπορουσα να βαλω ουτε αναγνωριση κλησεων :hehe: Oποτε το ISDN ηταν μονοδρομος...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Οι πιθανές αιτίες που δεν συγρονίζει το modem-router σου είναι:

- Δεν έχει γίνει ακόμη ΠΛΗΡΗΣ μετατροπή της γραμμής σου απο PSTN σε ADSL

- Το spliter που χωρίζει τη τηλ. γραμμή σου στο router και στο τηλέφωνο είναι ελατωματικό και δεν συγχρονίζει...

- Το πιό κουφό και όμως ισχύει...!!: Κοίτα το καλώδιο που συνδέεται στο router.Απο το ΄διάφανο "κλιπσάκι" που έχει θα πρέπει να βλέπεις 2 χρώματα καλωδίων(δεν έχει σημασία ποια)

Αλιώς αν το καλώδιο έχει 4 δεν είναι για Internet...Είναι μόνο για συσκευή τηλεφώνου

Φιλε με βοηθησες πολυ με το κουφο που εγραψες το καλωδιο το δικο μου ειχε 4 χρωματα αλλα παρολαυτο εμπαινε στο ιντερνετ αλλα εκλεινε συχνα και μονο με κλεισιμο του ρουτερ δουλευε!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.