Jump to content



Προταση για τηλεοραση 32"


Kostas007

Recommended Posts

SAMSUNG LE32S81 στα 550 από praktiker

(η φθηνότερη μάλλον είναι αυτή LG 32LC41 από e-shop)

τώρα ανάλογα με τις προσφορές που βγαίνουν μπορεί να πετύχεις κάτι καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

εγω πηγα και πηρα την LG 32LC51 για το htpc και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος..Τωρα παντα παει με τις αναγκες του καθενος..

Ειδικα σε HDMI τα εμφανιζει πολυ ωραια.499Ε την πηρα απο multirama

Βεβαια μου ειχαν πει οτι αν ΔΕΝ μαρεσει μεσα σε 10 μερες μπορω να την επιστρεψω πισω βεβαια με ολα τα κουτια και συναφη

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειχαμε προβλημα με την κεραια , στην αρχη δεν με ικανοποιησε..

Παντως οταν την φτιαξαμε , τα δειχνει κανονικα..δηλαδη εγω δεν εχω προβλημα.Βεβαια υπαρχει επιλογης για ratio 16:9 4:3 κλπ κλπ...

Στα καναλια εχω 4:3 και στο hdmi εχω κανονικα wide resolution..

Οπως ειπα , ειναι τι ζηταει ο καθενας..Για εναν αλλον μπορει να μην του ειναι αρκετο.Παντως το μονο σιγουρο ειναι οτι θελει δυνατο σημα..

τωρα για δεκτη δε ξερω..πες μου τι βυσμα ειναι να ψαξω , η οταν βρω χρονο θα τραβηξω φωτο απο πισω να δεις τις υποδοχες...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι σε ανάλογη φάση επειδή θέλω να πάρω μια για το δωμάτιο. Πάντως έχω καταλήξει σε μια στις παρακάτω Samsung:

LE32S81B (η φθηνότερη από τις 3)

LE32S86B (ίδια με την S81 μόνο που έχει και επιπλέον δέκτη DVB-T)

LE32R86B (και αυτή έχει δέκτη DVB-T αλλά επιπλέον καλύτερή φωτεινότητα και αντίθεση)

Link to comment
Share on other sites

toshiba WL66psg (νομιζω) στην ηλεκτρονικη αθηνων με 399ευρω. λογικα ξεστοκαρουν για να φερουν τα καινουρια μοντελα.

την ειχα παρει περισυ εγω απο πλαισιο 800ευρω.εντυπωσεις:

πολυ καλη σε αναλογικο σημα,ζωντανα χρωματα (για τα δικα μου γουστα) παιζει 1:1 απο hdmi. το μονο που δεν μου αρεσει αλλα το εχω συνηθησει ειναι το μαυρο της. στην σονυ του σαλονιου ειναι πολυ καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tarasque [Σήμερα, στις 17:04]

LE32R86B. Αξίζει τα λίγα παραπάνω.

Αυτή αγοράσαμε από το Πλαίσιο πριν λίγες μέρες, στα 699 αν θυμάμαι καλά (ήταν μάλιστα η τελευταία που είχε μείνει στο κατάστημα Βουλιαγμένης)... Ο πωλητής μας είπε ότι είχαν μείνει ελάχιστες, και ότι ενώ κανονικά έκανε 849, την έβγαλαν σε προσφορά 150 λιγότερο. Προσωπικά αν και από τηλεοράσεις δεν έχω ιδέα, είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

SAMSUNG 32R86. Απλά η καλύτερη στα χρηματα της κατηγορίας αυτής (κάτω των 1000 Ε). Και καλύτερη εμφάνιση - ποιότητα σχετικά με άλλες. Πιο φτηνή πιστεύω θα "χάνει" αρκετά και δεν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

βασικα ψαχνω μια καλη value for money αν ειναι αντι για 500 να δωσω 600 και να παρω 37ρα 5 φορες καλυτερη οκ.αλλα τωρα για 1-2 ψιλλολογια να ξεπαραδιαστω...

παρολο που εχω απαιτησεις πολλες στην εικονα δυστηχως η τσεπη δε τραβαει

γιατι θα ειχα παρει 50αρα fullhd τοτε!

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να πάρεις το καλύτερο σε αυτά τα χρήματα τότε θα φορέσεις τα αθλητικά σου και θα κάνεις ένα πέρασμα από όλες τι αλυσίδες καταστημάτων μέχρι να βρεις την καλύτερη μεταχειρισμένη - demo - stock που μπορείς. Εννοείται να μην έχει γρατζουνιές, πολλές ώρες χρήσης (μπορείς να το δεις από service menu).

Αλλιώς θα πρότεινα LG 32LC51 32" .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.