Jump to content



ATiman forum flame galore


atiman

Recommended Posts

Να ρωτησω κι εγω κατι?

Εχουμε 4 φωτογραφιες....και μερικα posts.

*ΠΡΩΤΗ ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ παρουσίαση του ΠΡΩΤΟΥ Ελληνικού Power τροφοδοτικού από την hipro-tech.

*Yep. Seventeam "Thundering" ST1200E-AF. (JonnyGURU)

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2540557&postcount=10

*NOT exactly the same........

After our demand, WE have "chosen" the internal components of it (power output Mos-Fets - bigger ones than the "default" - )/caps/etc......PLUS a "secret" which will be known since reviewers takes one of them into their hands..... (hipro5)

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2540572&postcount=12

http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=2542176&postcount=25 κλπ απο XS

ΚΑΙ αυτα τα posts απο δω...

*Ιδίως στα 1000άρια τροφοδοτικά και σε χώρες με 115VAC που τραβάνε διπλάσιο ρεύμα από εμάς (230VAC), έχει αναφερθεί μέχρι και ΛΙΩΣΙΜΟ του τριπολικού φις τροφοδοσίας γι'αυτό κι εμείς δώσαμε προσοχή ΚΑΙ σ'αυτό.

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=566334&postcount=1

*Κατασκευάζεται στην Taiwan (λόγω κοστολογείου) αλλά με δικές μας προδιαγραφές/μελέτη.....

http://www.thelab.gr/showpost.php?p=566436&postcount=41

Τι ακριβως συμβαινει? Θα με βοηθησει κανεις? Ειναι η δεν ειναι Ελληνικη σχεδιαση? (για να λεγεται Ελληνικο). Εχω μπερδευτει τελειως.....:hmm:

Γιατι να μην εχουμε μια φωτογραφια αυτης της μορφης κι εμεις απο του hipro5?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 324
  • Created
  • Last Reply

Ειχες την ιδεα πως φτιάχνετε στην Ελλάδα.?

Απλα το τι εχει μεσα τα εχει επιλέξει ο Γιώργος και τα βγάζει..Λες να μας κοροιδευε με μια απλη αλλαγη ονοματος...??:fight:

Η επειδη στην ειπε σε αλλο τοπικ ασχετο προσπαθεις να τον κατηγορησεις?:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Ειχες την ιδεα πως φτιάχνετε στην Ελλάδα.?

Απλα το τι εχει μεσα τα εχει επιλέξει ο Γιώργος και τα βγάζει..Λες να μας κοροιδευε με μια απλη αλλαγη ονοματος...??:fight:

Η επειδη στην ειπε σε αλλο τοπικ ασχετο προσπαθεις να τον κατηγορησεις?:getlost:

Πουθενα δεν μου την ειπε....

Δεν κατηγορω κανεναν , ζηταω μια φωτοφραφια εσωτερικα που να δειχνει την διαφορα και να δικαιολογει εστω και λιγο τον τιτλο Ελληνικο.

Γιατι και γω μπορω να πω στην ΑΤΙ πχ φτιαξε μου 100-200 κομματια HD3450 που εχουν κοστος 8 δολλαρια και βαλε μου μπλε ανεμιστηρα Χ πυκνωτες Ψ ψυκτικο Ζ βυσματα και να το λεω ΑΤΙΜΑΝ tech. Θα μου ζητας τις αναλογες εξηγησεις τοτε? κι οχι μονο αλλα.....

Ειναι παραλογο?

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακο πιος ειναι ο hipro5 και τη μπορη να φτιαξη και τη να βελτιωση(μονταρη) το ξερουν ολη στο lab αν εση εχεις προβληματα υπαρξιακα παρε κανενα κουβαδακη και πηγενε σε καμια παραλια παραταμας βραδιατικα εκανες ενα post ανο κατω .ουτε ο obi δεν ανακατεβοταν παντου:sick::sick:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το εθεσες απαντουσα υπερβολικα κοσμιωτερα απο τον τροπο που ερωτηθην.

Ακριβως το αντιθετο απο τον τροπο που μου μιλας εσυ τωρα...

Το θεμα μας ομως δεν ειναι αυτο, αλλα αυτο...

Αρχική απάντηση από tasosmos

Πολυ καλο φαινεται εκ πρωτης οψεως. Μ'αρεσει να βλεπω αξιολογα εγχωρια προιοντα (ακομα και αν τελικα γινεται μονο ο σχεδιασμος και ελεγχος εδω).

Αν και η αλλαγη στο βυσμα τροφοδοσιας ειναι λιγο υπερβολικη για να λεμε την αληθεια στα ~5.5Α που τραβαει.

Περιμενω φωτογραφιες απο εσωτερικο και προτεινω να μπει και σαν ειδηση στην κεντρικη.

......ναι αλλά.......11Α στα 115VAC έτσι όπως το θέτεις......

Αυτο λεει οτι ο σχεδιασμος γινεται στην ΕΛΛαδα...

Ειναι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

design απο hipro βασισμένο σε ήδη υπαρχων τροφοδοτικό με τροποποιημένα εξαρτήματα καλύτερης ποιότητας κλπ.

Εχει ηπωθεί παντού και μιας και ψάχνεις τόσο πολύ στα εξωτερικά φόρουμ θα το είχες δει αλλά μάλλον βλέπεις ότι θέλεις...

:OT:Δεν θα χαλασω την ζαχαρένια μου πάω για ύπνο...Ξεκουράσου φιλαράκο μήπως ονειρευτείς εκείνους τους drivers για χτες και μας τους δώσεις:rofl:..:OT::sorry:

Link to comment
Share on other sites

design απο hipro βασισμένο σε ήδη υπαρχων τροφοδοτικό με τροποποιημένα εξαρτήματα καλύτερης ποιότητας κλπ.

Εχει ηπωθεί παντού και μιας και ψάχνεις τόσο πολύ στα εξωτερικά φόρουμ θα το είχες δει αλλά μάλλον βλέπεις ότι θέλεις...

design απο hipro σημαινει αλλαγη ΕΣΤΩ και σε μια αντισταση.

Αφου εχει χιλιοειπωθει γιατι ποτε και πουθενα δεν ειδαμε μια φωτογραφια απο το εσωτερικο του?

Εξαρτηματα απο το διαστημα εχει και φοβαται μηπως το αντιγραψουν?

Μια απαντηση απο τον σχεδιαστη η την ομαδα σχεδιασμου, μπορω να εχω?

:OT:Αν θυμαστε με πυροβολησαν αρκετοι οτι δεν απαντω σ "ευλογες" κι απλες ερωτησεις.

Τωρα που κανω εγω "ευλογες" ερωτησεις δεν διακαιουμαι να παρω απαντησεις? η ειναι μονοπλευρο το διακαιωμα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλε καλε μου φιλε atiman

ο μονος που ειναι αρμοδιος να απαντηση στις ερωτησεις σου ειναι ο hipro

εχε λιγο υπομονη λογικα θα σου δωσει απαντηση για καθε ερωτημα σου

απλα ο ανθρωπος λογικα τωρα θα κανει νανακια ΥΠΟΜΟΝΗ λογικα εως

αυριο..................:hi:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.