Jump to content



Προβλημα με logitech Z5500. Δεν "βγαίνουν" απο ΜUTE!!


nickthegreek

Recommended Posts

Εχω τα logitech z5500 και εδώ και λίγο καιρό εχουν κολλήσει στην λειτουργεία ΜUTE ON. Δεν γυρίζει με τιποτα στο OFF. Τα έχω βγάλει απο την μπρίζα και τα ξαναέβαλα και τίποτα. Απο το computer δείχνουν ολα κανονικά. Τι μπορεί να φταίει?

Πάνε για αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κρατήσεις πατημένα τα κουμπάκια Input + Effect + Settings όταν είναι σβηστά. Μόλις βγάλει "System Firmware" κτλ. άφησε τα κουμπάκια και άναψε το σύστημα να δεις αν ξεκόλλησε.

Με το συνδυασμό αυτό εμφανίζει την έκδοση του firmware που έχεις, ενώ παράλληλα κάνει επαναφορά defaults στο control pod.

Πώς όμως κόλλησαν στο mute??

Link to comment
Share on other sites

3ος με προβλημα...

Παρα λιγο να υπαρξει και τεταρτος. Σημερα το πρωι παρατηρησα οτι τα ηχεια ηταν εντελως off. Δηλαδη το κοκκινο φωτακι δεν ηταν καν αναμενο. Εβγαζα-εβαζα πριζες, αλλαξα καλωδιο, αλλα αυτα τιποτα. Τελικα ειχε καει η ασφαλεια τους. Την αλλαξα με μια καινουρια και ολα καλα. Οποτε αν ενα ωραιο πρωι ξυπνησετε και τα Ζ-5500 σας δεν ανοιγουν, μαλλον εχει καει η ασφαλεια τους. Οποτε και την αλλαζετε με μια των 2 A, τυπου SlowBlow, Time Delayed, ειτε κεραμικη, ειτε γυαλινη (οπως χαρακτηριστικα αναφερει στο site της Logitech).

Προς το παιδι με το προβλημα: Φιλε μου ριξε μια ματια στα forums της Logitech (http://forums.logitech.com/). Εχει παρα πολλα thread σχετικα με τα Ζ-5500. Ισως εκει βρεις καποια λυση.

Link to comment
Share on other sites

Και διακοπές να μην έχει με τις συνεχείς αυξομειώσεις στην τάση είναι πολύ πιθανό να την ακούσουν τα ηχεία και κάθε άλλη συσκευή που δεν έχει καμία προστασία... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Σημερα το πρωι παρατηρησα οτι τα ηχεια ηταν εντελως off. Δηλαδη το κοκκινο φωτακι δεν ηταν καν αναμενο. Εβγαζα-εβαζα πριζες, αλλαξα καλωδιο, αλλα αυτα τιποτα. Τελικα ειχε καει η ασφαλεια τους. Την αλλαξα με μια καινουρια και ολα καλα. Οποτε αν ενα ωραιο πρωι ξυπνησετε και τα Ζ-5500 σας δεν ανοιγουν, μαλλον εχει καει η ασφαλεια τους. Οποτε και την αλλαζετε με μια των 2 A, τυπου SlowBlow, Time Delayed, ειτε κεραμικη, ειτε γυαλινη (οπως χαρακτηριστικα αναφερει στο site της Logitech).

Επειδη μαλλον μολις το επαθα (ευχομαι δλδ να ειναι αυτο και οχι κατι χειροτερο)

θα ηταν ευκολο σε καποιον να μου περιγραψει πως μπορω με ασφαλη τροπο

να αφαιρεσω την ασφαλεια ωστε να ψαξω για ιδια και να την αλλαξω....

:( εχω σκασει απο την στεναχωρια μου ρε γμτ ... :(

Link to comment
Share on other sites

Ok για οποιον μελλοντικα εχει προβλημα με την αλλαγη ασφαλειας των z5500 εδω ειναι η απλη λυση. [ame=http://www.youtube.com/watch?v=h3cqrIY74oc]YouTube - Logitech Z-5500 - How to change fuse[/ame]

απλα ειναι σκοτεινα κατω απο το γραφειο μου που ειναι το γουφερ και δεν ειχα προσεξει καν την υποδοχη.

Τωρα αν τυχον ξερει κανεις που βρισκω τετοια ασφαλεια για αντικατασταση, ευπροσδεκτος. Διαφορετικα θα ενημερωσω το ποστ οταν και που βρω.

Link to comment
Share on other sites

Ok για οποιον μελλοντικα εχει προβλημα με την αλλαγη ασφαλειας των z5500 εδω ειναι η απλη λυση.

απλα ειναι σκοτεινα κατω απο το γραφειο μου που ειναι το γουφερ και δεν ειχα προσεξει καν την υποδοχη.

Τωρα αν τυχον ξερει κανεις που βρισκω τετοια ασφαλεια για αντικατασταση, ευπροσδεκτος. Διαφορετικα θα ενημερωσω το ποστ οταν και που βρω.

Mιλα με logitech.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.