Jump to content


E2160 100% OVERCLOCKING


zardoz_magus

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από fafoylis [Σήμερα, στις 22:52]

και να σημειώσω όχι σε extreme ο/c αυτά γιατί είναι επικίνδυνο...ειδικά σε ln2 δεν μπορείς να ελέγχεις τις temp εύκολα...

δεν καταλαβαινω αγαπητε,γινεσαι λιγο πιο σαφης και συγκεκριμενος;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

με λιγα λογια λεπτενεις το καπακι και εξαφανιζεις τα γραμματα, το θεμα ειναι αν το βγαλεις τελειως το καπακι θα δεις καλυτερες ή χειροτερες?

για εγγυηση lapped δεν θα παιζει σιγουρα και δυστηχος με τους wolfdale καθε 2 μηνες θα θες rma

Link to comment
Share on other sites

κάτσε γιατί ξεφύγαμε τι rma ακούω.....τεσπα αν το κάνεις χάνεις την εγγύηση.αν βγάλεις το καπάκι είναι η πυρήνες από κάτω...

σε extreme κατάσταση πρέπει να ελέγχεις την θερμοκρασία δεν παίζεις στους -190 συνεχεία μπορεί να μην φτάνει και το cpu λόγω cold bug.που θέλω να καταλήξω,θέλω να σου δώσε να καταλάβεις φίλε μου με το να κάνεις κάτι τέτοιο οι θερμοκρασίες στο ''όριο'' για παράδειγμα να παίζεις ανάμεσα σε 150-160 θα παίζουν τόσο πολύ που δεν θα μπορείς να σταθεροποιηθείς.και εξάλλου δεν το κάνουν γιατί δεν έχει λόγω με ln2 λες να μην κρυώνει καλά?

καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από AGRIMI [Σήμερα, στις 07:50]

thanks zardoz_magus για την απάντηση. με βοήθησες αρκετά. και κάτι ακόμα αν γίνεται να μου πεις με μανίσια ψύκτρα πόσο φτάνει για σταθερά?

Γενικα μπορει ν α εισαι σταθερος στα 3000 με μαμισια και θερμοκρασιες σε full load γυρω στους 50-55
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fafoylis [Σήμερα, στις 06:24]

κάτσε γιατί ξεφύγαμε τι rma ακούω.....τεσπα αν το κάνεις χάνεις την εγγύηση.αν βγάλεις το καπάκι είναι η πυρήνες από κάτω...

σε extreme κατάσταση πρέπει να ελέγχεις την θερμοκρασία δεν παίζεις στους -190 συνεχεία μπορεί να μην φτάνει και το cpu λόγω cold bug.που θέλω να καταλήξω,θέλω να σου δώσε να καταλάβεις φίλε μου με το να κάνεις κάτι τέτοιο οι θερμοκρασίες στο ''όριο'' για παράδειγμα να παίζεις ανάμεσα σε 150-160 θα παίζουν τόσο πολύ που δεν θα μπορείς να σταθεροποιηθείς.και εξάλλου δεν το κάνουν γιατί δεν έχει λόγω με ln2 λες να μην κρυώνει καλά?

κι ομως πολλοι λαπάρουν και σε ln2 setups.Αλλωστε το λαπαρισμα κάθε άλλο παρα ανατρεπει την θερμικη συμπεριφορα του επεξεργαστη,αντιθετα την βελτιωνει.Θελεις το κανιστρο να εχει την καλυτερη δυνατη επαφη ετσι δεν ειναι ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chessman [Σήμερα, στις 09:05]

Μπράβο zardoz_magus :)

Σχετικά με το Fritz bench, να πω ότι η επίδοση αυτή είναι κοντά σε επιδόσεις του Core 2 Duo 6300 @ 3.3 GHz

εκει εχει κλοκαρει και μνημες ,πιστευω πως αν ανεβαζα μνημες θα εβγαζε πανω απο 10.Θα ποσταρω προσεχως και με μνημες ψηλα.Αλλα η ICFX3200 ειναι πολυ περιεργη με τις μνημες.Για παραδειγμα εχω κλοκαρει KINGSTON VALUE RAM 667 στα 1000 και αυτες οι GEIL που εχω (οι οποιες σε αλλα setup χιλιαριζουν) δεν ανεβαινουν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

......από zardoz_magus [Σήμερα, στις 09:16]

.....Θα ποσταρω προσεχως και με μνημες ψηλα....

Εάν κάποια στιγμή βγάλεις άλλα αποτελέσματα από το Fritz Benchmark, ανέβασέ τα στο thread που έχουμε ανοίξει, για να τα έχουμε συγκεντρωμένα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.