Jump to content



Πρόβλημα με λαπτοπ...


krisiun82

Recommended Posts

Μια γνωστή μ εχει ενα Acer λαπτοπακι διετίας το οποιο χάλασε..Το πήγε σε καποια αλλυσίδα καταστημάτων που ασχολούνται με lalptop (πώλησεις , service κλπ) και τις είπαν οτι έχει καει η μητρική κ οτι το κόστος ειναι 500ε..Γιατι τόσο πολυ.???Στα λαπτοπ αλάζει η μητρική ή ειναι φίξ με το κυρίως σώμα του λαπτοπ???Γενικά παιζει να βρω μητρικη απο καποιο άλλο λαπτοπ της ιδιιας μαρκας μοντελο και να κάνουμ τραμπα???

Link to comment
Share on other sites

Εκτός κ αν βρείς μαγαζί π φτιάχνει λάπτοπ.

Αλλά κ αυτό δύσκολα. Εγώ ξέρω ή καλύτερα έχω ακούσει, ότι υπάρχει ένας εδώ Σαλονική, αλλά κ αυτό ξέρεις, σε λέει κατευθείαν "αστο φίλε καλύτερα ή το κάνουμε"

Αναλόγως πόσο θες να το ψάξεις!

Link to comment
Share on other sites

αν είναι εκτός εγγύησης κάντε όπως είπαν τα παιδιά..φυλάξτε ότι δουλεύει και μετά φούντο

Αν όχι περάστε το μια βόλτα από την αντιπροσωπεία της Acer...Στην Αθήνα είναι η MDI και βρίσκεται στον Ταύρο. Αν το πάτε σε αυτούς όμως προσοχή!

πριν, καλό είναι να χορηγηθεί υπογλώσσιο :D

Btw, ένα μυστήριο πράγμα...Για όσα laptops της Acer έχω ακούσει, άλλαγμα η μητρική θέλει :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Μητρική χαλασμένη = καινούριο laptop. Τόσο έχουν συνήθως οι μητρικές και δεν αλλάζουν και καθόλου εύκολα..

Mάλλον τόσο τις χρεώνουν είναι το ποιό σωστό νομίζω.

Το πρόβλημα είναι ότι κανένας δεν κρατάει στόκ από αυτές, ότι χαλάσει το στέλνουν κατευθείαν στο εργοστάσιο ή στην κεντρική αποθήκη κάπου στην Ευρώπη για επισκευή αν και εφόσον είναι εντός εγγύησης.

Διαφορετικά, όπως ήδη είπαν και παραπάνω κρατάς ότι δουλεύει ή το δίνεις για «παλιοσίδερα» και αγορά καινούργιου.

Νομίζω ότι στο insomnia είναι ένα παλικάρι που ασχολείτε με το άθλημα των επισκευών και αγοράζει χαλασμένα.

Αν δεν κάνω λάθος djks ή κάπως έτσι είναι το nick του, ψάξε στις αγγελίες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.