Jump to content



Ποια ψυκτρα ?


Kyaner

Ποια ψυκτρα ?  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tο παρων μου συστημα ειναι ως εξεις

ABIT IP35 PRO

Intel C2D 2.66 @ 3.6 + Skythe Mugen 1.320v

2x2G GSkill PC8000 @ 1080 1:1.1.2 ratio

75 WD Raptor + 4 more drives = 1TB

Seasonic S12 650Watt

XFX 8800GT 700/1680/1000 + Zalman VF1000

Pinnacle PCTV tv-tunner

Audigy Platinum 2 + Logitech Z-5500

Cooler Master Stacker

Iiyama Vision master pro 454 19" CRT + Samsung Syncmaster 930 BF 19" TFT

Με τη Mugen εχω ταλαιπωρηθει αρκετα και μου εχει τσακισει τα νευρα, μου πηρε αρκετες προσπαθειες μεχρι να τη κανω να κουμπωσει σωστα αλλα και παλι δε νιωθω υσηχος γιατι ισως καποια στιγμη κατα λαθος χτυπησω το tower και μου τα κατεβασει ολα εκει μεσα...

Οποτε ψαχνω για κατι καλητερο, μοναδικη προυποθεση, οτι δε θα χριαζεται να τη δουλευω σε full rpm γιατι θελω να ειναι και οσο το δυνατον ποιο αθορυβο γινεται το συστημα μου.

Επιλογες:

NOCTUA NH-U12F 49

Enzotech Cooler Ultra-X 69

Zalman 9700 NT 65

THERMALTAKE CL-P0114-01 BIGTYPHOON 120 35

Thermalright Ultra 120 Extreme 42

Oσα reviews και αν διαβασα, δε μπορεσα να καταληξω σε μια αποφαση οποτε και ζητω τη βοηθεια σας.

Επισης σκευτομαι να αλλαξω τους 3 κυριους ανεμιστηρες στο κουτι μου με τους Noctua NF-P12 12cm, τους εχει δοκιμασει κανεις ?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Γιαννης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

αν το μονο σου παραπονο απο την Skythe ειναι η τοποθετηση γιατι δεν περνεις αυτο να ξεμπερδευεις απλα και οικονομικα :)

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=22046

αν παλι θελεις να την αλλαξεις για αλλο λογο θα προτεινα Thermalright Ultra 120 Extreme (απο αυτα που εχω ακουσει γιατι εχω την Skythe Mugen)

Φιλικα,

Μητσος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από MOS

Zalman απο εμενα...μονο και μονο επειδη δεν εχει το poll coolermaster αλλα επειδη ειναι και πιο ανεβασμενη απο τις αλλες !!

Αν δεν ειναι coolermaster δεν λεει !!:T:

Μας δουλευεις ετσι???:wassat:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Winters [Σήμερα, στις 12:53]

Γιατι ειναι χειροτερη απο την Thermalright κ ειναι κ ακριβοτερη... Κ αμα δλδ ειχε coolermaster το poll θα ψηφιζες coolermaster που ειναι ακομα χειροτερες απο τη zalman...

:upside: :flower:

Οκ δεν συγκρινω zalman & termalright.....

Εγω τις καλυτερες μου ψυκτρες τις εχω παρει απο coolermaster & arctic cooling......

Αυτες τις εντυπωσεις εχω....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από simeon

Καλημερα,

αν το μονο σου παραπονο απο την Skythe ειναι η τοποθετηση γιατι δεν περνεις αυτο να ξεμπερδευεις απλα και οικονομικα :)

http://www.performance-pcs.com/catalog/index.php?main_page=product_info&products_id=22046

αν παλι θελεις να την αλλαξεις για αλλο λογο θα προτεινα Thermalright Ultra 120 Extreme (απο αυτα που εχω ακουσει γιατι εχω την Skythe Mugen)

Φιλικα,

Μητσος.

Καλη η προταση σου Μητσο αλλα τη Skythe ουτε να τη ξανα δω δε θελω, τοσο πολυ με ξενεροσε, οποτε παω για τη Thermalright τη Δευτερα :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η αυτοδυναμία είναι βέβαιη με τα τωρινά δεδομένα στον χώρο της αερόψυξης....μερικά πράγματα δεν δέχονται αμφισβήτηση ...Να κάτι που συμφωνούν 8/10 (σαν τους κατασκευαστές πλυντηρίων ένα πράγμα...)

Νομίζω ότι για την ψύκτρα και το τροφοδοτικό (enermax850 = καλό, δυνατό και αξιοπιστο-) δεν υπάρχουν αντιρρήσεις/ ....και το μόνο που κάνει τον κόσμο να αγοράζει τις άλλες μάρκες είναι το οικονομικό στοιχείο.....Αυτό μαρτυρούν και οι υπογραφές πολλών από το thelab καθώς και οι προτάσεις σε νέες συνθέσεις όπου θεν τίθεται θέμα χρημάτων

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.