Jump to content



HDD SATA II


fotispigi

Recommended Posts

ρε παιδια εχω 2 δισκους 160ριδες. αυτοι και οι δυο ειναι sata 2

του βλεπω με προγραμμα (everest) και πραγματι ειναι sata 2 και διχνει οτι δουλευουνε με 300Mb/s που θα επρεπε να δουλευουνε με 3Gb/s

γιατι γινετε αυτο??:nada:?????

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε φιλε δεν εχει το ata device physical info στο everest και εχω την νεωτερη εκδοση!Το μονο που μου λεει στο ata device properties το device type SATA II και τον buffer και κατι αλλα ασχετα!Την ταχυτητα δεν την δειχνει και στο controller properties στα vista μου λεεi ultra dma mode 5!Μηπως γνωριζεις κανενα αλλο πραγραμμα για να δω την ταχυτητα του δισκου?Για λογισμικο εχω τα vista!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ρε φιλε δεν εχει το ata device physical info στο everest και εχω την νεωτερη εκδοση!Το μονο που μου λεει στο ata device properties το device type SATA II και τον buffer και κατι αλλα ασχετα!Την ταχυτητα δεν την δειχνει και στο controller properties στα vista μου λεεi ultra dma mode 5!Μηπως γνωριζεις κανενα αλλο πραγραμμα για να δω την ταχυτητα του δισκου?Για λογισμικο εχω τα vista!

Μπορεί να εξαρτάται από τη μάρκα και το firmware του κάθε δίσκου και τις πληροφορίες που δίνει στο Everest.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερεις φιλε μου κανενα αλλο προγραμμα για να δω την ταχυτητα του σκληρου??Παραλληλα με φοβιζει το ultra dma mode 5 που λενε τα vista!Ετσι δουλευει και ο ata100 που εχω στον παλιο μου υπολογιστη!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.