Jump to content



Recommended Posts

Είμαστε περίπου στα ίδια,όταν έχω τις κάρτες μου στα 1000-1200 εγώ όμως...

Λογικά αν βάλεις και εσύ 1000-1200 θα είσαι +1000 πάνω...

Μάλλον πρέπει να παίζει ρόλο που έχω την 5970 στο 2ο pci-e. Όταν ανοίξω το μηχάνημα για καθάρισμα, θα αλλάξω θέση στις κάρτες και θα τρέξω πάλι ένα να δω τί γίνεται...

Με την cpu στα 4,2ghz και τις κάρτες στα 1000-1200, θα δώ λογικά χωρίς αλλαγή στις θέσεις 41800+-

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μόλις ένα full performance run μαζί με τα feature tests και μου έβγαλε αυτό...

vantagetrifi10001200109.jpg

Στο feature test 1 μου βγάζει ένα κουφό νούμερο...

Είναι bug του vantage; Να κάνω κανένα restart μήπως στρώσει;

:hehe:

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Να δω τι θα κανεις αν δεν στρωσει μετα το restart :D

Βαριέμαι να κάνω restart τώρα...

Αύριο το απόγευμα μετά τη δουλειά που θα ξανανοίξω, θα ανεβάσω την cpu στα 4.2 ghz και θα δω αν θα στρώσει και αυτό...

:jump1::jester:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για πιο λογο εχεις την 5970 στο 2ο PCI-E; Εννοειται πως πρεπει να την βαλεις στο 1ο.

Επειδή είχα αρχικά την 5870 και μετά πήρα την 5970 και την έβαλα χωρίς να ξέρω στο 2ο pci-e.

Από τότε λόγο βαρεμάρας έχει μείνει εκεί...

Με τους 10.10 και τον εξάμηνο καθαρισμό από τις σκόνες, θα αξιωθώ πιστεύω να τους αλλάξω θέσεις...

:)

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για πιο λογο εχεις την 5970 στο 2ο PCI-E; Εννοειται πως πρεπει να την βαλεις στο 1ο.

Ούτε εννοείται ούτε υπάρχει λόγος!Όταν είναι μόνη της είναι σαν 16bit αν θυμάμαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα ακόμα μήπως στρώσει με το restart αλλά παραμένει...

Ο core i7 στα 4Ghz και οι κάρτες στα 1000-1200:

vantagetrifi10001200109.jpg

Πρέπει να το αποδεχτώ, έχω τo πιό γρήγορο σύστημα στο feature test 1!

Βασικά κάτι πρέπει να γίνεται με τις αλλαγές της ανάλυσης από 1920Χ1080 σε 1280Χ1024 στο συγκεκριμένο, δεν προλαβαίνω να δω για πάνω από 2 sec την εικόνα με τα χρώματα...

:clap:

Το επόμενο που θα στείλω θα είναι με τους 10.10 και μετά από την αλλαγή στις θέσεις των καρτών-5970 -1ο pci-e

5870 - 2o pci-e - τώρα είναι ανάποδα....

:)

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.