Jump to content



XFX vs ASUS vs EVGA-> 790 Ultra SLΙ


r0y4ax

Recommended Posts

Λοιπόν μετά από πολύ σκέψη και χωρίς να καταλήξω κάπου σκέφτομαι (πρέπει)να φτιάξω ένα ακόμα PC με μία από τις παρακάτω mobo…

Μιλάμε πάντα για τις

XFX 790 Ultra SLI

EVGA 790 Ultra SLI

ASUS STRIKER II Extreme

Ξέρει κανείς να μου πει ποια πραγματικά αξίζει τα λεφτά της για OC+GAME με ή χωρίς W.C

Έχω μάθει από φίλο στο εξωτερικό ότι η xfx που έχει δοκιμάσει αλλά και η EVGA δεν παίρνει W.C στο chipset και πρέπει να κρατήσω ότι default έχει αληθεύει ?

Το κόστος δεν με ενδιαφέρει, είναι περίπου το ίδιο.

Η EVGA ξέρω ότι έχει την w.c έκδοση blackperl αλλά πάει 580€+ δεν μου κάνει…

Η xfx ξέρω ότι κλοκάρετε πολύ καλύτερα και έχει καλύτερες θερμοκρασίες από την ASUS…

cpu :Q9450

PLZ σώστε με…

:look:

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω και δεν το θίγω, οτι υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που θέλεις μια μητρική με το 790ι. Και προχωράω παρακάτω.

Στα θετικά της ASUS βάλε οτι έχει all-solid-caps. Η EVGA μένει πιστη στο reference design της nVidia και δέν δείχνει κατι ξεχωριστό.

Εγω οταν ειχα μπει στο ίδιο δίλημμα με εσενα, προτίμησα την ASUS γιατι εχω πολύ καλή υποστήριξη στα BIOS (μεχρι και ανεπίσημα κυκλοφορούν ενα καρο)... Μια χαρά κλοκάρει, και μια χαρά σταθερή μου είναι. Κανένα σοβαρο πρόβλημα μεχρι στιγμης...

Οποια και να πάρεις, καλοδούλευτη.

Link to comment
Share on other sites

προτίμησα την ASUS γιατι εχω πολύ καλή υποστήριξη στα BIOS (μεχρι και ανεπίσημα κυκλοφορούν ενα καρο)

με την maximus formula μονο αυτο δεν ειχε ..... τυχερος

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω και δεν το θίγω, οτι υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που θέλεις μια μητρική με το 790ι. Και προχωράω παρακάτω.

Στα θετικά της ASUS βάλε οτι έχει all-solid-caps. Η EVGA μένει πιστη στο reference design της nVidia και δέν δείχνει κατι ξεχωριστό.

Εγω οταν ειχα μπει στο ίδιο δίλημμα με εσενα, προτίμησα την ASUS γιατι εχω πολύ καλή υποστήριξη στα BIOS (μεχρι και ανεπίσημα κυκλοφορούν ενα καρο)... Μια χαρά κλοκάρει, και μια χαρά σταθερή μου είναι. Κανένα σοβαρο πρόβλημα μεχρι στιγμης...

Οποια και να πάρεις, καλοδούλευτη.

Για κοίτα και αυτό μπορεί να σε βοηθήσει http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=180950

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.