Jump to content



Seasonic 650W S12-650 ''Energy +'' καλο είναι ?


GdamprXP

Recommended Posts

Το ξερετε αυτο το τροφοδοτικό? να το παρω και να δωσω αυτο που έχω ή θα κανω πατατα ? σε αυτα τα χρήματα τι λέτε παίζει κατι άλλο πιο καλο?

Link to comment
Share on other sites

βασικα θα κανω αναβαθμιση αλλα οτι τροφοδοτικο και να παρω στα 120 ευρω δε θα δώσω τιποτα... οπότε αφου μπορω να παρω κατι καλύτερο γιατι να μην το πάρω ?

Link to comment
Share on other sites

το Seasonic με κλειστα τα ματια.

μακρια απο tagan.πολυ επιλεκτικα με το hardware...εαν δεν τους αρεσει θα σου βγαλει ενα καρο προβληματα που δεν θα ξερεις απο που θα ερχονται νομιζοντας οτι ειναι μνημες....δισκοι....καρτα γραφικων.

η enermax με εχει απογοητευσει τελευταια......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GdamprXP [Σήμερα, στις 18:00]

MOS το ENERMAX LIBERTY καλό είναι? είχα την εντύπωση πως ήταν τροφοδοτικο προσ απο φυγη

ισα ισα που εχα διαβασει τα καλυτερα λογια για τα τροφοδοτικα της enermax και μαλιστα για το liberty !!

Δεν θυμαμαι που το ειχα διαβασει αν βρω Link θα το ποσταρω !!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

μακρια απο tagan.πολυ επιλεκτικα με το hardware...εαν δεν τους αρεσει θα σου βγαλει ενα καρο προβληματα που δεν θα ξερεις απο που θα ερχονται νομιζοντας οτι ειναι μνημες....δισκοι....καρτα γραφικων.

Και για να συμφωνήσω απόλυτα με το Γιώργη, δες εδώ: http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=43723

Link to comment
Share on other sites

Τελικα απο τα forum καποιον σελίδων που διαβασα πριν λιγο...οι μισοι ισχυριζονται οτι τους εχει βγει πολυ καλο τροφοδοτικο..ενω αλλοι λενε οτι τους κανει μερικα νουμερακια σε σχεση με την σταθεροποιηση των τασεων.....

Οποτε φιλε μου για να εισαι σιγουρος μην το προτιμησεις...

Για τους λογους του forum του lab.gr επισης μην προτιμησεις tagan...

Τι αποψη εχετε για αυτα τα 2 ?????

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806329

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700497

Για να δουμε που θα καταληξουμε :clap: :clap:

Link to comment
Share on other sites

το zalman καλο μου φένεται το therlmatake οχι δεν έχω καλη εμπειρια απο αυτα.... για το Corsair τι λέτε ?

Μεχρι τώρα είμαστε μεταξυ zalman και Seasonic... Αντε να παρουμε το καλύτερο :)

Link to comment
Share on other sites

Ιδου και τα χαρακτηριστικα τους !!

SEASONIC

Μέγιστη Ονομαστική Ισχύς: 650W.

Σύνδεση: 1x 20/24 pin main power, 1x 4pin ATX12V, 1x 8pin EPS12V, 9x 4pin 5.25 HDD, 2x 4pin FDD, 6x SATA connectors, 2x 6pin PCI-E.

Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: Over voltage protection, over power protection, short circuit protection.

Τροφοδοσίες Εξόδου: +3.3v 24A, +5V 30A, +12V1 18A, +12V2 18A, +12V3 18A, +12V4 18A, -12V 0.5A, +5Vsb 3A.

ZALMAN

Τύπος τροφοδοτικού: ATX 12V 2.2.

Μέγιστη Ονομαστική Ισχύς: 750 Watts.

Σύνδεση: 1 x 20/24-pin Main Connector, 2 x 2+2-pin +12V Power Connector, 9 x 4-pin Peripheral Power Connector, 2 x 4-pin Floppy Drive Connector, 2 x 6-pin PCI Express Connector, 5 x 5-pin S-ATA Connector.

Πρόσθετα Χαρακτηριστικά: 1 x 12cm fan, χαμηλού επιπέδου θορύβου με μπλε LED, χάρη στον οποίο εξασφαλίζεται καλύτερη ροή αέρα, σύστημα ψύξης με 2 Heatpipe, Active PFC.

Προστασία: Over-Voltage Protection, Over-Current Protection, Short-Circuit Protection, Under-Voltage Protection, and Over-Temperature Protection.

Διαστάσεις: 165(L) X 150(W) X 86(H) mm.

Τροφοδοσίες Εξόδου: +5V - 30A, +3.3V - 30A, +12V1 - 20A, +12V2 - 20A, +12V3 - 20A, +12V4 - 20A, -12V - 0.8A, +5VSB - 2,5A.

Εγω τεινω προς zalman μεγαλη η διαφορα......

Παντως για την αποψη για τα thermaltake επειδη εχω αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.700415

μου εχει βγει πολυ καλο,την ασχημη αποψη εγω την εχω για τις ψυκτρες της...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακριβώς αυτό το seasonic σε

Ε6750 @ 3,6 (450*8), 2 GB Ram 1:1, HD3870 2 σκληρούς, 2 12άρηδες, 1 8άρη, 1 dvdrw

Από το everest έχω σταθερά (είτε idle είτε load) :

+3,3V : 3.34V

+5 V : 4.97V

+12 V : 12.02 V

+5V standy : 5.04V

+ Ότι είναι αθόρυβο.

Πάντως το καλύτερο είναι να λιώσεις στα review για ένα βράδυ και όταν ξυπνήσεις το πρωί εκείνο που θα σου έρθει πρώτο στο μυαλό πάνε να το πάρεις

:T:

Link to comment
Share on other sites

Μαζι με το Seasonic & Corsair εγω θα εβλεπα κι αυτο ,μια που το εχω δηλ πανω απο χρονο του δινω +1 για το αθορυβο και το αξιοπιστο ...βεβαια ειναι λιιγο ακριβοτερο απο τ'αλλα...

Παντως ΤΤ δεν θα επαιρνα..

Η γνωμη μου..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MasterCommander

:OT: είναι αξιόπιστο το everest?εμένα μου λέει

+3,3V :3.30v

+ 5 V :4.81v

+12 V :11.71v

+5V standy :4.89v

:(

Δεν ξέρω, απλά το είχα πρόχειρο! Τα ίδια ακριβώς μου δείχνει και από το pcprobe της asus.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.