Jump to content



ΑΠΟΨΕΙΣ !!!!


MOS

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια....

Θα ηθελα την βοηθεια σας σε μια επιλογη μου με τις παρακατω μνημες:

OCZ OCZ2N800SR4GK DDR2 4GB (2X2GB) PC2-6400 SLI-READY EDITION DUAL CHANNEL KIT

GEIL GX22GB6400DC DDR2 PC2-6400 800MHZ CL5 2GB (2X1GB) DUAL CHANNEL KIT

KINGSTON KHX8500D2K2/2G HYPERX 2GB (2X1GB) DUAL CHANNEL DDR2 PC8500 1066MHZ

Όπως μπορειτε να δειτε στην υπογραφη εχω τις μνημες της crucial...επισης μπορειτε να δειτε και ολο το συστημα ωστε να βγαλετε συμπερασμα...

ευχαριστω εκ των προτέρων !!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε διλλημα να τις αλλαξω,να μην τις αλλαξω ?????

Δεν ξερω...δεν εχω καποιο συγκεκριμενο προβλημα αλλα μου εχει καρφωθει....ισως αν πω να παρω καποιες,να παρω καποιες με μεγαλυτερη συχνοτητα !!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω κανει overclock αλλα θελω κατι παραπανο απο αυτο που εχω τωρα....

Το σκεφτηκα να κρατησω τις μνημες που εχω και να περιμενω να παρω ddr3 ποιο μετα...και μαλλον αυτο θα κανω !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Eaglenik [Σήμερα, στις 19:30]

Εγω εχω τις Kingston τις HyperX και ειναι πολυ καλες. Τους ανεβασα και λιγο συχνοτητα και λιγο το ρευμα. Μια χαρα ολα. Θα σου τις προτινα. :T:

Στειλε μου ενα Linκ σε παρακαλω με τις συγκεκριμενες !!

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα. Βλεπω εχεις Gigabyte P35, κανε απο το bios enable to auto overclock που εχει και θα σου τραβαει και τις μνημες πιο πανω οποτε χριαζετε χωρις να χριαζεται να κανεις χιροκινητα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγω λεω αν εχεις κανα διδυμο αδερφο, να παρεις... TwinMOS! (Οποιος καταλαβε καταλαβε.. :hehe: )

Περαν απο την πλακα, και εγω σου συνειστω να παρεις DDR3.. Αν και αμα το ψηνεις για DDR2, καλυτερα θα ηταν να παρεις μετα απο μερικες βδομαδες, για να πεσουν κιαλλο οι τιμες.. Ουτως ή αλλιως περιμενεις και σχηματιζεις μια γνωμη, αναλογως το πως πανε τα πραγματα, δηλαδη..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.