Jump to content



ATiman forum flame galore


atiman

Recommended Posts

φιλε μου καλε καλε μου φιλε atiman

ο μονος που ειναι αρμοδιος να απαντηση στις ερωτησεις σου ειναι ο hipro

εχε λιγο υπομονη λογικα θα σου δωσει απαντηση για καθε ερωτημα σου

απλα ο ανθρωπος λογικα τωρα θα κανει νανακια ΥΠΟΜΟΝΗ λογικα εως

αυριο..................:hi:

Το πιο σωστο που ακουσα και ακριβως αυτο θελω, οχι ενα καρο αλλες π@π@αριες...

Ευχαριστω . :worship:

edit

Βεβαια, μετα απο την παρακατω παραδοχη καθε ιδεα περι σχεδιασμου παει ....περιπατο...και σχεδιαζω σημαινει υλοποιω εκ του μηδενος , οχι βελτιωνω...

NOT exactly the same........

After our demand, WE have "chosen" the internal components of it (power output Mos-Fets - bigger ones than the "default" - )/caps/etc......PLUS a "secret" which will be known since reviewers takes one of them into their hands..... http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2540572&postcount=12

Θα περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply
Το πιο σωστο που ακουσα και ακριβως αυτο θελω, οχι ενα καρο αλλες π@π@αριες...

Ευχαριστω . :worship:

καταρχην θα ηθελα να ζητησω ενα sorry γιατι θα κινηθω offtopic.............

λοιπον φιλε atiman για το θεμα π@π@ριες.......απο οτι βλεπω(απο την εγγραφη σου) εισαι σχετικα

λιγο καιρο κοντα μας κανα 4μηνο

στο φορουμ αυτο λοιπον υπαρχουν καποιες φιλιες (σε προσωπικο επιπεδο)

μα απο κανα καφεδακι απο κανα τσιμπουσι απο κανα παιχνιδι (παιχνιδι o/c εννοω)

ετσι λοιπον αρκετοι απο εμας εστω και για μια δυο φορες εχουμε βρεθει.

αλλοι ειναι καλοι φιλοι ετσι λοιπον οταν ενας φιλος (εστω και στο επιπεδο φιλιας που εχουμε αναμεταξυ μας)

νοιωθει οτι καποιος την <<λεει>> σε φιλο αντιδρα μερικες φορες ισως ποιο θερμα.........

σε καμια περιπτωση δεν ειναι σωστο να λες οτι λενε π@π@ριες απλα ισως δεν εχεις καταλαβει οτι στην

περιπτωση του λαμπη(thelab.gr) το θεμα ειναι ποιο παρειστικο..........

εγω λοιπον θα σου εκανα την προταση να γινεις μελος αυτης της μεγαλης παρεας

και οχι να δημιουργης διαφορες εντασεις οπως διαβασα αυτες τις μερες

ισως η επεμβαση μου ειναι ακυρη ισως λεω και ακυρα πραγματα κατα την γνωμη σου

απλα να σε βαλω λιγο στο κλιμα

Link to comment
Share on other sites

.ουτε ο obi δεν ανακατεβοταν παντου:sick::sick:

Α ρε Tsan με έκανες και γέλασα βραδυάτικα...Και έχει μια ζέστη...Το θερμόμετρο δείχνει ψηλή θερμοκρασία!!!:D

Που τον ''θυμήθηκες'':D

Φιλικά πάντα

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θα ηθελα να ζητησω ενα sorry γιατι θα κινηθω offtopic.............

λοιπον φιλε atiman για το θεμα π@π@ριες.......απο οτι βλεπω(απο την εγγραφη σου) εισαι σχετικα

λιγο καιρο κοντα μας κανα 4μηνο

στο φορουμ αυτο λοιπον υπαρχουν καποιες φιλιες (σε προσωπικο επιπεδο)

μα απο κανα καφεδακι απο κανα τσιμπουσι απο κανα παιχνιδι (παιχνιδι o/c εννοω)

ετσι λοιπον αρκετοι απο εμας εστω και για μια δυο φορες εχουμε βρεθει.

αλλοι ειναι καλοι φιλοι ετσι λοιπον οταν ενας φιλος (εστω και στο επιπεδο φιλιας που εχουμε αναμεταξυ μας)

νοιωθει οτι καποιος την <<λεει>> σε φιλο αντιδρα μερικες φορες ισως ποιο θερμα.........

σε καμια περιπτωση δεν ειναι σωστο να λες οτι λενε π@π@ριες απλα ισως δεν εχεις καταλαβει οτι στην

περιπτωση του λαμπη(thelab.gr) το θεμα ειναι ποιο παρειστικο..........

εγω λοιπον θα σου εκανα την προταση να γινεις μελος αυτης της μεγαλης παρεας

και οχι να δημιουργης διαφορες εντασεις οπως διαβασα αυτες τις μερες

ισως η επεμβαση μου ειναι ακυρη ισως λεω και ακυρα πραγματα κατα την γνωμη σου

απλα να σε βαλω λιγο στο κλιμα

Να συμπληρωσω κι εγω με το ιδιο sorry και να πω οτι οχι μονο ειμαι λιγο καιρο στο lab αλλα τον ιδιο λιγο καιρο και στην χωρα μας.

Ειναι λογικο και ΕΛΛΗΝΙΚΟ να υπαρχουν αυτες οι φιλιες , το χαιρομαι κιολας , αλλα αγαπητε elefsinaras αλλο αντιδρω θερμα υποστηριζοντας εναν γνωστο μου ( γιατι μ ενα κρασι φιλος δεν γινεσαι, σαφως ομως υπαρχουν και καλοι φιλοι ) κι αλλο ορμαω να "κατασπαραξω" αυτον που του την "λεει". Εκει ειναι η δικη μου αν θες αντιδραση κι η διαφορα. Αλλο αντικρουω , με επιχηρηματα η μη , κι αλλο ισοπεδωνω μειωνω κατακεραυνωνω τον συνομιλητη μου.

Ασφαλως ολοι αντιλαμβανομαστε οτι "μπηκα ως αγκαθι" ταραζοντας καποια νερα στο lab, αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειμαι λιγοτερο ανθρωπος απο εσας. Μπηκα με καθε δυνατη καλη διαθεση να "προσφερω" μερικες απο τις οποιες γνωσεις μου κι οχι να πολεμησω για το ποιος ειναι πιο γνωστης η πιο εξυπνος.

Καλο λοιπον θα ηταν αυτοι οι φιλοι-γνωστοι που ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ να υποστηριζουν αλληλους να το κανουν μ εναν τροπο τετοιον που να αρμοζει σε κοινωνια. ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΚΑΝΑΔΑ Η ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΞΕΧΕΙΛΙΖΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑΞΥ ΑΣΠΟΝΔΩΝ ΕΧΘΡΩΝ κι ηλπιζα οτι παρομοια συμπεριφορα θα αντιμετωπιζα κι εγω εδω.

Μπορεις να νοιωσεις την πικρια μου οταν μετα απο 22 χρονια μακρια απο τη γη μου "χαριζω" και με βριζουν?

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΤΟ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙ.

Η λεξη που σχολιασες δεν ειπωθηκε με την εννοια που ακουγεται , ηταν ενα ξεσπασμα Ελληνικης αναμνησης που δεν μου αρμοζει ΑΛΛΑ δοξα τον θ.. εχετε καταφερει να μου σπ@σετε λιγο τα νευρα μου.

Η διαθεση για φιλια προυποθετει αμοιβαια εκτιμηση σεβασμο και κατανοηση ακομη και σε λαθη, ακομη και στην αντιπαραθεση , αλλα πρεπει να υπαρχει κι απο τις δυο πλευρες. ΟΠΟΙΟΣ νομιζει οτι εγω εχω να μοιρασω κατι με τον καθενα απο σας τον πληροφορω οτι ειναι "αλλου".

Οι εντασεις που διαβασες ηταν η αμυνα της επιθεσης, αν δεν υπηρχε δεν θα ηταν το ιδιο, αν η κατανοηση κι οχι η ....υπηρχε, τοτε τωρα θα πιναμε ολοι καφεδακι μαζι οπως εχω κανει ηδη με αρκετα μελη του lab.

Συνχωρεστε με , αλλα σημερα ειμαι ιδιαιτερα χαρουμενος , ΠΕΤΑΩ , ειναι ισως η λεξη και γι αυτο προσπαθησα ν ανοιξω λιγο την καρδια μου.

ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ, ΟΧΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΘΟΥΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τωρα πως φάσκεις και αντιφάσκεις σε διαφορα 3-4 μηνυματων

καταρχην ας συμφωνησουμε οτι..........design = σχεδιαζω

λοιπον ειπες......

design απο hipro σημαινει αλλαγη ΕΣΤΩ και σε μια αντισταση.

οκ ?

και ποιο κατω λες...........

Βεβαια, μετα απο την παρακατω παραδοχη καθε ιδεα περι σχεδιασμου παει ....περιπατο...και σχεδιαζω σημαινει υλοποιω εκ του μηδενος , οχι βελτιωνω...
NOT exactly the same........
[B]After our demand, WE have "chosen" the internal components of it (power output Mos-Fets - bigger ones than the "default" - )/caps/etc......PLUS a "secret" which will be known since reviewers takes one of them into their hands.....[/B]

ΑΡΑ ? μονος σου το ειπες

Link to comment
Share on other sites

Τραβηγμενο γιατι δεν το ενοουσα ετσι ακριβως, αλλα αν το παρεις "κατα γραμμα" κι οχι κατα εννοια ναι οντως εχεις δικιο. Εκανα λαθος.

Εξακολουθω ομως να εμμενω στην δευτερη αποψη και ειναι και το βασικο μου ερωτημα και φανταζομαι οτι δεν υπαρχει καποιος που να εχει διαφορετικη θεση για το τι σημαινει "σχεδιαζω" ηλεκτρονικη διαταξη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ατιμαν , μιάς και είσαι οπαδός των αποδείξεων θα ήθελα και εγώ μια απόδειξη :) . Φωτογραφία σε pm ( αφου το post your case δεν στέκεται στα ύψη-δεδομένα του κουτιού σου μιας και είναι τσίρκο το θρεντ οπως το αποκάλεσες ) Το stacker σου γεμάτο με την υπογραφή σου ( μην την αλλάξεις την έχω σε print screen ) με ενα χαρτάκι απο δίπλα με το Nickναμε σου και ημερομηνία ( σημερινή και πέρα ++ ) Αν δεν χωράνε ολα αυτά που δηλώνεις μέσα , άπλωσε τα τριγύρω . :)

Edit . Συγνώμη για το off topic , :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ατιμαν , μιάς και είσαι οπαδός των αποδείξεων θα ήθελα και εγώ μια απόδειξη :) . Φωτογραφία σε pm ( αφου το post your case δεν στέκεται στα ύψη-δεδομένα του κουτιού σου μιας και είναι τσίρκο το θρεντ οπως το αποκάλεσες ) Το stacker σου γεμάτο με την υπογραφή σου ( μην την αλλάξεις την έχω σε print screen ) με ενα χαρτάκι απο δίπλα με το Nickναμε σου και ημερομηνία ( σημερινή και πέρα ++ ) Αν δεν χωράνε ολα αυτά που δηλώνεις μέσα , άπλωσε τα τριγύρω . :)

Edit . Συγνώμη για το off topic , :)

κανονισε,τον τσαντιζεις τον τσαντιζεις,στο τελος θα κανει μια καμια μαγκια με remote management και θα καψει ολες τις 2900ΧΤ σε ακτινα 13 χιλιομετρων απο σενα (ας μην ξεχναμε οτι αυτος την εχει σχεδιασει,οπως εχει δηλωσει) :p :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω να τον προκαλώ - τσαντίζω κάπου , :) Μια φωτό ζητάω κόσμια απο το γαμωστάκερ ( τώρα τσαντίστηκα εγω :p ) την οποια δεν βλέπω κάποιο λόγο να μην μου στείλει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει και τόσο σημασία αν ο Ηιpro πήρε ένα άλλο τροφοδοτικό και άλλαξε το εσωτερικό του. Σημασία έχει ότι ασχολήθηκε έκανε μετρήσεις και άλλαξε αυτά που ήθελε να αλλάξει για να δώσει ένα καλύτερο προϊόν.

Όταν αλλάξεις και βελτιώνεις κάτι το ξανασχεδιάζεις. Εγώ τουλάχιστον έτσι το λαμβάνω. Οπότε και made in Greece

Τι ήθελες δηλαδή να ξαναεφεύρει τον τροχό?

Παρόλο που δεν ξέρω από τροφοδοτικά και δεν το χρειάζομαι το συγκεκριμένο επαινώ την δουλειά του χωρίς καν να τον ξέρω.

Μονό επειδή ασχολήθηκε και έφτιαξε ένα προϊόν ελληνικού σχεδιασμού (και ας φτιάχνεται στην Κίνα) αξίζουν Συγχαρητήρια

Link to comment
Share on other sites

φιλε ατιμαν, ειχα εντελως διαφορετικη αποψη για εσενα ακομα και οταν σκοτωνοσουνα στα θρεντ περι ατι.

Διαβαζοντας τα λεγομενα σου σε αυτο το θρεντ.... τι να πω... :TD:

Αυτο που εχω να πω εγω ειναι οτι αλλο ειναι να πει ο hipro , ξερετε παιδια βρηκα μια εταιρεια που μου "κανει" σ αυτα που ζηταω εκανα μερικες μετατροπες που επιθυμουσα για να το φερω στα "γουστα" μου η στα Ελληνικα δεδομενα και το παρουσιαζω.

Κι αλλο να πει , οτι εγω εβαλα 20Ampere IEC320 βυσμα οτι φτιαχνεται στην ....με δικη μου μελετη και προδιαγραφες κι οτι ειναι Ελληνικο, ενω στην πραγματικοτητα ολα αυτα πουπηρχαν στο μοντελο της Ταιβανεζικης εταιρειας.

Αφορμη για ολα αυτα μου εδωσε το οτι μου ειπε οτι αλλαξε πολλες φορες το PciE βυσμα στο τροφοδοτικο του μεχρι την τελικη μορφη.

Θα δεχοταν οποιοσδηποτε με καλη προθεση την κινηση εαν ομως το Χ προιον δεν ειχε εμπορικο χαρακτηρα.

Απο την στιγμη που το πουλας με το στιγμα "ειναι Ελληνικο γιατι εγω το μελετησα" εχει αλλη βαρυτητα.

Ειδικα οταν ο ιδιος στο XS παραδεχεται οτι αλλαξε μερικους πυκνωτες κι εβαλε πιο μεγαλα mosfet.

Αυτο μπορει να ειναι σωστο κι αληθινο. Δεν ειναι ομως ακομα σωστοτερο για να ειναι καλυμενος να βγαλει μια φωτογραφια το εσωτερικο να δουμε με τα ματια μας αυτη τη διαφορα?

Που ειναι το παραλογο?

Εγω και πολυ εγω που δεν ξερουν ποιος ειναι ο hipro δεν πρεπει να πειστω , πχ για να αγορασω?

Το made in Hellas, ειναι πολυ μεγαλη κουβεντα...

Link to comment
Share on other sites

πολύ ειλικρινά σου απαντάω (μέχρι να απαντήσει ο hipro για ότι τον αφορά) ότι εύλογες οι απορίες σου ΑΛΛΑ θα περίμενα να απαντήσεις σε πράγματα που χρωστάς εσύ απάντηση (including 2me2) ΠΡΙΝ κάνεις την τρίπλα να επιτεθείς αλλού κ να αλλάξει το γενικό θέμα της αντιπαράθεσης μαζί σου...

γτ πέρα από τον an7 που είναι εμφανές ότι δε βγαίνει άκρη μεταξύ σας (:D) αυτό που ΦΑΙΝΕΤΑΙ προς τα έξω είναι ότι στην είπε κ ο Hipro στο άλλο θρεντ και χωρίς να απαντήσεις εκεί ψάχνεις αλλού να τον βγάλεις ""σκάρτο""...

Εγω και πολυ εγω που δεν ξερουν ποιος ειναι ο hipro δεν πρεπει να πειστω , πχ για να αγορασω?

μιας και προφανώς δε νομίζω ο σκοπός να αγοράσεις, έχεις ήδη 2χ1000:p εκτός αν πείστηκες ότι 1 σου φτάνει και θες να πάρεις του Γιώργου για να είναι ένα και καλό :D

Link to comment
Share on other sites

πολύ ειλικρινά σου απαντάω (μέχρι να απαντήσει ο hipro για ότι τον αφορά) ότι εύλογες οι απορίες σου ΑΛΛΑ θα περίμενα να απαντήσεις σε πράγματα που χρωστάς εσύ απάντηση (including 2me2) ΠΡΙΝ κάνεις την τρίπλα να επιτεθείς αλλού κ να αλλάξει το γενικό θέμα της αντιπαράθεσης μαζί σου...

γτ πέρα από τον an7 που είναι εμφανές ότι δε βγαίνει άκρη μεταξύ σας (:D) αυτό που ΦΑΙΝΕΤΑΙ προς τα έξω είναι ότι στην είπε κ ο Hipro στο άλλο θρεντ και χωρίς να απαντήσεις εκεί ψάχνεις αλλού να τον βγάλεις ""σκάρτο""...

Με την μονη διαφορα οτι hipro δεν απαντησε ουτε εκει μετα απο τα στοιχεια που παρεθεσα απο τις προδιαγραφες του pcisig και πηγε να την "κανει" λεγοντας οτι παλια ηταν αλλιως και το pcisig εκανε ερανε αλλαξε κλπ κλπ και μαλιστα τον ταλαιπωρησε και στο τροφοδοτικο του μεχρι την τελικη του μορφη. Αυτο δεν ειναι απαντηση και δεν καταλαβα που μου την ειπε?

Οσο για τις αποριες που χρωσταω, περιμενετε να γυρισω στη "μαμα" σε μερικες μερες και θα εχετε σε αποκλειστικοτητα τις νυν γιατι οι υπαρχουσες ειναι παλιες και μπαγιατεψαν.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.