Jump to content



Recommended Posts

Σε κοβει αρκετα ο phenom σε σχεση με τον Ι7 παντως.... με τα ιδια κλοκια στο δικο μου συστημα παιζει κοντα στα 41,5κ.

αυτο θα του ελεγα και γω αλλα με προλαβες

με 980/1270 παιζω 32500 με ι7 860 στα 4100

πιστευω μικρη η διαφορα σε σχεση με trifire

τoυς κοβει τα φτερα ο amd

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειχε δροσια το δωματιο (full a/c) ειπα να πιεσω λιγο τις καρτουλες μου.

10-7a atiman με AppProfiles.

Τακη οταν φτασεις 100.000 σταματα ε?

θα περιμενω εξω απο το σπιτι με πυροσβεστηρα! :clap:

Link to comment
Share on other sites

Σε κοβει αρκετα ο phenom σε σχεση με τον Ι7 παντως.... με τα ιδια κλοκια στο δικο μου συστημα παιζει κοντα στα 41,5κ.

ναι οκ φιλε μου μπορει να κοβει λιγο ο 1055 μπροστα στον ι7 αλλα δεν ειναι και το ιδιο trifire με 5870 και trifire με

5870-5970 αν θες δωσε ενα score στα ρολογια μου να δουμε διαφορα ετσι απο περιεργια γιατι στο score που λες

δεν εχεις ουτε gpu-z ουτε cpuid;)

αυτο θα του ελεγα και γω αλλα με προλαβες

με 980/1270 παιζω 32500 με ι7 860 στα 4100

πιστευω μικρη η διαφορα σε σχεση με trifire

τoυς κοβει τα φτερα ο amd

βαλε 900-1150 ναδεις την διαφορα του trifire ετσι δε βγαζεις ακρη;)

Link to comment
Share on other sites

@invisible Για κοιτα να στρωσεις λιγο τον 6πυρηνο γιατι θα ερθω να στον παρω :p

Υπαρχει βεβαια και το σκεπτικο οτι τα λεφτα που εδωσες σε σχεση με εναν ι7 ειναι γυρω στα 300 ευρω κατω (m/b cpu ram) οποτε δικαιολογειται η επενδυση ενος παραπανω πυρηνα στις καρτες σου.

Μαλλον πατσισαμε στα ευρα τωρα εεεε ; :p

@Nephilim Αν δεν δω ingame αποτελεσματα δεν πιστευω τιποτις.

post-2962-1416074542,1089_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ φιλε μου μπορει να κοβει λιγο ο 1055 μπροστα στον ι7 αλλα δεν ειναι και το ιδιο trifire με 5870 και trifire με

5870-5970 αν θες δωσε ενα score στα ρολογια μου να δουμε διαφορα ετσι απο περιεργια γιατι στο score που λες

δεν εχεις ουτε gpu-z ουτε cpuid;)

ΠΑΝΤΑ αυτα που λεω ειναι 100% εγκυρα.

ΣΤΟΚ.

http://thelab.gr/showpost.php?p=1062846511&postcount=515

ΚΛΟΚΑΡΙΣΜΕΝΟΣ 925/1200

http://thelab.gr/showpost.php?p=1062852061&postcount=531

Σε crossfire δεν θα χανεις καθολου σε σχεση με Χ58. Αλλα για 3+ καρτες το Χ58 ειναι οτι μα οτι καλυτερο!

Μηπως παιζει κατι με το psu σου? Στο λεω γιατι με βατομετρο εχω μετρησει στο δικο μου συστημα 730w καταναλωση σε vantage.

Έγινε επεξεργασία από csaris
Link to comment
Share on other sites

κοιτα 850αρι εχω μπορει και να κωλονει δοκιμες κανω παντως ακομα το bios τις μητρικης μου ειναι χαλι μαυρο περιμενω update για να τα ρυθμισω ολλα καλα και να δω, αν κοβει τοσο πολυ ακομα θα αφησω μονο την 5970 πανω.Α και απο driver ψαχνομε μου φενετε κατι δεν καθετε σωστα στο trifire 5870-5970

@invisible Για κοιτα να στρωσεις λιγο τον 6πυρηνο γιατι θα ερθω να στον παρω :p

Υπαρχει βεβαια και το σκεπτικο οτι τα λεφτα που εδωσες σε σχεση με εναν ι7 ειναι γυρω στα 300 ευρω κατω (m/b cpu ram) οποτε δικαιολογειται η επενδυση ενος παραπανω πυρηνα στις καρτες σου.

Μαλλον πατσισαμε στα ευρα τωρα εεεε ; :p

zpafako ασε τις λαμογιες και εσυ ht off και 4.1 please :p Έγινε επεξεργασία από aoratoss
Link to comment
Share on other sites

Και τα δικα μου με το συστημα της υπογραφης.

[ATTACH]36553[/ATTACH]

Παρα πολυ καλος zpaf! Ταφος ο phenom σε vantage.

δε νομιζω να ειναι και οικογενειακος ταφος παντος εγω για τα λεφτα που εδωσα μια χαρα τον βλεπω

σε παω λιγο πισω για να εισαι με μια 5970 και επειδη εχω 10.3 drivers:whistle2:

3dmarkvantagesta4cpu103.png

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.