Jump to content



Επιπλέον σετάκι DDR2 800 fsb......


Recommended Posts

Παίδες έχω αυτές τις μνήμες:http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.554118 και λέω να βάλω πάλι ένα όμοιο σετάκι,να την κάνω την κίνηση τι λέτε;:jump:

Link to comment
Share on other sites

Nα ξέρεις οτι έχει αλλάξει τις ballistix η micron και απο GMH που είχαν αυτές παλιά έχουν powerchips, είναι single sided και δεν τραβάνε και τόσο...

Τι κατάληξη έχει το serial στο κουτί των μνημών που έχεις σε τι τελειώνει? Σε 16F κάτι ή 8F κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Nα ξέρεις οτι έχει αλλάξει τις ballistix η micron και απο GMH που είχαν αυτές παλιά έχουν powerchips, είναι single sided και δεν τραβάνε και τόσο...

Τι κατάληξη έχει το serial στο κουτί των μνημών που έχεις σε τι τελειώνει? Σε 16F κάτι ή 8F κάτι;

ωχ τα έχω στο πατάρι nodsl θα το δω αύριο δηλ. πρέπει να βρω με τσιπάκια Micron ή GMH έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στα rated θα δουλέψουν όλες μαζί θέλω να πιστεύω αλλά για παραπάνω καταστάσεις δεν ξέρω. Ισως πάιζει καμια λακαμία με το συνδιασμό single sided με dual sided αν οι παλιές σου είναι GMH άκα dual sided.

Γενικά, 16F** είναι GMH + dual sided και 8F** είναι τα νέα chips + single sided.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στα rated θα δουλέψουν όλες μαζί θέλω να πιστεύω αλλά για παραπάνω καταστάσεις δεν ξέρω. Ισως πάιζει καμια λακαμία με το συνδιασμό single sided με dual sided αν οι παλιές σου είναι GMH άκα dual sided.

Γενικά, 16F** είναι GMH + dual sided και 8F** είναι τα νέα chips + single sided.

Θα σου πω αύριο οτάν δω το κουτί τους,ευχαριστώ...:worship:

Link to comment
Share on other sites

Στειλε e-mail κατευθείαν στην Crucial με το "πρόβλημά" σου και τον κωδικό της σειράς που έχεις ;) Έτσι πήρε γνωστός κιτ 2GB 1066 5-5-5-15 "όμοιο" με αυτό που είχε πριν από 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Στειλε e-mail κατευθείαν στην Crucial με το "πρόβλημά" σου και τον κωδικό της σειράς που έχεις ;) Έτσι πήρε γνωστός κιτ 2GB 1066 5-5-5-15 "όμοιο" με αυτό που είχε πριν από 2 μήνες.

δηλαδή τι να τους πω;αν το έχει το εν λόγω on-line κατάστημα το συγκεκριμένο σετάκι μνημών στη Ελλάδα;Πως θα βοηθήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Nope.

Αν μπορείς να κάνεις αγορά on-line από Crucial, στείλε email και ρώτα τους για τα παραπάνω, και αν έχουν ίδια σειρά κιτ κάνε την αγορά από εκεί.

οκ,καλή σκέψη σου μαν ευχαριστώ...:boxed:

Link to comment
Share on other sites

να΄με και πάλι,λοιπόν τα σετάκια ddr2 που υπάρχουν είναι με powerchip single side ακα 8F**,αυτό που έχω είναι micron 16DF3 τι να κάνω να τις πάρω παίδες ή θα υπάρξει καμία ασυμβατότητα μεταξύ τους;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τις έπαιρνα και θα είχα και τις 4 πάνω για 24/7 αλλά να παίζουν στα 800 (βαριά 900) και άμα θα ήθελα να clockάρω καθόλου, θα άφηνα πάνω μόνο αυτές με τα micron :devil:

Link to comment
Share on other sites

24/7 τι εννοείς γιατί είμαι τσαντισμένος τώρα,πάντως δε σκέφτομαι για overclocking τίποτα απλα ενόψη vista ας υπάρχει ram περρίσια...:jump:

Xαλάρωσε και τσίμπα τες, μια χαρά θα είσαι :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.