Jump to content



CORSAIR DOMINATOR AIRFLOW FAN -Γνώμες?


jimakos21

Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Εγώ που το έχω αναγκάστηκα να το βγάλω, κάποιος απο τους 3 ανεμηστήρες έχει χαλάσει, μάλλον δεν παίρνει τις ίδιες στροφές με τους άλλους με αποτελέσμα να συντονίζει με το κουτί και κάνει αρκετό θόρυβο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω αναγκάστηκα να το βγάλω, κάποιος απο τους 3 ανεμηστήρες έχει χαλάσει, μάλλον δεν παίρνει τις ίδιες στροφές με τους άλλους με αποτελέσμα να συντονίζει με το κουτί και κάνει αρκετό θόρυβο!

Ναι ε??:baby:

Γιατι δεν αλλαζεις το ανεμιστιρακι με ενα δικο σου?? Δεν γινετε??:boxed:

Link to comment
Share on other sites

To δικο μου παντως κανει τρελο θορυβο στα 12V(6000rpm), στα 5-6V ειναι μια χαρα παντως.

Eκει για να μην ακούγεται το τσιριχτό θέλουν 5-7 volt τις μισές στροφές δηλαδή περίπου ;)

Link to comment
Share on other sites

να πω την αλήθεια εμένα δεν "έκατσε" στα slot των μνημών δηλ,δεν έσφιγγε καλά ώστε να σταθεροποιηθει να σφίξει σωστά,δεν ξέρω μήπως δεν κάνω κάτι καλά!Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία παίδες;:slap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφθασε σπιτι η ψυκτρουλα.

Ευτυχως τα ξεφτερια του πλαισιου μου φεραν οντως ψυκτρα για ραμ και οχι για chipset! :p

Δυσκολευτικα βεβαια λιγο στην τοποθετηση αλλα τωρα νομιζω πως την εβαλα καλα.

Τωρα διαφορες θα δω?? Εννοω η μνημουλες θα δροσιστουν ετσι??

post-6407-1416073433,0612_thumb.jpg

post-6407-1416073433,2243_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πώς σου φαίνεται από θόρυβο?

Δεν ακουγετε καν.. Καθολου...

Οταν κουμπωσα το πορτακι απλα ακουγοντουσαν τα αλλα ανεμιστιρακια αλλα ο ηχος στην ιδια ενταση. Δεν αυξησαν το θορυβο.

Οταν τα εβαλα και ειχα ακομα ανοιχτο το πορτακι, στην αρχη εκαναν ενα μικρο τσιτσιρισμα (προφανως το ρευμα) και μετα τιποτα.

Απλα αθορηβα.:T:

Link to comment
Share on other sites

Sorry παιδιά αλλα δεν αξίζει να χαθεί :hehe::hehe::clap:

http://i210.photobucket.com/albums/bb314/thelabpics/Screenshot-4.png

Το έχω και γω. Απολυτα ευχαριστημένος. Κατεβάζουν τις θερμοκρασίες κατα 4-5 βαθμούς. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφθασε σπιτι η ψυκτρουλα.

Ευτυχως τα ξεφτερια του πλαισιου μου φεραν οντως ψυκτρα για ραμ και οχι για chipset! :p

Δυσκολευτικα βεβαια λιγο στην τοποθετηση αλλα τωρα νομιζω πως την εβαλα καλα.

Τωρα διαφορες θα δω?? Εννοω η μνημουλες θα δροσιστουν ετσι??

την τοποθέτησες εύκολα γιατί εγώ δεν μπόρεσα με τίποτα,τι δυσκολία αντιμετώπισες περίπου;:T:

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπισα την δυσκολια οτι:

Τα σιδερακια που κουμπωνη η ψυκτρα δεν λυγιζουν. Το ποσο μεγαλο ή στενο θα ειναι το ανοιγμα που θα κανουν το καταλαβαινεις εσυ, χαλαρωνοντας ή σφυγκοντας τα βιδακια που εχει ΠΡΙΝ την ακουμπησεις.

Εχει ενα μικρο photo manual στο κουτι. Εκει καταλαβα ακριβως που κουμπωνι . Ακριβως κατω απο τα ασπρα διακοπτακια που κουμπονουν (κλικαρουν) οι μνημουλες.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή τα λαμάκια είναι εκ των προτέρων βιδωμένα με τις 4 βίδες ή λιγότερο σφιγμένες οι βίδες ώστε να κάτσουν στα λευκά κλιπάκια των μνημών;Εσύ τα "στράβωσες" καθόλου τα λαμάκια;:...:

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που δέν προτίμησα της corsair ήταν οτι εμφανησιακά μου άρεσε περισσότερο το ocz και οτι φοβόμουνα τον θόρυβο απο τα 4άρια fan.Τελικά αποδείχτηκε οτι και το ocz την κάνει την φασαρία του λόγο του οτι είναι μπουκομένα τα φανάκια και ακούγεται ο αέρας που ουσιαστικά ''σφηνώνει'' για να περάσει μέσα απο τις τρύπες που έχει... κατα τα άλλα την δουλειά πou πρέπει να κάνει την κάνει καλα ;)

jimakos21 καλοδούλευτο !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.