Jump to content



RAID σε ΙCH9 ?


felix

Recommended Posts

Είμαι σε φάση επιλογής μητρικής και καθώς δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με RAID, θα ήθελα στο καινούριο σύστημα να δοκιμάσω...Μία από της μητρικές που παίζουν είναι με τον ICH9 (προσοχή, όχι τον R ) της Intel...Πουθενά δεν βρήκα να λέεί κάτι για υποστήριξη RAID...

Γνωρίζει κανείς κάτι διαφορετικό ή μπορεί κάποιος να μοιραστεί τις γνώσεις του?

Thanks...

Link to comment
Share on other sites

Μην κοιτάς αν υποστηρίζει η όχι raid, όλες σχεδόν υποστηρίζουν πια...

Gigabyte GA-G33M-S2 ? Δεν γράφει πουθενά κάτι αντίστοιχο, ούτε στο manual ( Specs & BIOS setup ) και γιαυτό αναγκάστηκα να ψάξω γενικά για τον ICH9....To ερώτημα είναι αν ο ICH9 μπορεί να κάνει RAID.

@Darksaga : H Gbyte που έγραψα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν με καλυπτει το pcw.gr .... και μάλιστα τη στιγμή που το εταιρικό Link που παραθέτει λέει το αντίθετο....Μέχρι στιγμής έχω διαβάσει το Datasheet του ICH9 family και λέει για RAID μόνο για τον R, DH kai D ....Και η Gigabyte στο site & manual το ίδιο λέει...

Ρωτάω μήπως κάποιος έχει στη μητρική του τον απλό ICH9 και έχει καταφέρει να κάνει RAID με κάποιο τρόπο, με εγγενή υποστήριξη ή έστω με κάποιο άλλο τρόπο...

Αρχική απάντηση από mech5107 [Σήμερα, στις 21:41]

Αλλά γιατί m-ATX?

Γιατί όχι? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.