Jump to content



υπολογιστης μεχρι 750 euro


Constandinos

Recommended Posts

Η αντικειμενικότητά σου,... με τυφλώνει. Δεν σκοπεύω να σου εξηγήσω τα αυτονόητα στο thread του παιδιού. Εξάλλου δεν μας απασχολεί το θέμα amd vs intel στο παρόν thread. Το παιδί ήδη έχει επιλέξει πλατφόρμα.

τα δικά σου λόγια σε αναιρούν...

ας μην δώσουμε συνέχεις δεν υπάρχει λόγος...

όλο το φόρουμ ξέρει ποιος είναι μπροστά και γιατί...

και βέβαια το ποιος είναι αντικειμενικός φαίνετε από τα λεγομενά του...

Το εν λόγο συγκριτικό είναι εντελώς άκυρο μιας και συγκρίνει χαμηλής συχνότητας Quad με υψηλής συχνότητας dual core. Για cpus μέχρι 100€ και αν δεν λάβουμε υπόψιν το overclocking, για budget σύστημα, οι δύο εταιρίες είναι ισοδύναμες με την AMD να υπερέχει μόνο αν χρησιμοποιηθούν onboard συστήματα γραφικών.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

ρε παιδια δωστε μου ενα λογο για να βαλει σε αυτο το συστημα επεξεργαστη πανω απο 100 ευρω και εξτρα καρτα γραφικων και να μη τα δωσει αυτα τα λεφτα να παρει οθοναρα...

Link to comment
Share on other sites

τα δικά σου λόγια σε αναιρούν...

ας μην δώσουμε συνέχεις δεν υπάρχει λόγος...

όλο το φόρουμ ξέρει ποιος είναι μπροστά και γιατί...

και βέβαια το ποιος είναι αντικειμενικός φαίνετε από τα λεγομενά του...

Άντε να σε αφήσω να έχεις το τελευταίο λόγο. Μην μου πάθεις και τίποτα.

ρε παιδια δωστε μου ενα λογο για να βαλει σε αυτο το συστημα επεξεργαστη πανω απο 100 ευρω και εξτρα καρτα γραφικων και να μη τα δωσει αυτα τα λεφτα να παρει οθοναρα...

Ψυχολογικός λόγος. Θα νιώθει ότι το σύστημά του είναι αργό (όσον αφορά τον επεξεργαστή) σε σχέση με την πλειοψηφία των άλλων συστημάτων.

Από εκεί και πέρα θα επιμείνω στο αρχικό μου σχόλιο. Να πάρει οθόνη ΚΑΙ με DVI. Η διαφορά σε € είναι ελάχιστη. Συμφωνώ και για τα ηχεία.

Αν είναι μόνο για ταινίες ας πάρει μια ποιο φτηνή κάρτα γραφικών. Θα χάσει πολύ στα games θα κερδίσει όμως γενικότερα στο home cinema κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

σε λυπαμαι πραγματικα για τις επιλογες σου.

Και για ποιό λογο τον λυπάσαι πραγματικά;;;επειδή πήρε INTEL και όχι amd;;

Ο λόγος ειναι προφανές γιατι πήρε intel (ολοι το ξέρουν):banging::banging:

Super Μηχάνιμα ειναι κ μπορεί όποτε θα θέλει να παίζει κ κανα game!!!

απλά εγώ προσωπικά θα έβαζα αυτές της Μνήμες!!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553001;)

Link to comment
Share on other sites

Και για ποιό λογο τον λυπάσαι πραγματικά;;;επειδή πήρε INTEL και όχι amd;;

Ο λόγος ειναι προφανές γιατι πήρε intel (ολοι το ξέρουν):banging::banging:

Super Μηχάνιμα ειναι κ μπορεί όποτε θα θέλει να παίζει κ κανα game!!!

απλά εγώ προσωπικά θα έβαζα αυτές της Μνήμες!!

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553001;)

1ον θα ψωνισει απο το e-shop!:rofl:

2on θα παρει μουφα οθονη (κατα τα αλλα θελει να βλεπει ταινιες)

3ον δεν εχει βαλει καν καρτα γραφικων (μαλλον γι αυτο δε παιρνει καλη οθονη!)

4ον δε ξερει τι θελει:wall:

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι μουφα η οθονη???????????

καρτα γραφικων εβαλα...αλλα ξεχασα το λινκ....ειναι 8600GT

οσο αναφοαρα το εσοπ, εμεις εδω στα τρικαλα δεν εχουμε τετοια προβληματα,πας μεσα, τους βριζεις και τελος, ολα γινονται...............

Link to comment
Share on other sites

οσο αναφοαρα το εσοπ, εμεις εδω στα τρικαλα δεν εχουμε τετοια προβληματα,πας μεσα, τους βριζεις και τελος, ολα γινονται...............

Να ηταν μονο στα Τρικαλα !!!

Ετσι λειτουσγουν αυτοι θελουν που και που τα καντιλακια τους και φυσανε:hehe:

Link to comment
Share on other sites

1ον θα ψωνισει απο το e-shop!:rofl:

2on θα παρει μουφα οθονη (κατα τα αλλα θελει να βλεπει ταινιες)

3ον δεν εχει βαλει καν καρτα γραφικων (μαλλον γι αυτο δε παιρνει καλη οθονη!)

4ον δε ξερει τι θελει:wall:

Για το πρώτο δικαιωμα του ειναι κ να ψωνίζει απο οπου θέλει πιστεύω οτι ο καθένας ξέρει τι κάνει!!!(Αν κ εγω μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο προβλιμα με το Eshop αλλα προτιμο το Plaisio)

Τι μούφα οθόνη;;;Μια χαρά ειναι!!!

Κ απλά ρωτησε το παληκαρι, ηθελε κ καποιες αλλες γνώμες κ κατεληξε καπου!!

Αρα απ'οτι βλεπω ολα ειναι οκ!!!:nuke:

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειναι μουφα η οθονη???????????

καρτα γραφικων εβαλα...αλλα ξεχασα το λινκ....ειναι 8600GT

οσο αναφοαρα το εσοπ, εμεις εδω στα τρικαλα δεν εχουμε τετοια προβληματα,πας μεσα, τους βριζεις και τελος, ολα γινονται...............

Ποια 8600GT έβαλες? Υπάρχει μία με 256ΜΒ DDR3 στα 70€ η οποία μάλλον είναι και η καλύτερη value for money.

Οθόνη θα σου πρότεινα κάποια σαν αυτή

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156629

μεγαλύτερη ανάλυση, 3 επιπλέον ίντσες και επιπλέον DVI υποδοχή πέραν της κλασικής VGA. 750€ θα δώσεις. Θα είναι κρίμα να χάσεις για 40€ 3 ολόκληρες ίντσες από την στιγμή που σε ενδιαφέρουν οι ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο δικαιωμα του ειναι κ να ψωνίζει απο οπου θέλει πιστεύω οτι ο καθένας ξέρει τι κάνει!!!(Αν κ εγω μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο προβλιμα με το Eshop αλλα προτιμο το Plaisio)

Τι μούφα οθόνη;;;Μια χαρά ειναι!!!

Κ απλά ρωτησε το παληκαρι, ηθελε κ καποιες αλλες γνώμες κ κατεληξε καπου!!

Αρα απ'οτι βλεπω ολα ειναι οκ!!!:nuke:

αφου θελει να κανει οτι θελει γιατι μπαινει και μας ρωταει?

η 8600 για ποιο λογο τη παιρνει?ουτε παιχνιδια θα καταφερει να παιξει,και πεταει και 70 ευρω χωρις λογο.:shutup:

Link to comment
Share on other sites

Για 70€ δεν είναι άσχημη. Δεν υπάρχουν games μόνο σαν το Crysis. Υπάρχουν και games που δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις. Εκατοντάδες.

και η Onboard δε τα παιζει...τα παιζει η 8600...:fist:

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα μην συγκρίνουμε onboard κάρτα με κάρτα επιπέδου 8600GT. Η onboard θα παίξει κανένα Sims 2 ή κανένα Unreal Tournament 99, άντε κανένα 2003. H 8600GT, αν δεν είναι καμιά με DDR2, χοντρικά θα παίξει αρκετά games έστω και με medium quality.

Εξάλλου το παιδί έχει πει για ταινίες. Από την στιγμή που έχει πει για ταινίες δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα για το framerate στο Crysis.

Link to comment
Share on other sites

σε 20ρα οθονη?δε νομιζω.

Δηλαδη ηταν κακο που ρωτησε να παρει καποιες γνωμες απο εδω μεσα να καταληξει καπου;;κ η 8600 μια χαρα καρτα ειναι.

Και γιατι στην 20 αρα δεν παιζεις παιχνιδια;;Εγω 20 αρα εχω και μια χαρα παιχνιδια παιζω!!!Μην λεμε κ οτι νανε!!Στο κατω κατω της γραφης ειχαμε πολυ μικροτερες οθονες καποτε!!!Μην τα ισοπδωνουμε ολα!!20 αρα μια χαρα ειναι!!:banging::banging:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.