Jump to content



Μεταφορά επαφών απο WM 6.0 σε Symbian OS


perp

Recommended Posts

Λοιπον χτες ηρθε στα χέρια μου το Sony Ericsson P1i (ηταν πολυ μεγάλη η επιδότηση και την εκμεταλλεύτηκα :p ) και θέλω να μεταφέρω τις επαφές μου απο το HTC 3300 που ηδη εχω καθώς σκέφτομαι να τα κρατήσω και τα 2 εχωντας σαν backup συσκευή το SE P1i με 1 νέο νουμερο....

Το εχει δοκιμάσει κανεις? Γινεται κάτι τέτοιο?

Τωρα να μεταφέρω μια μια τις επαφές ειναι κομματάκι δυσκολο καθώς παιζουν πάνω απο 250...

Link to comment
Share on other sites

Το αντιστροφο εκανα προχτες(απο Symbian σε WM6) μεσω bluetooth.

Λογικα καπου θα υπαρχει μια ρυθμιση στο WM6 να επιλεξεις ολες τις επαφες σου και να τις στειλει σε αλλη συσκευη με μια κινηση

Link to comment
Share on other sites

η μεταφορα επαφων μπορει να γινει και με επαφες που ειναι περασμενες στο outlook (του κινητου ) η μονο με αυτες που ειναι περασμενες στη SIM; ρωταω γιατι σκεφτομαι να περασω αυτες που εχω στο ipaq 514 σε αλλο ενα τηλεφωνο (μαλλον SE k750i )για να υπαρχει ενα backup...

Link to comment
Share on other sites

Καλα παλευω παραπάνω απο ενα 2ωρο και ακομα ακρη δεν εχω βγάλει.... γιατι δεν εβαλαν Windows στο P1i....

Αρχική απάντηση από racer [Σήμερα, στις 19:40]

Δοκίμασες να κάνεις copy τις επαφές στον Η/Υ και από εκεί να τις κάνεις paste στο P1i? Το έχω δοκιμάσει με Ρ3300/Orbit και 6630..

Αυτο πως το εκανες δηλαδη?

Εκανα ενα φάκελο που περιέχει σε μορφη vcf file ολες τις επαφές αλλα το SE αρνείται να τις δεχτει..... το paste δεν εμφανιζεται ως επιλογή και το drag and drop στην συσκευη επίσης δεν λειτουργει....

Αρχική απάντηση από cptkoulis [Χθες, στις 19:48]

Το αντιστροφο εκανα προχτες(απο Symbian σε WM6) μεσω bluetooth.

Λογικα καπου θα υπαρχει μια ρυθμιση στο WM6 να επιλεξεις ολες τις επαφες σου και να τις στειλει σε αλλη συσκευη με μια κινηση

Πολυ φοβάμαι οτι δεν εχει τέτοια επιλογη για μαζικη επιλογη των επαφών... εφαγα τον τοπο στο google αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε τη σουίτα του κάθε τηλεφώνου από το site της εταιρείας, και κάνε συγχρονισμό με το pc-outlook, μετά με την σουίτα του άλλου τηλεφώνου περασέ τα από το outlook στο τηλέφωνο...

Απλός συγχρονισμός...

και θα έχεις και backup τα τηλέφωνα στο outlook... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα για το HTC εχω το ActiveSync 4.5 που τα κάνει μπαμ-μπαμ, το αλλο της SE το εχω κατεβάσει ήδη και το παλεύω....

Μαλλον πρεπει να "αποσυνδεθει" με το outlook 2007 το HTC πρώτα και μετα να λειτουργήσει το sync με το P1i γιατι μάλλον για αυτο τσινάει... τι να πω... καλο χρυσο και άγιο το Symbian αλλα τα WinΜοbile δεν παιζονταi σε ευκολια μου φαινεται....

Πάντως για 100 μια χαρα τηλέφωνο ειναι το ατιμο, πολυ ωραίο και πολυ ποιοτικο σαν το 3300

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μάλλον ηθελε το τελευταίο version του suite manager της SE για να πάρει μπροστά το synch ....

Εν τέλει οι επαφες περάστηκαν μέσω Outlook 2007...

ευχαριστώ πολυ guys, να και μια φώτο με τα μωρά μου διπλα-διπλα :p

2003643162187684995_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.