Jump to content



Εξωτερικος Σκληρος Προβλημα


fotme

Recommended Posts

Ειχα παρει πριν απο μηνα+ ενα κουτι 2.5αρι της CM για να βαλω τον 2.5αρι σκληρο μου. Ειχα απο τοτε να το χρησιμοποιησω, σημερα το εβαλα εγινε η αναγνωριση κανονικα αλλα δεν υπαρχει πουθενα στο my computer. Εχω κνει δεξι κλικ-->manage αλλα ουτε εκει τον βρισκει... Μονο οταν κουμπωνω το usb μου λεει οτι βρηκε το δισκο μετα τιποτα.. Καποια ιδεα ρε παιδια?>

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε καμια διαφορετικη usb μηπως δεν του επαρκει το ρευμα.επισης αλλαξε καλωδιο εαν ειναι ευκολο.

απο εκει και περα δεν μου κανει ασυνηθιστο φαινομενο η ασυμβατοτητα κουτιου δισκου.

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει και αλλο usb, ρευμα δειχνει αλλα και ακοθγεται να περνει..στροφαρει ο δισκος. Τον αναγνωριζει μεσα στο add/remove hardware αλλα δεν δειχνει πουθενα στο my computer. To θεμα ρε Γιωργη ειναι οτι πριν ενα μηνα δουλευε κανονικα, τοσο καιρο τον δισκο τον ειχα μεσα στην θηκη του...περιεργο...οποιος εχει ιδεα ας την ριξει, θα δοκιμασω και παλι..

Link to comment
Share on other sites

Άν έχεις daemon tools ίσως βοηθήσει αυτό που είχα πάθει εγώ...

Έχοντας δίσκους, partitions και dvd (με drive letters C:, D:, E:, F:, G: και Η: ) και εγκατεστημένο το daemon tools το οποίο είχε δημιουργήσει ένα virtual dvd-rom (με drive letter Ι: ), όταν τώρα έβαζα ένα usb stick ή usb δίσκο το σύστημα (winXP) μπερδευόταν και προσπαθούσε να δώσει το drive letter Ι στον δίσκο... μόλις έβαλα το virtual dvd-rom στο X: τότε όλα λύθηκαν...

Link to comment
Share on other sites

τον εχω στο αυτοκινητο, το σκληρο τον θελω για να μεταφερω αρχεια απο ενα laptop σε αλλο. Σε κανενα απτα δυο δεν κανει κατι, θα δοκιμασω το cd του enclosure...μαλλον το enclosure το βλεπω να ειναι χαλασμενο ειναι και απτο eshop...

@jaco: πολυ ωραιος, θα το δοκιμασω thnx :flower:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε στα πισω usb όπως ειπε και ο φιλος πιο πάνω, και δοκίμασε και με διαφορετικο καλώδιο και σε διαφορετικό pc ,μπας και....

αυτοι οι usb όλο προβλήματα ειναι εμενα ειχε κολλήσει για καμια βδομαδα, και μετα ξεκόλλησε μονος του μια μερα. :hehe: του κουμπάρου μου ο by book 500BG χτύπησε ξαφνικά μια μέρα, δεν ειναι καθόλου έμπιστοι για backup.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.