Jump to content



Kodak DX7630 Problem


Recommended Posts

Έχω μια ψηφιακή Kodak Easyshare DX7630

Kodak-Easyshare-DX7630-ft.jpg

Χθες είχα πάει στην Αθήνα [Πλαίσιο & ΟΑΚΑ (μια φορά πήγα και εγώ στην Πανάθα και χάσαμε..:fist:)] με το λεωφορείο.

Όπως ερχόμαστε, βγάζω μια φωτογραφία -άναψε και το flash- και η μηχανή έσβησε επιτόπου. "Ε", λέω, "η μπαταρία θα τέλειωσε". Άλλωστε μου είχε βγάλει και ένδειξη ότι τελειώνει.

Στριφογυρίζω το φακό μέσα για να μην εξέχει -και πάθει τίποτα- και πάω σπίτι. Φορτίζω τη μπαταρία. Τη βάζω στη μηχανή και δε δείχνει σημάδι ζωής. Δεν ανάβει ούτε για ένα δεύτερο. Για να αποκλείσω το ενδεχόμενο να φταίει η μπαταρία, τη συνέδεσα και με ένα μετασχηματιστή, αλλά και πάλι δεν άναψε.

Τι μπορεί να φταίει? Την αποχαιρετάω? :rip:

Κρίμα, γιατί έβγαζε τρομερές φωτογραφίες..

EDIT: Είχε τραβήξει περίπου 5300 φωτογραφίες. Μήπως γέρασε?

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ψηφιακή Kodak Easyshare DX7630

Χθες είχα πάει στην Αθήνα [Πλαίσιο & ΟΑΚΑ (μια φορά πήγα και εγώ στην Πανάθα και χάσαμε..:fist:)] με το λεωφορείο.

Όπως ερχόμαστε, βγάζω μια φωτογραφία -άναψε και το flash- και η μηχανή έσβησε επιτόπου

.......

Τι μπορεί να φταίει? Την αποχαιρετάω? :rip:

Δοκιμασε να την παρεις παλι μαζι σου και την επομενη φορα ..με την ελπιδα οτι 8α κερδισετε!

Αν δε δουλεψει ουτε και τοτε...δοκιμασε να πας με αλλο οχημα!

:hehe:

σορυ ...το βραδινο της ωρας...

Παντως...για κατι που κινειται ηλεκτρομηχανικα...πιστευω θελει θαρος τετοια κινηση.

και καμποση τυχη αν ξαναδουλεψει.(δεν ξερω αν 8α δουλεψει)

Παντως δεν 8α ειχα κανει τετοια κινηση.

Μου χε τυχει παλια με την μινολτα τετοιο πραμα..αλλα ειτε με εναλλαγη στις(ιδιες) μπαταριες..ειτε περιμενωντας να φορτισω μπαταριες ο φακος μπαινοβγαινε μια ..αντε δυο φορες ..αλλα δουλευε κανονικα απο κει και επειτα.

Το καλο ειναι οτι η canon 560/580 ειναι αρκετα φτηνη.:beer:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το φακό το είχα ξανακάνει... Όταν τραβάς βίντεο, δε γίνεται να κάνει ζουμ. Έτσι τον έστριβα δεξιά-αριστερά για να ζουμάρω :hehe:.

Άμα δε βγάλω άκρη πάντως, θέλω αυτή:drool:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.