Jump to content



Τροφοδοτικό και 4πινο βύσμα αντι 8πινου


GdamprXP

Recommended Posts

Δεν είναι molex. Το έχω δει από κοντά. Δεν κάνει.

Πάντως εμένα συμβαίνει το απίστευτο. Έχω το enermax fmaII 535w και ενώ βγάζει δύο 4-πινα για την mobo (δηλαδή και για 8πινο βύσμα), είναι και τα 2 το ίδιο σχήμα. Με λίγα λόγια δεν μπαίνει το δευτερο 4πινο στη μητρική. :wall:

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ το molex/ide έχει 12VDC/Neutral/Neutral/5VDC και το EPS έχει 4 12VDC και 4 Neutral

Επίσης σε πολλά τροφοδοτικά τα molex/ide δεν "σηκώνουν" αντέχουν πολλά Αμπερ. ’ρρα πρέπει να πάρεις από διαφορετικά molex/ide καλώδια

Αυτό ή σαν αυτό θες: http://www.hipergroup.com/English/products/hlc-2m1p-15.html

Αρχική απάντηση από Wizard! -> Αν το έχεις το βάζεις, αν όχι, δεν έχεις πρόβλημα. Ίσως σε overclοcking με πολλά ρεύματα, να μην πάει όσο ψηλά θα μπορούσε.
+1

Τσέκαρε και το βιβλιαράκι της ΜοΒο. Αν υπάρχει πρόβλημα να βάλεις μόνο το 4πινο αντί για 8πινο θα το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Οχου μαμακια μπερδευτηκα με τον αριθμο καλωδιων....

παλι καλα που δεν το εκανε το παλικαρι να ειχε και αλλα:slap: :slap: :slap: :slap:

Μπραβο ρε tifozif1

Παντος μια τετοια εικονα ειχα στο μυαλο μου !!

smallmolex.jpg

Link to comment
Share on other sites

στο manual δεν αναφέρει κατι σαν πρόβλημα... αλλα δε ξερω αν με καταλαβαίνεται είναι περισσότερο ψυχολογικο δικο μου το πρόβλημα. Απο την αλλη 580watt τροφοδοτικο (και πανεμορφο) να έχει πρόβλημα χαζο μου κάνει. Είπα να πάρω το corsair 620 ή το 750 αλλα μου φάνηκαν λιγο ψευτικα απο κοντα και δε πείρα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.