Jump to content



Underclocking


g_0x

Recommended Posts

Έχω ένα λαπτοπ με celeron m 1.7. (fujitsu siemens amilo, L7320GW).

Επειδή δε μου χρειάζονται συνέχεια τα 1.7Ghz θα ήθελα να ρωτήσω τι πρόγραμμα να κατεβάσω ώστε να μπορώ να τον χαμηλώση συχνότητα.Δεν υποστηρίζει τέτοια λειτουργία απο μόνος του.

Επίσης μία άλλη ερώτηση.Η μπαταρία δεν κρατάει πλέον πάνω απο 15 λεπτά και έχει 512 ραμ@533. Θα ήταν συμφέρουσα μια αγορά μπαταρίας (100Ε) και άλλα 512 ραμ?(τιμή δεν ξέρω γιαυτά) Ή να τον έδινα κ με μερικά Ε παραπάνω να πάρω έναν καινούριο?Πάντως πέρα απο τα παιχνίδια που δεν παίζει λόγο κάρτας με έχει καλύψει απόλυτα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.pbus-167.com/

μη ψαξεις για αλλο προγραμμα, ειναι το καλυτερο.

το να παρεις αλλο απεχει πολυ απ το να αλλαξεις απλα μπαταρια. εκτος αν θες κατι πολυ φτηνο για τα βασικα, αλλα τοτε δε νομιζω οτι αξιζει αν οντως κανεις τη δουλεια σου με το υπαρχον.

Link to comment
Share on other sites

Το NHC όντως κάνει την καλύτερη δουλειά.

Τώρα αν το λάπτοπ το έχεις για ελαφριές εφαρμογές και νετ και σε καλύπτει τότε σίγουρα δεν αξίζει να πας σε καινούριο.

Άλλαξε τη μπαταρία βάλε και κάνα gb ram ακόμα και είσαι οκ.

(1gb 667 κοστίζει περίπου 25€...)

Link to comment
Share on other sites

thnx παιδες.εκεί που μειώνεις την ταχύτητα για παράδειγμα στο 62.5% το δέχεται κατευθείαν αποτι κατάλαβα.δε βάζεισ κάτι για σετ ας πούμε.Ε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.