Jump to content



CORSAIR DOMINATOR AIRFLOW FAN -Γνώμες?


jimakos21

Recommended Posts

CORSAIR DOMINATOR AIRFLOW FAN .

Τι γνώμη έχουν οι κάτοχοι του και μη??

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554012

Σκεφτόμουν να το πάρω τώρα που γέμισαν και τα 4 σλοτς αλλά δεν είμαι σιγουρος αν αξίζει. Αν όντως κανει διαφορά!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

to ocz εχει 2 φαν 6cm και θεωρητικά κάνει λιγότερο θόρυβο από το corsair που έχει 3 φαν των 4cm

από την άλλη σε αρκετές μητρικές π.χ. p35 ds4 δεν μπαίνει το ocz διότι έχει αρκετά χοντρά αυτακια και βρίσκει στην vga

Link to comment
Share on other sites

και γω σκεφτομαι να το παρω-δεν ειναι και κοπος να κατεβω κεντρο-

αλλα η DFI εχει οτιναναι σχεδιασμο και βλεπω να μην "κουμπωνει".

ειδωμεν.

παντως ειναι τρομερο(ζηλεψα του Κωστακη)

Link to comment
Share on other sites

to ocz εχει 2 φαν 6cm και θεωρητικά κάνει λιγότερο θόρυβο από το corsair που έχει 3 φαν των 4cm

από την άλλη σε αρκετές μητρικές π.χ. p35 ds4 δεν μπαίνει το ocz διότι έχει αρκετά χοντρά αυτακια και βρίσκει στην vga

Φοβαμαι μην βρήσκει στο BLOCK του cpu.

Επισης δεν εχω καταλαβει ακριβως πως κουμπονουνε!

Δηλαδή δεν θα βρίσκει σε κανα πυκνώτη?? Γυρω απο τα memory slots εχει άπειρους πυκνωτές..:fist:

Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι μην βρήσκει στο BLOCK του cpu.

Επισης δεν εχω καταλαβει ακριβως πως κουμπονουνε!

Δηλαδή δεν θα βρίσκει σε κανα πυκνώτη?? Γυρω απο τα memory slots εχει άπειρους πυκνωτές..:fist:

Το corsair δεν εχει τέτοιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Τα οποια αλλαζεις με μια βιδα με πλακε κεφαλι και μπαινει ανετα ;) Σε P35-DS4 το εχω

στο rev 1.0 ακόμα και με τις βίδες τις μικρές βρίσκει στην vga 8800gts διότι οι θέσεις για ram είναι πιο κάτω, δεν ξέρω μήπως έχεις κάνει καμία πατέντα έχεις καμία φώτο πρόχειρη

Link to comment
Share on other sites

στο rev 1.0 ακόμα και με τις βίδες τις μικρές βρίσκει στην vga 8800gts διότι οι θέσεις για ram είναι πιο κάτω, δεν ξέρω μήπως έχεις κάνει καμία πατέντα έχεις καμία φώτο πρόχειρη

Για μητρική Rev 1.0 Μιλάς? Είχα την 1.0, και τώρα τη 2.1, κανένα πρόβλημα με καμία. Έβγαλα το βιδάκι, που άλλωστε από μη μία χρειάζεται να βιδώσεις για να σφίξει, το αντικατέστησα με απλή βίδα με πλακέ κεφάλι κι παίζει μιά χαρά. Κι εγώ 8800gts έχω ;) Για το φόβο των Ιουδαίων, έχω βάλει και μονωτική στο πλάι, περισσότερο μήπως την κουνήσω εν ώρα λειτουργίας (την 8800) παρά για όταν είναι σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα παραγγελια http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977805&product=935646

Μολις το παραλαβω και το τοποθετησω θα σας πω εντυπωσεις!

Ευχαριστω ολους σας για τις πολυτιμες συμβουλες σας! :T::T:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εκανα παραγγελια http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=20&category=69977805&product=935646

Η περιγραφή, όλα τα λεφτά :worship:

Ψύκτρα για chipset απο την Thermaltake.

Διαθέτει 1 μεγάλo heatpipe και μια σειρά χάλκινων fins για την καλύτερη δυνατή επαγωγή θερμότητας, ενώ παράλληλα έχει και ανεμιστήρα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.