Jump to content



Χάθηκαν τα GB? HELP US


jasondr

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα! Έχω μια απορία σχετικά με κάτι που μου είπε ένας φίλος οτι έπαθε. Έκανε format στο pc του. Ο 2ος δίσκος που είχε και χρισημοποιούσε για αποθήκευση (δεν είχε εγκατεστημένο λογισμικό) ήταν χωρισμένος σε 2 τμήματα.Μετά το format όπως μου είπε αναγνώριζε ως αδιαμόρφωτο τον δίσκο! όταν όμως προχώρησε στην διαμόρφωση του....πλέον ο δίσκος εμφανίζει μόνο το ένα τμήμα και τα υπόλοιπα απλά δεν υπάρχουν.Είναι σαν να χάθηκαν γύρω στα 100gb από τον δίσκο και δεν εννοώ σε αρχεία αλα πρακτικά σε χώρο... :wall:

Link to comment
Share on other sites

οχι !! μόνο το ένα partition εμφανίζει , μου είπαν επίσεις ότι παίζει να είναι κληδομένο και πως από το discmanager ξεκλειδώνει το partition, αλα δεν το βλέπει πουθενά.

για να καταλάβεις το παλικάρι είναι φαντάρος και μου τα λέει από τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αρχικές εκδόσεις των windows xp είχαν προβλήματα με partition πέραν των 128Gb. Μπορεί να παίζει τίποτα τέτοιο

Αλλά πιστεύω το καλύτερο είναι να κοιτάξει με καπιο πρόγραμμα όπως το partition magic που προαναφέρθηκε η κάνα acronis disk director

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αρχικές εκδόσεις των windows xp είχαν προβλήματα με partition πέραν των 128Gb. Μπορεί να παίζει τίποτα τέτοιο

Αλλά πιστεύω το καλύτερο είναι να κοιτάξει με καπιο πρόγραμμα όπως το partition magic που προαναφέρθηκε η κάνα acronis disk director

Σωστός!!!

Μήπως τα XP που έβαλε μετά το format είναι με το SP1?

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε το καλήτερο! Με το partition magic

βρείκε αρκετα gb αρχείων αλα δεν μπορεί να τα κάνει επαναφορά,γιατί το μεγεθός τους είναι μεγαλήτερο απο αυτό που αναγνορίζει σαν υπάρχοντα δίσκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ειχα το ιδιο προβλημα... ειχα ενα σκληρο 186GB και μου τον αναγνωρισε ως 18,6GB. Πηρα την αποφαση(καθως ο σκληρος ηταν γεματος με πραγματα) μπουταρα απο το cd των ΧΡ και εκανα διαγραφη του διαμερισματος και ξαναδημιουργησα καινουργιο. Επειτε με το getdataback επαναφερα τα περισσοτερα αρχεια αλλα τωρα ο σκληρος αυτος λειτουργει κανονικα(εννοειτε πως δεν του ξαναβαζω λειτουργικο επανω). Οταν τα εκανα ολα αυτα ο σκληρος δουλευε μονος του, επιφυλακτικα. Αυτα!

Δοκιμασετο αν θες! Ελπιζω να βοηθησα....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.