Jump to content



Να παω απο 2gb σε 4gb?


Recommended Posts

Γιατί εκεί αναφέρουν πόση ram είναι εγκατεστημένη στο σύστημα και όχι πόση μπορούν να αξιοποιήσουν τα windows/εφαρμογές. Marketing trick που ήρθε με το sp1 , για να χαίρονται (τσάμπα) αυτοί που βάλανε 4Gb+ μνήμη...

Κάνεις λάθος όσον αφορά το SP1 γιατί κ πρίν από αυτό πάλι 4 έβλεπε!

Τά αξιοποιήσημα βέβαια είναι 3,5 chkd dxdiag!

Πάντως η δικιά μου άποψη κ μετά από ένα κ χρόνο κ κάτι ψιλά πού έχω βάλει τα Vista τα 4gb επιβάλονται για άνεση κινήσεων κ πόρων!

Link to comment
Share on other sites

δε λεμε οτι ναναι! απλα καταθέτω την εμπειρία μου. ιδιαίτερη άνεση με τα 4 giga δεν είδα.

ίσα ίσα τώρα σε idle τα vista τρώνε πάλι σχεδόν την μισή μνημη...

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος όσον αφορά το SP1 γιατί κ πρίν από αυτό πάλι 4 έβλεπε!

Τά αξιοποιήσημα βέβαια είναι 3,5 chkd dxdiag!

Πάντως η δικιά μου άποψη κ μετά από ένα κ χρόνο κ κάτι ψιλά πού έχω βάλει τα Vista τα 4gb επιβάλονται για άνεση κινήσεων κ πόρων!

Δε βρίσκω αυτή τη στιγμή πρόχειρο σύστημα με vista χωρίς sp1. Νομίζω ότι πριν το sp1 το εμφάνιζε κανονικά, αλλά ίσως έχεις δίκιο. Πάντως το νούμερο που βγάζει εκεί είναι της συνολικά εγκατεστημένης μνήμης στο Pc και όχι αυτό που αξιοποιούν τα windows - αυτό είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι λαθος..

Μα σου λεω...! 3.6 βλεπει σε ολους τους χρηστες 32bit!! Αλλο 2.8 κ αλλο 3.6! δεν παιζουν ρολο στα βιστα αυτα τα 1.6gb παραπανο?? με κοροιδευεις?? Γιατι τα βλεπει! δεν ξερω για 3.2 και 2΄8 παντως βλεπει 3.6 και ειναι στανταρ αυτο

Jimako21 εδώ jimakos36.... :)

H διαθέσιμη μνήμη του συστήματος εξαρτάται από τις συσκευές που είναι εγκατεστημένες στον υπολογιστή. Ωστόσο, για να αποτραπούν πιθανά ζητήματα συμβατότητας προγραμμάτων οδήγησης, οι εκδόσεις 32-bit των Windows Vista περιορίζουν τη συνολική διαθέσιμη μνήμη στα 3,12 GB. ....microsoft speaking..... http://support.microsoft.com/kb/929605

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.