Jump to content



E2160 100% OVERCLOCKING


zardoz_magus

Recommended Posts

στα 3600 ειναι μονο μπεντσικανος αλλα σταθερος με λογικες θερμοκρασιες ειναι μεχρι τα 3400,καθόλου ασχημα δηλαδη.

Με ενα BSEL MOD μνημες και μητρικη της πλακας,ξεκιναει στα 2400 με ρευμα μαμισιο.

Link to comment
Share on other sites

http://www.xtremesystems.org/forums/attachment.php?attachmentid=55551&stc=1&d=1170963296

link for BSEL MOD

Το υλικο για ΑΘΗΝΑ θα το βρειτε στο καταστημα που πουλαει εξοπλισμο εξω απο τη στοα φεξη αριστερα προς Ομονοια.

Το ασημι δε λειτουργεί.Το ζητατε σαν rear window defoger kit ,δεν ακυρωνει την εγγυηση γιατι βγαινει με οινοπνευμα πανευκολα.Τελος δε λειτουργει στις ανυποληπτες gigabyte

Link to comment
Share on other sites

για 800αρι οι περισσοτερες μητρικες αφηνουν το FSB εως 400 π.χ DFI INFINITY 975X/G.BSEL modded δινει εως 533,επισης αν εχεις value ram με ιντελοτσιπσετ σε ξεκιναει χαμηλοτερα και αρα δεν τρως ταβανι απο μνημες νωρις.Αρα ειναι must

Link to comment
Share on other sites

προφανως εχεις καλυτερο κομματι,ο δικος μου μετα τα 3400 που φτανει με 1.5 ρουφαει ρευμα σαν ψηστιερα.Παρολαυτά οι θερμοκρασιες στα 1.6 ειναι ικανοποιητικες (φυσικα οχι για 24/7)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Colton [Σήμερα, στις 21:30]

Τις έχεις δοκιμάσει όλες τις Gigabyte και είδες οτι δεν παίζει;

Εμένα E 2160 με ΒSEL σε Gigabyte GA-G31ΜΧ-S2 μια χαρά παίζει...

φυσικα και οχι ολες.Δεν μου επαιξε σε P35-DS3,965-DS4,N65O-SLI και θεωρησα πως κατι παιζει με τις GIGABYTE

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Colton

Τις έχεις δοκιμάσει όλες τις Gigabyte και είδες οτι δεν παίζει;

Εμένα E 2160 με ΒSEL σε Gigabyte GA-G31ΜΧ-S2 μια χαρά παίζει...

Και στο XS έτσι λένε απ' ότι είδα...ότι Gigabyte και BSEL δεν bootάρει...

Γιατί σε Giga μόνο? Τι το διαφορετικό έχουν?

Link to comment
Share on other sites

λιαινεις με ντουκοχαρτα την επιφανεια επεξεργαστη και ψυκτρας για να βελτιωσεις τη θερμικη απαγωγη.Οσο λιγοτερες ανωμαλιες στην επιφανεια επαφης,τοσο καλυτερη απαγωγη.Μπορεις να δεις διαφορα θερμοκρασιας ως και 10 βαθμους!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.