Jump to content



SMART


ilion10

Recommended Posts

Είμαι λίγο πριν την απόλυση μου απο τον στρατό και ψάχνω για την αγορά του μουράτου smart...Δεν ξέρω γιατί αλλά με έχει εντυπωσιάσει απίστευτα!Έχω δύο ερωτήματα και αν μπορεί κάποιος γνώστης ας με βοηθήσει με χρήσιμες συμβουλές!Που μπορώ να βρώ αυτά τα διαφημιστικά smart (που έχουν διαφημίσεις επάνω) και τι παίζει με αυτά?Έχω ακούσει κάτι ότι μπορεί να το πάρεις μέχρι και τζάμπα!Και δεύτερο τι παίζει απο Γερμανία??Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν να το περνεις τσαμπα τοτε θα ειχαν ολοι απο 2!

νομιζω καμια 500αρα γλιτωνεις αλλα ποσο ωραιο ειναι να εχεις αμαξι που θα λεει πχ coca cola?

οσον αφορα το smart αξιζει σαν αγορα μονο αν εχεις τοση αναγκη το παρκινγ και το θες μονο για μεσα στην πολη. κατ΄εμενα δεν αξιζει σαν αγορα, ουτε προσφερει τιποτα σαν τεχνολογια, αδιαφορο σχεδιαστικα και "πανακριβο".

Link to comment
Share on other sites

προσεξε την αγορα του SMART.

2 βασικα στοιχεια που πρεπει να προσεξεις.

α)υπαρχουν μαιμου SMART που δυσκολα τα ξεχωριζεις απο τα αυθεντικα τα οποια ειναι made in china σε εξευτελιστικες τιμες.η ελληνικη αγορα μετα το 2007 εχει αρχισει και γεμιζει απο τετοια.

β)οι μεγαλες εκδοσεις βγαζουν αρκετα και με μεγαλο κοστολογιο προβληματα στο turbo και το συστημα ταχυτητων.

γνωμη μου ειναι να πας στο μικροτερο μοντελο κυβικων και να το παρεις απο Ελλαδα απο επισημο αντιπροσωπο.επισης εαν μπορεις να παρεις πακετο με επεκταση εγγυησης να το παρεις 100% χωρις δισταγμο.

εφοσον το παρεις να προσεξεις την συντηρηση του.αλλαγη λαδιων και φιλτρων αρκετα συχνα.

Link to comment
Share on other sites

Eγω εχω το καινουριο 71hp και ειμαι υπερευχαριστημενος// 2 κατα// καταναλωση 8lt/100km κ τα φρενα επρεπε να ηταν λιγο καλυτερα// Επειδη φευγω τωρα θα ποσταρω αλλη στιγμη περισσοτερες λεπτομερειες//

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα ακουσει οτι καλο ειναι ,αν αγορασεις μεταχειρισμενο smart ,να αποφυγεις οτιδηποτε με πανω απο 80000 χιλιομετρα.

Νομιζω μπορεις να παρεις με σημαντικη εκπτωση σμαρτ αν παρεις απο αυτα πουχουν διαφημισεις πανω.Αλλα τοτε δεσμευεσαι να τα κυκλοφορεις καποιον στανταρ αριθμο ωρων -ημερων+να τα παρκαρεις σε συγκεκριμενα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

@greekfragma

Τα 600αρια ειχαν χαρτινα μεταλλα. Τα μεγαλυτερα ηταν σαφως καλυτερα. Και το νεο ακομα καλυτερο (φοραει μηχανη απο κλιματιστικο).

Ριχτε μια ματια στο δευτερο λινκ της προηγουμενης μου δημοσιευσης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι είναι μικρά τα τέλη ταξινόμησης λόγω κυβικών.

Όμως τώρα νομίζω έχει αλλάξει η νομοθεσία, οπότε πιθανώς να είναι μη συμφέρον να το εισάγεις.

Πάντως για smart με 2-3 χιλιάρικα ψήνομαι, αν είναι να κάνουμε ομαδική.

Και ας έχει και 30 άλογα, αρκεί να δουλεύει και να μην καίει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα,να βρούμε ένα άνθρωπο που είναι προθυμος να βοηθήσει και να μας πει ξέρετε κάτι παιδιά παίζουν περίπου σε αυτές τις τιμές κ πρέπει να κάνετε αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Smart μαιμούδες δεν υπάρχουν στην Ελλάδα.

Για εισαγωγή απο την Γερμανία ενημερωθείτε εδώ http://www.bloka.com/content/view/49/88/

Για όλα τα υπόλοιπα κάντε τον κόπο να διαβάσετε εδώ www.mccsmart.netfirms.com

και αν δεν σας λυθούν οι απορίες www.smartmania.gr

Αν ψάχνετε σοβαρά αυτοκίνητο αφιερώστε 1 ωρίτσα να διαβάσετε τα παραπάνω, ούτος ώστε να μην γράφονται ανακρίβειες.

3000 δεν δίνουν ούτε τα τρακαρισμένα για ανταλλακτικά. Όποιος θέλει smart μεταχειρισμένο για να πάρει κατί που αξίζει θέλει απο 8000

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.