Jump to content



ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒLUE CELLSHOCK (PC14400)


NIKOSE

Recommended Posts

Θα ηθελα καποιος φιλος που εχει τις παραπανω μνημες (D9GTR) να μου πει κατι γιατι θα σπασει το κεφαλι μου λεμε..

Λοιπον αυτα τα μνημακια παιζουν με 1Τ μεχρι τα 620MHz με 7-6-5-15 και 2,15V.

Απο κει και πανω μεχρι τα 986 MHz παιζουν μονο με 2Τ, (ιδια timings και με 2,275V) αλλιως δεν ανοιγει το pc.

Το παραξενο ειναι οτι αυτο ειναι το δευτερο ζευγαρι που παιρνω, μια και το πρωτο παρουσιασε ακριβως το ιδιο συμπτωμα, αλλα μετα απο αναβαθμιση του spd με καποιο που ειχε προταθει σε αλλο fora απο ατομο μεσα απο την cellshock.. (Αλλαχτηκε βεβαια μετα απο την βοηθεια καποιου φιλου)

Το mobo μου ειναι evga790i..

Oποιος φιλος μπορει να βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ...

Να σκαμε τοσα λεφτα για να παιζουμε στα >700 με 2Τ ειναι αμαρτια γμτ μου...Ουτε ο θεος δεν το θελει.

Link to comment
Share on other sites

τα είπαμε και τηλεφωνικά ΄΄αντε να τα πούμε και γραπτά...

Θα σου πρότεινα να βρεθούμε στο gpr-lab που έχω καμια δεκαριά mobo ώστε να επιβεβαιώσουμε τις υποψίες οτι είναι θέμα -bios-Mobo......:(

Link to comment
Share on other sites

Οκ γιωργο..ειπαμε το lab ειναι σε αυτο το μερος στο χαιδαρι που εχει απ εξω ενα βυτιοφορο με αζωτο σαν αυτο του terminator, ετσι δεν ειναι??

Λοιπον ριξε διευθυνση και ποτε μπορεις και τα λεμε απο κοντα...Thanks :T:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.