Jump to content


p2p μεσω proxy


d'amato

Recommended Posts

Ρε d'amato αφού δεν το ανοίγεις το τιμημένο το Google να διαβάσεις λίγο, να δεις τι εννοεί.

1) Ο proxy που έχεις είναι http/https και αφορά SITES και μόνο. Ο Trendy σου εξηγεί ότι θα πρέπει να υπάρχει κάποιος άλλος proxy που να σου επιτρέπει να δεις άλλου τύπου transfer.

2) Το policy της εκάστοτε εταιρείας κάλλιστα μπορεί να σου απαγορεύει να βγεις στο Internet χωρίς proxy. Επίσης, μπορεί να σου ξεκαθαρίζει, ότι τίποτα δεν είναι προσωπικό αλλά όλα είναι corporate.

3) Το μόνο που κάνουμε είναι να σε ενημερώνουμε, να σε προστατεύουμε και να τα ακούμε κι από πάνω!

To ανοιγω το google αλλα συνηθως απο μόνο του δεν φτανει, οποτε καταφευγω στα forums οπως εδω.

1)Το ξερω οτι ο proxy "που εχω" αφορα sites και μόνο. Ειναι η... 4η φορα που το ακουω. Πόσες φορες πρεπει να το πειτε ακομα??

Εγω ρωταω (και θα το επαναλαβω για μια ακομα φορα) το εξης:

Πως μπορω να κατεβαζω απο p2p ή torrents μεσω proxy?

Καλο ειναι καποια στιγμη να σταματησουν τα ασχετα και τα περιττα flames και να ασχοληθουμε επιτελους με το θεμα, δε συμφωνεις?

Ποιος ειναι λοιπον αυτος ο "αλλος proxy που μου επιτρεπει να δω αλλου ειδους tranfer"? Μυστικο ειναι και δεν μου το λες?

2)Ξεχασε το policy της εκαστοτε εταιριας. Εγω ειπα τι οριζει ο νομος αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μου. Παρακαλω λοιπον να μην ξαναναφερθει.

3)Τι ακουσες εσυ απο μενα? Γιατι ταυτιζεσαι με τον trenty? Νιωθεις την αναγκη να τον καλυψεις?

Για να με ενημερωσεις πρεπει να απαντησεις σε οτι ρωταω, οχι να με λουζεις με ασχετα πραγματα και αγενειες τυπου "...δεν ανοιγεις το τιμημενο google".

Φιλε trenty,

Δεν έχω βρει πουθενά proxy για p2p προγράμματα. Αν υποθέσουμε ότι υπάρχει δεν πρόκειται να πιάνει καλές ταχύτητες γιατί θα τον χρησιμοποιούν πολλοί και θα γίνει εύκολα στόχος αντιπειρατικών οργανισμών, οπότε είναι καταδικασμένος

Ok λοιπον, σημειωνεται η απαντηση σου. Αλλα να αφησουμε και κανεναν αλλον να αποαντησει που μπορει να εχει διαφορετικη γνωμη απο σενα?

Οι... αντιπειρατικοι οργανισμοι αν θελουν να κανουν δουλεια μπορουν να στραφουν στα 100δες παρανομα torrentosites που υπαρχουν παντου στο νετ και μπορει ο καθενας να κατεβαζει χωρις προβλημα. Tα proxy sites λειτουργουν νομιμοτατα.

Απ οτι βλεπω δεν πρεπει να εχεις και μεγαλη γνωση/εμπειρια στα θεματα torrents/p2p/proxy.

Γιατί να το χακέψει απ' ευθείας και να μην το κάνει μέσω εσένα, οπότε να στο φορτώσει;
Αν ηταν ετσι δε θα επρεπε κανείς μας να σερφαρει στο νετ λογω του κινδυνου να μας χακεψει καποιος... Καλα δε μου λες, πόσο καιρο εχεις στο ιντερνετ? Μιλας σαν χθεσινος.

Και παλι να σου πω, επειδη φαινεται δεν τo καταλαβες, οτι μεσω proxy δε μπορεις να κανεις login, οπότε ολα τα ετσι κι αλλιως κουφα που λες για τα proxy δεν μπορουν να ισχυσουν.

Και για του λογου το αληθες διοκιμασε το και μόνος σου: Πηγαινε www.proxy.org και μπες μεσα απ τη γραμμη τoυ σε καποιο site...δοκιμασε να κανεις login.

Μάθε να γράφεις Ελληνικά. Παραβίαση είναι όταν γίνεται πρόσβαση χωρίς εξουσιοδότηση. Ο isp τα έχει στην κατοχή του τα logs και τα παρουσιάζει στις αρχές όταν κάνεις κάτι για το οποίο θα του ζητηθούν ευθύνες.

Eλληνικα πρεπει να μαθεις εσυ. Οταν αναφερεσαι για αυθαιρετη επεμβαση στα logs προκειται σαφως για παραβιαση. Και παλι σου λεω οτι για να παραδωσει ο isp τα logs στις αρχες πρεπει να υπαρχει εισαγγελικη εντολη, οχι επειδη ετσι του καπνισε του γειτονα ή της κυρα-μαριώς.

Link to comment
Share on other sites

"Οι Moderators έχουν το αναφαίρετο δικαίωμα να απαγορεύσουν την διακίνηση εικόνων πορνογραφικού περιεχομένου ή "πειρατικού" software καθώς και των links που οδηγούν σε αυτά ή σε web sites με ανάλογο περιεχόμενο καθώς και θεμάτων που σχετίζονται με προσκλήσεις σε torrent sites. Επιπροσθέτως απαγορεύεται ρητά η η δημοσίευση υλικού, που προσβάλει τις υπηρεσίες του TheLab.gr και τα μέλη του, είναι αναληθές ή δυσφημιστικό, ανακριβές, απειλητικό, καταχρηστικό, πρόστυχο, άσεμνο, προσβλητικό, ρατσιστικό ή αντίθετο με την ελληνική νομοθεσία."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.