Jump to content



Mια ματιά στους 8.3 Cat.


Dem

Recommended Posts

Το CrossFireX αναφερεται για Windows Vista και μονο για DirectX 9 titles

Υποστηριξη DX10 και Οpen GL αργοτερα.

- 3 και 4 GPU CrossFireX

η ΑΤΙ θα δώσει βαρος στο multi gpu. Games που δεν εκμεταλευονται 4 πυρηνες

να μπορουν να εκμεταλευτουν τον 3ο, και να μην μενουν στους 2.

- Hybrid CrossFire***

-multi-monitor υποστηριξη χωρις να χρειαζεται να απενεργοποιησεις το CF.

- anti-aliasing features (anti-aliasing in Unreal Engine 3 powered games)

- νεες ρυθμισεις για video playback

- GPU LCD scaling (Το scaling για non-native resolutions δεν θα γινεται απο το panel αλλά εσωτερικά)

*** Αυτό προσωπικά μου φαινεται αρκετά ενδιαφερον όσο ανφορά τα multi gpu setups

αρκει να δουλευει σωστά. (δλδ να μην χρειαζεται restart το pc...)

hothardware

http://www.hothardware.com/articles/ATI_Catalyst_83_Sneak_Peek_CrossFireX_and_More/

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 15:37]

Για ποιο λόγο man αν επιτρέπεται? Μην ακούσω Crysis θα σε βρίσω :shifty::D

Όλα "τέζα" δε σου παίζουν?

sky is the limit.....

αφου εχουμε αποδειξει ολοι εμπρακτα τι καταναλωτικα οντα ειμαστε...:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 17:17]

’σε που όλες οι GTS που πήρα μου βγήκαν μπανάνες...

Αν και κλινει λιγακι προς την πρασινη μερια

Κατα περιοδους εχει (( τουρκεψει )) :tomato: :tomato:

Εχει κοκκινησει το κουτι του :laughing: :laughing:

παντως αν γινει κατι τετοιο που αναφερει η ΑΤΙ ειναι σημαντικη εξελιξη

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Χθες, στις 13:57]

- GPU LCD scaling (Το scaling για non-native resolutions δεν θα γινεται απο το panel αλλά εσωτερικά)

*** Αυτό προσωπικά μου φαινεται αρκετά ενδιαφερον όσο ανφορά τα multi gpu setups

αρκει να δουλευει σωστά. (δλδ να μην χρειαζεται restart το pc...)

Δουλευει ΑΨΟΓΑ χωρις κανενα ανησυχητικο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω εχω προβλημα με τους 8.3.εχω μια 3870 χ2 με 3870 σε crossfire.το ccc δεν μου ανοιγει καθολου και οταν το παταω να ανοιξει δεν κανει τιποτα.η μια καρτα θα σκασει απο την καψατης δουλευει στο 100% με βαση το gpu.παω να κανω unistal τουσ drivers και μου εμφανιζει ενα παραθυρακι και λεει κατι για system32/atiiix_dv και flash cleandriver κατι τετια περιεργα.κανω format sto pc και παλι τα ιδια.τα εχω παει κρανιο τοσο καιρο περιμενα να το τελειωσω και τωρα ειμαι σε αδιεξοδο.θα κανω σκοποβολη απανω του σε λιγο.τα φωτασας παρακαλω.:o:wall::look:

εχω και μια 2900gt και εχα τους 8.2 και μου εκαναν σπασιματα αλλα τωρα ειναι καλητερα με τους 8.3.αλλα δεν μου εχει την επιλογη overdrive ουτε σε 8.2 ουτε σε 8.3.

Link to comment
Share on other sites

... με τους 8.3.αλλα δεν μου εχει την επιλογη overdrive ουτε σε 8.2 ουτε σε 8.3.

The 8 pin PCI-E plug has a ground wire on the top row with the 3 yellow 12v leads. So the top right hand corner of the pin plug just get a piece of wire and jump a ground from one of the bottom 3 black ground leads to the top right hand corner and this will enable overdrive and possible improve you OCing ability.. I have mine maxed out in over drive and it is stable...

:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.