Jump to content



Ψύκτρα για Q6600


subamaniac

Recommended Posts

Για μενα που τον ειχα λιγο καιρο με αερα ισως οχι αρκετο για να βγaλω το καλυτερο συμπερασμα θα σου προτεινα Την Zerotherm BTF90.οριστε και ενα λινκ σε αμεση συγκριγη με την Thermaright.

Thermalright VS Zerotherm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Οχι και τοσο !!

Εγω εχω αυτη και εχει 33 idle...

Tωρα αν θες κατι πιο ανεβασμενο απο αποψη τιμης αλλα και ψυξης σου προτεινω αυτή την εχει ενας φιλος μου πολυ καλη και αθορυβη....

Επισης αυτη

Link to comment
Share on other sites

Αν την αλλάξω όμως χάνω την εγγύηση και πρώτον δεν ξέρω να βάζω την ψύκτρα μόνος μου και δεύτερον αν έιναι πολύ βαριά η καινούρια δεν υπάρχει κύνδινος να ξεκολλήσει?

Link to comment
Share on other sites

Αν την αλλάξω όμως χάνω την εγγύηση και πρώτον δεν ξέρω να βάζω την ψύκτρα μόνος μου και δεύτερον αν έιναι πολύ βαριά η καινούρια δεν υπάρχει κύνδινος να ξεκολλήσει?

Χανεις εγγυηση επειδη αλλαζεις ψυκτρα ???

Και οι 3 τοποθετουντε ευκολα....Μπορεις να δεις και το εγχειριδιο και σιγα σιγα την τοποθετεις,κανεις δεν ηξερε μολις γεννηθηκε !!

Δεν ειναι και 1 κιλο για να εχεις καποιο προβλημα...:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Αν το σκεφτεις δεν μπαινει καμια χωρις να βγαλεις την μητρικη...ουτε καν αυτη που εχω που εχει ακριβως το ιδιο κουμπωμα με την ψυκτρα της μαμας διοτι πρεπει να πιεσεις απο την πισω μερια τα πλαστικα πτερυγια για να βγει !!

Μην κολλας εκει τωρα δεν ειναι και μεγαλη υποθεση να βγαλεις την μητρικη !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα την κλασική και δοκιμασμένα λύση της Thermalright Ultra120 Extreme. Και σε αυτήν πρέπει να βγάλεις την μητρική αλλά μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα το δύσκολο για να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκανα overclock τον επεξεργαστή μου και τον ανέβασα στα 3.00 γκίγκα.Έτρεξα το 3d mark 2006 και στο coretemp είδα θερμοκρασίες μέχρι 70 βαθμόυς.Να το αφήσω έτσι?Μήπως καεί?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.